Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Uto 09.05.2017 9:24

Ďakujem moc za odpovede. Hneď dnes zbehnem k druhému. Nemala som to tak dlho odkladať a čakať!
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod martin_s » Uto 09.05.2017 9:25

veronicr neuvadzas nikde ci vet urobil vysetrenie stolice (parazity, bakterka), pripadne ci si ho dala urobit ty sama (vzorku si mozes odniest do labaku aj sama z vlastnej iniciativy)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Uto 09.05.2017 9:31

martin_s píše:veronicr neuvadzas nikde ci vet urobil vysetrenie stolice (parazity, bakterka), pripadne ci si ho dala urobit ty sama (vzorku si mozes odniest do labaku aj sama z vlastnej iniciativy)...


nerobil a nedávala som robiť. Bola som sa veterinárom radiť, spomínala som mu, že som jej skúšala dať čierne uhlie, čo jej zabralo, tak povedal: "to bude v poriadku, keby to je niečo infekčné tak to nevyrieši čierne uhlie." Ja som ju potom sama odčervovala dodatočne ešte. Ale, hneď dnes to budem riešiť.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Uto 09.05.2017 9:33

Elis píše:
veronicr píše: Viditeľne jej to nerobí nič


osobne bych takhle klidna teda nebyla, ze ji to nic nedela :nwm:
prujem vždycky znamena problém s prijmem zivin a 5 mesicu je u stenete obdobi nejprekotnejsiho rustu.

Pokud ted nemá vyzivu jakou ma mit -a to diky prujmu dlouhodobe nemá - v budoucnosi muze mit problémy.
Offtopic: aspoň u plemen velkych psu jsem o tom presvedcena

je potřeba diagnoza a podle ni resit co nejrive.
uz je to moc dlouha doba.



Ona má dobrú váhu, dokonca ako som jej nasadila surovú stravu, tak začala ešte viacej priberať. Ale áno, budem to isto riešiť. :)
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod Elis » Uto 09.05.2017 9:52

veronicr píše: Ona má dobrú váhu, dokonca ako som jej nasadila surovú stravu, tak začala ešte viacej priberať.


to není o vaze, ale o absorbci zivin.
napr. ted prezubuje, potřebuje velke množství vapniku a i když ho dostava ve strave, nemusi to umet vyuzit, protože nefunguji streva spravne atd.

nechci strasit - to jen na to konto, ze je vse OK...no - nemusi byt.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Uto 09.05.2017 9:56

Elis píše:nechci strasit - to jen na to konto, ze je vse OK...no - nemusi byt.
[/quote]

Samozrejme, ja to beriem. Ďakujem veľmi pekne za rady.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod kellee » Uto 09.05.2017 10:09

mne takto po hnackach zacalo stena padat na zadne nohy, nie je to sranda
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod Efa » Uto 09.05.2017 11:07

veronicr píše:Ďakujem moc za odpovede. Hneď dnes zbehnem k druhému. Nemala som to tak dlho odkladať a čakať!

... za mňa detto zmeniť veterinára a k novému vet. je potrebné doniesť so sebou vzorku stolice a žiadať podrobný parazitologický rozbor ... najvhodnejšia vzorka je odber počas 3 po sebe nasledujúcich dní a vždy trocha z rôznych častí :kak: ... počas tých 3 dní držať odobraté vzorky v chlade ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Uto 09.05.2017 17:10

Boli sme u vet. Robil rýchly test - negatívny. Dostali sme tabletky a probican. O týždeň uvidíme.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod bibika » Uto 09.05.2017 19:31

Aký rýchly test? Vyšetril psa, vyšetril trus?
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod naja » Uto 09.05.2017 23:07

Ja som si tym presla s kocurom. Vyse mesiaca kasovita stolica, ale nie klasicka hnacka, koprologiu som si dala spravit sama. :kak: som zbierala kazdy druhy den, dokopy 3 vzorky a drzala v chladnicke(v malej flaske oblepenej papierom a zastrcenej uplne vzadu, aby nikto nevedel, co tam je :joint: ). Vysla negativne. Po case sa to upravilo samo-u mojho kocura bolo pricinou podanie Strongholdu u vtedy vysileneho choreho macata( veti sa mi snazili nahovorit, ze zo strongholdu to urcite nie je. jasne den predtym normalne hovno a den na to kasa :ach: ). Hej a napad s koprologiou vysiel odomna, ani jeden vet to nespomenul, vsak naco :ach:. Riesila som to u troch veterinarov.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Str 10.05.2017 7:43

bibika píše:Aký rýchly test? Vyšetril psa, vyšetril trus?



Robil jej výter z konečníka na test na parazity (jednobunkové organizmy) ak si to dobre pamätám, má to v karte a do 15minút boli výsledky. Tento bol negatívny a dal jej tabletky Entizol 250 na týždeň a probiotickú masť.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod lucik » Str 10.05.2017 7:53

sakr, ale giardie nezistia takýmto testom napríklad.. :hmm: a Entizol nerieši príčinu, ani probiotiká.. :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod veronicr » Str 10.05.2017 8:06

lucik píše:sakr, ale giardie nezistia takýmto testom napríklad.. :hmm: a Entizol nerieši príčinu, ani probiotiká.. :ua:



Uvidíme. A entizol je na giardie, čo som čítala. Probiotiká sú len na podporu, to viem, že je to nič.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Dlhodobé hnačky

Poslaťod maggie » Sob 07.10.2017 9:43

Ahojte,
prosím o radu...moja 12-ročná fenka má už skoro tri mesiace striedavo hnačky, väčšinou je týždeň kľud a znova sa hnačky vrátia. Počas tých troch mesiacov jej bola niekoľkokrát vyšetrený trus, bola odčervovaná, dostala antibiotiká, minulý týždeň skončila dehydrovaná na infúziách.V stolici mala minimálne množstvo nejakých mikroskopických parazitov, potom bola odčervovaná viacero dní za sebou a následne bol trus ok.Kŕmili sme dlhodobo Acana light granulami a Animonda Gran Carno Senior konzervy.Teraz davame granule Integra Protect Intestinal, nedosáva už žiadne pamlsky,nič.Dnes znova hnačky a tú konzervu už aj odmieta žrať, pričom ona je veľmi pažravá.
Ďakujem za každú radu.
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby