Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod loren » Pon 31.10.2016 16:24

ahoj mam 7 mesacnu fenku a harala sa 6 a pol tyzdna zhruba v 5 tyzdni som si vsimla na poslednej mliecnej zlaze opuch pod bradavkou ale nieje okruhli ale ovalny asi 3 cm na dlzku a 1 cm na sirku... pod kozou vydno ze je to tam do modra veterinar povedal ze to moze byt hormonmi ale mne sa nezda ten tvar a farba ma to len pod tou jednou bradavkou
loren
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Parti » Str 23.11.2016 18:59

Ahojte neviem ci to patrí do tejto témy ale nevedela som presne akosi zaradiť :smile: mám kríženku čivavy a jack Russela a prvý krát sa haral je to cca 3 týždne už nekrvaca ale na mliečnych zľazach má modrinky je hráva a veselá neviete co by to mohlo bit? Ďakujem
Parti
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Petalka » Pon 19.12.2016 9:30

Dobry den,
je mozne ze fena je uz po faloske ok, a po troch mesiacoch sa jej znova bez harania spravi mlieko???
Tentokrat nema ziadne zmeny spravania, len sa jej naliali cecíky a znova má mlieko. :ach:
Petalka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Pon 19.12.2016 16:50

Normálne to nie je. Ja v tom vidím 3 možnosti - hárala sa, ale nebolo to badateľné ("tichá ruja") alebo je gravidná (to ale muselo predchádzať háranie sa) alebo jej spustilo mlieko nejaké mláďa (stalo sa mne). Príp. môže mať nejakú hormonálnu poruchu (problémy s vaječníkmi apod.). Po príčine by som pátrala s veterinárom.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Falošná gravidita či kotnosť?

Poslaťod Ruth » Pon 02.01.2017 17:04

Pred asi jedenástimi dňami keď som bola s fenkou vonku skočil na ňu jeden pes... Bol na nej asi dve sekundy hneď som ich samozrejme odtrhla od seba... Problém je v tom, že bola po prvom harani a to neviem kedy jej presne skoncilo. Harat sa začala tak mesiac a pol dozadu. Teraz jej navreli prsia a ja sa bojim, že je kotna. Od pár ľudí som pocula, že pes nato potrebuje 20 min. Normalne behá za loptickami a nezdá sa mi, že by mala nejaku inú náladu alebo niečo. Mohla by byt kotna alebo sa nemusím strachovat? K vet. plánujem budúci týždeň a do vtedy sa chcem uistit :)
Ruth
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Falošná gravidita či kotnosť?

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.01.2017 17:15

Nie je pravda, že musí byť spolu so psom 20 minút. Stačí na to niekedy aj práve tých pár sekúnd. Ťažko povedať, či je alebo nie je gravidná, naisto ti to povie len veterinár. Popravde, ja by som nečakala ani do budúceho týždňa, to už možno skôr porodí.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod mart.ina » Pon 02.01.2017 20:33

Ako pri tak kratkom "spojeni" je to dost nepravdepodobne, skor by som to videla na falosnu graviditu, ale pre istotu mozes ist na ultrazvuk- idealne medzi 20-25 dnom od incidentu. Vtedy uz by bolo pripadne steniatka vidno na sone.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Falošná gravidita či kotnosť?

Poslaťod Nisus » Pon 02.01.2017 23:54

Vikiki22 píše:Popravde, ja by som nečakala ani do budúceho týždňa, to už možno skôr porodí.

Budúci týždeň porodí, keď pes na ňu skočil len pred 11timi dňami? :heh: To už v dnešnej dobe aj tehotenstvo je zrýchlené? :lol:
Pokiaľ na ňu neskočil pes aj pred mesiacom, tak tiež by som to videla na tú falošku.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Uto 03.01.2017 6:29

A nepísala, že pred mesiacom a pol? Či som zle čítala?
EDIT: Aha, vtedy sa hárala. Sorry. :ach: Beriem späť. Kým sa nehárala a pes na ňu neskočil vtedy v najlepšom, tak z toho gravidná isto nebude.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod ada.h » Pon 30.10.2017 22:50

Ahojte vedel by mi niekto vysvetlit moja 8r.fenka je 2roky po kastracii ale haranie a pseudogravidita trva stale na jar a na jesen preto ju o pet operovali aby sa odstranilo co tam ostalo po kastracii ale po 3dnoch od operacie ma pseudograviditu posledne akoze haranie mala pred mesiacom od operacie vie mi to niekto vysvetlit preco sa to deje?Dakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Uto 31.10.2017 7:50

Zostatkové hormóny v tele. Ono po odstránení vaječníkov ešte hormóny kolujú v tele aj niekoľko týždňov. To prejde.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod lj909 » Sob 17.03.2018 14:22

Ahojte,

moj pes mal pseudograviditu. Dostal injekciu proti vytvaraniu mlieka. To jej zaposobilo, po par dnoch jej netieklo ale teraz si vsimam jej ide zo zliaz taky zltkasty vytok. Je to normalne?

Dakujem za odpoved.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Uto 20.03.2018 9:18

Má ešte žľazy zdurené? Ak áno, hormóny ešte stále pracujú. Buď počkáš - prejde to samé alebo môžeš zase k vetovi, nech sa na to pozrie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Nikuška » Sob 28.04.2018 20:56

Ahojte,
sučka je 4 týždne po skončení prvého hárania. Už počas hárania mala žľazu zväčšenú, teraz sa jej začína zväčšovať ešte viac, najmä posledný pár. Zatiaľ nepozorujem žiadne mlieko ani výtoky, nemá materinské správanie, jedine dnes ani včera večer nechcela žrať. Treba to nejako riešiť?
Radšej by som nalievaniu mliekom predišla, na výstave to nebude vyzerať dobre :pac:
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Uto 01.05.2018 12:35

Nuž, máš dve možnosti - buď jej pridáš fyzickú i psychickú záťaž, dáš jej menej žrať a prejde ju to samo alebo ju vezmeš k vetovi na hormonálnu injekciu na zabránenie tvorby mlieka a stiahne sa jej to.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby