Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dlhodobé hnačky

Poslaťod Slausa » Sob 07.10.2017 11:05

Offtopic: neviem, ako povedal Vet, ale ja by som sa vy :kak: na granule a prešla na varené mäso S ryžou.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Dlhodobé hnačky

Poslaťod maggie » Sob 07.10.2017 11:57

Aj to sme skusali, neviem,ci na to treba prejst uz nastalo?Neprislo mi,ze by to malo nejaky vyraznejsi vplyv, po nejakom case sa tie hnacky stale vracaju.Neviem, ci treba dat znova skusit trus vysetrit....Ale zrejme bude lepsie prejst teraz na varenu stravu s ryzou...vdaka
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Dlhodobé hnačky

Poslaťod wer » Sob 07.10.2017 14:09

A nemoze mat iba rozhasene travenie vdaka atb? Tiez sme sa s tymhodne trapili po atb. :ua: Ked som varila, bolo ok, akonahle som presla na normal stravu, zas spat... Postupne odoznelo, skus kuru s probiotikami - odporucam doggy care (ci ako sa to) a pripadne este attapectin na zastavenie (kvazi smecta) - tiez aspon na tyzden
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dlhodobé hnačky

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 08.10.2017 10:10

pri hnačkách sme mali odporúčanú varenú ryžu (varenú bez soli, len vo vode) plus kuracie prsia (detto bez soli), diétu dodržiavať ešte niekoľko dní po hnačke.
Ďalej brať probiotiká - ja mu kupujem Protexin u veta vždy do zásoby - na probiotikum mi vychádza cenovo veľmi dobre, používam ho pri hnačke či prechladnutí, univerzálne a funguje veľmi pekne.
Nemôže hnačkovať aj zo stravy, ktorou ho kŕmiš? Viem, že niektoré psy z Acany proste hnačkujú. Rozhodne však odporúčam dlhodobo podávať probiotiká, črevnej mikroflóre trvá dlhšie, kým sa upraví.
A ešte ku konzervám - môj pes má pri prídavku konzervy vždy mäkšiu stolicu, takže hnačke to zrejme tiež neprospieva. Čím menej konzervy pridám ku granuliam, tým je stolica pevnejšia. A konzervu nepridávam z chladničky, porciu nechám, kým sa oteplí na izbovú teplotu.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Dlhodobé hnačky

Poslaťod Elis » Ned 08.10.2017 10:32

a brala se ji krev na vysetreni?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Hnačka u šteniatka

Poslaťod kikapa » Pia 27.10.2017 17:34

Mam doma 3 mesacne steniatko bernskeho salasnickeho psika. Asi tri tyzdne sme mu davali granulky purina vo predavaju v tescu ale potom somcitala ze su zle tak sme presli na carnilove puppies salmon @turkey nevedela som ze treba prechadzat na nove granule postupne. Tak sme mu ich hned zmenili prvy tyzden to bolo v poriadku ale teraz uz vyse tyzdna ma riedku stolicu a dost castu je tmavsia ma farbu ako granulky len ma znepokojuje to ze je redsia a casta mam mu zmenit opat granulky? Prechadzat na nove postupne? Ci vyhladat radsej veterinara? Dakujem za rady.
kikapa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod elfinka » Sob 28.10.2017 9:15

Kym je to len redsie ale skorozbieratelne, a neni v tom krv/hlien a neni to uplne vodnate, tak by som asi este veta neriesila.
Redsie ale stale skoronormalne moze znamenat aj ze ich dostava privela a proste to uz nestiha vsetko travit, tak cast vyjde redsia neporiadne stravena. Pokial normalne dalej pribera, tak by som skusila trosku znizit davku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod renqa » Ned 07.01.2018 9:07

vcera rano o druhej moj pes (westik 9 rokov) zacal hnackovat. potom asi 4 krat zvracal a mal aj bolesti. cez den uz vyzeral byt na tom lepsie tak som mu dala kusok rozvarenej ryze. dnes rano o stvrtej zase hnackoval, zvracal a v hnacke uz je aj krv. stolica je uplne tekutej konzistencie. a celkovo je taky nespokojny, nevie sa ulozit, skvrka mu v brusku. pred rokom a pol bol operovany kvoli tomu ze zjedol hracku a uviazla mu v crievku. od vtedy nemal ziadne potiaze az doteraz. neviem o tom ze by zase nieco zjedol ale mozne to je. zajtra s nim ideme k veterinarke. nemate niekto skusenost s niecim podobnym? co sa tyka cikania tak cika normalne.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Ned 07.01.2018 9:10

