Vracanie, žalúdočné problémy, škŕkanie, kyselina

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vracanie, žalúdočné problémy, škŕkanie, kyselina

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.09.2007 13:02

prosím vás vedel by mi niekto poradiť??moj psík už asi 6krát vracal a stále leží..mám mu večer dať papať aspoň granule alebo nič mu nemám dávať??akurát sa mu ochladzuje čajík..čo by ste ešte poradili??pls..ďakujeme
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Ned 23.09.2007 13:47

granule mu urcite nedavaj, ani nic ine, len zabezpec, aby mal dost tekutin. mozno by si mu mala aj odmerat teplotu a v kazdom pripade sa obratit na veterinara.
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.09.2007 15:00

Buddymu je už lepšie..odvtedy už nevracal..ale ani čaj mu nechutí..tak má len vodu :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Ned 23.09.2007 15:05

Lenka.Buddy píše:Buddymu je už lepšie..odvtedy už nevracal..ale ani čaj mu nechutí..tak má len vodu :ua:


odpovedala som ti aj na dogu. nechaj mu oddych, papat mu dnes nedavaj nic
aky caj si mu navarila? na zaludok je nejalepsi harmancekovy alebo lubovnikovy, ak ti to vypije.
snad to nebude nic vazne, len asi nieco zjedol a ma pokazeny zaludok. tak drzime palce!
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.09.2007 15:07

ty si tá vlčica nie??som si myslela,že si to ty.. :no: ja som mu varila čierny čaj..ale nechce..namočila som si doňho aj ruku..oblízal to..ale piť nechce(ten čaj)
ďakujeme..dúfam,že to čoskoro prejde..
ale predtým vyvrátil všetko čo mal v žalúdku..potom pil a za chvílu aj vodu vyvrátil :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Ned 23.09.2007 15:10

uhm, vlcica :lol:
ak vracia aj vypitu tekutinu tak mu teraz nedavaj vobec nic. neskor mozes skusit ten harmancek.
z coho to moze mat? nieco pojedol? videla si co vyvratil?
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.09.2007 15:15

no a nebude vadiť keď nebude mať tekutiny?? bolo tam napr. ryža+mäso(raňajky) a brácha mu ráno hodil kúsok rožka so salámom..aj to tam bolo..no a to je asi aj všetko..
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Ned 23.09.2007 15:19

chvilu bez vody vydrzi, ak je zaludok velmi podrazdeny, treba mu dat oddych. ale keby stale vracal, treba s nim bezat k vetochovi.
Urcite nejedol nic ine okrem toho? Teplotu ma normalnu?
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.09.2007 15:23

no nič tam nebolo v tom čo vyvrátil..každého doma som sa pýtala a vraj nič..no možno niečo vonku alebo tak..lebo včera mi zdrhol na vychádzke a odtial išiel sám domov..(jeho Brita sa asi hára)... teplotu som nemerala...

už je aj taký veselší a nevracia.. :poklona:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Ned 23.09.2007 15:28

tak snad to uz bude ok, ale dnes mu radsej nedavaj nic jest
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bendy » Ned 23.09.2007 15:29

U nas vzdy zabralo 24 hodin bez zradla, pristup k cerstvej vode no a na druhy den mu skus dat trosku chudeho kuracieho masa s ryzou a do toho rozdrob na prasok zivocisne uhlie, ja davam len polku , ale moja je mala... a to zradlo (ved vies :smile: ) nesolit, nekorenit, ani ziadne kuracie koze ani kosti, nic take. Dufam ze sa mu to napravi, len mu medzi tou 24 hodinovou prestavkou urcite nedavaj zrat!!! ak sa ani potom nezlepsi stav, tak veterinar.
Dodatok, to zradlo daj nie studene, ani horuce, skor taku teplotu tela a davaj pozor,aby to prilis nehltal, daj mu malo prvy krat, pockaj par hodin a ak nic,len spokojny pes, tak mu daj taku istu porciu zase! Drzim palce!
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.09.2007 15:32

ďakujem za rady..takže dnes bude na hladovke a zajtra sa uvidí..pekne bude doma odpočívať a zajtra podla stavu ho už môžem zobrať trochu von nie?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bendy » Ned 23.09.2007 15:35

jasne, ak nie je prilis vyslabnuty, co si myslim asi nie, ved sama to poznas, moze ist kludne von ako vzdy, len ziadny vycvik ci co :no:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mininka » Ned 23.09.2007 17:18

lenka,prilej mu ten caj do vody.mama vari orfikovi caj na kasel a leje mu to do vody a v pohode to pije.popripade striekackou mu trocha supni. jest mu nedavaj nic...!
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.09.2007 19:37

no už konečne nevracal..veď už ani nemal čo chudák..pil aj vodu aj čajík a nič nevyvrátil..takže už je dobre..predtým som skúšala či by si zobral jesť,ale nechcel(nedala by som mu to),ani piť nechcel..teraz už pije aj papať chcel,ale nedostal :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Choroby