Dospelemu psovi neublizi hladovka 24 hodin. Prilis skoro dostal jest, hlavne, ked mal taku prudku hnacku... Treba nechat ukludnit ten traviaci trakt. Drzim palce, nech to nie je nic vazne. A hlavne uz nekrm.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod renqa » Ned 07.01.2018 13:20

Ďakujem. Dnes uz ma prisnu hladovku ale stale este hnackuje.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod elfinka » Ned 07.01.2018 14:11

U nas na ulici s milionom psov je to infekcna hnacka kazdu chvilu. Naposledy odpredvcera. Ked uz je jasne ze je to horsi problem, tak

1. dam 24h hladovku
2. hned do neho zacnem 3x denne cpat enterosgel (enterozoo)
3. davam probican (nechat najmenej 2h casu medzi enterozoo a probicanom, vravela vetka)
4. po hladovke zacinam varene kura + ryza s mrkvou uvarena v tom kuracom vyvare, niekolko dni kym nevyzera vylieceny.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod renqa » Uto 30.01.2018 21:22

Tak u nas sa to naposledy neupravilo ani po 24 hodinovej hladovke. Pes mi skoncil na atb, ktore bral 7 dni. Horsie je na tom to, ze od vcera mi hnackuje aj druhy pes a aj zvracia. Kedze byvame na dedine a je tu aj vela tulavych psov a maciek, mam pocit ze to tu budeme mat castejsie taketo problemy. Rada by som nejak tomu predisla, kedze psy mam vo vnutri a taketo stavy pre mna znamenaju prebdene noci a pre nich zbytocne trapenie. Samozrejme vonku chodime len na voditku a davam na nich pozor ale asi to nie je dostatocna ochrana. Nejake dalsie napady ako sa tomu vyhnut?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod zuzkabluzka » Str 31.01.2018 11:05

renqa píše:vcera rano o druhej moj pes (westik 9 rokov) zacal hnackovat. potom asi 4 krat zvracal a mal aj bolesti. cez den uz vyzeral byt na tom lepsie tak som mu dala kusok rozvarenej ryze. dnes rano o stvrtej zase hnackoval, zvracal a v hnacke uz je aj krv. stolica je uplne tekutej konzistencie. a celkovo je taky nespokojny, nevie sa ulozit, skvrka mu v brusku.

Ja som niečo podobné riešila pár týždňov dozadu. Prídem domov, spúšť v jednej miestnosti, v druhej miestnosti - hnačka určite, vracaním nie som si istá, v tom mixe sa to nedalo rozoznať. Išla som so psom von, išla z neho len zafarbená tekutina, tak sme si to rovno namierila k vetovi. V stave, keď pes stolicu neudrží, podľa mňa niet na čo čakať.
Podozrenie na zapálené črevá, vetka nechcela hneď dávať atb, tak sme dostali 2 protihnačkové tabletky s tým, že ak sa to do druhého dňa nezlepší, atb budú. Našťastie tabletky pomohli, aj probiotiká som dlhšiu dobu dávala, strava upravená podľa pokynov a stolica sa postupne upravila aj bez atb.
renqa píše:Samozrejme vonku chodime len na voditku a davam na nich pozor ale asi to nie je dostatocna ochrana. Nejake dalsie napady ako sa tomu vyhnut?

Podľa mňa sa tomu veľmi vyhnúť nedá. Môj malý všetko očucháva, snaží sa vylizovať a zožrať, čo sa dá, a to ani túlavé zvieratá v okolí nemusíme mať. Skôr posilňovať imunitu. Ja dávam probiotiká asi na všetko (kašeľ, kýchanie, hnačka). A čo najkvalitnejšia strava.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Str 21.11.2018 13:29

Cim zahustit stolicu? Nemozem davat este kosti, lebo ich zjavne dobre netravi, ak ma problem, potom to sposobuje to, ze ich vyplavi s vodou von v celku. Ryza mu stolicu skor rozrieduje. Som dnes dala takmer rozmixovane, tak uvidim, co to spravi.
Hnacku nema, stolicu ma v normalnej frekvencii, ale bez kosti akosi nedrzi formu a je kasovita :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Str 21.11.2018 14:18

smecta, enterozoo, vláknina -místo ryze zkusit dyni nebo brambory
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby