Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod zdenka2710 » Štv 18.08.2011 20:12

No neivem ale bolo to take zvlnite do takej spiraly podla obrazkov to nerozoznam. :ach: :ua:
Jelenia Obora Orava-chovná stanica Bavorských farbiarov- http://jeleniaoboraorava.webnode.sk/
[b]Betty má 5 krásnych Bavorských farbiarikov
zdenka2710
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod luciiik » Pia 19.08.2011 8:55

zdenka je to mozne. ak ich uz ma prilis tak mozu ist von aj touto cestou. :ua: takze sup sup odcervit. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod RavenS. » Pia 09.09.2011 23:14

ahojte mame doma 8.tyzdnovu fenku fr.buldocka pred 2 dnami dostala tabletku na odcervenie a zacala mat vo vykaloch velke cerviky asi skrkavky, inak nema ziadne problemy. o 2 tyzdne ma dostat dalsiu tabletku. myslite ze je treba zajst s nou skorej veterinarovi ako pred podanim dalsej tabletky?
RavenS.
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Dana D » Sob 10.09.2011 14:12

Ja myslím, že netreba. Sleduj :kak: ďalej a pokračuj s tým odčervením ako si písal.
Možno by som ďalšiu tabletu podala o pár dní skôr ako o dva týždne - ale to nech sa vyjadria iní.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod SCHWAN » Pia 04.11.2011 20:10

my sme dnes našli toto: http://www.bull-terrier.sk/cudzopasnici ... canis.html budem musieť poriešiť celú domácnosť .. akože des
:vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
SCHWAN
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod luciiik » Sob 05.11.2011 11:56

SCHWAN nejde o nic neobvykle. Netreba z toho nejako extremne stresovat, je to neprijemne, my sme to tiez u jedneho hafana zazili ale o nic nejde, odcervit, dva trikrat v dvojtyzdnovych intervaloch a hotofka. :yes: Len si zvol spravny odcervovac, nam totiz najprv ten prvy nezabral. Odporucam Drontal, ale je to na tebe. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod SCHWAN » Sob 05.11.2011 19:32

dali nám caniverm tak uvidím.... ja som jej to dala hneď... mala som to kúpené pre kocúrika... tak na druhý deň som našla dosť veľa v :kak: a dnes druhý deň už nič nebolo vidieť.... ale je to asi v tom, že si to doniesla od svojej mamy... chúďatko moje ...
SCHWAN
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod luciiik » Sob 05.11.2011 21:05

No jedna davka odcervovacieho prostriedku sa dava podla vahy psika, tak treba davat pozor aj na to, aby to zabralo na 100%. :yes: A ked ich mala tak vela tak urcite opakovat. :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Začervenie a ako na to

Poslaťod Neluskka » Pon 12.03.2012 11:25

Ahojte,mas maly (7tyz.) dnes vygrcal hlistu,chudacik, a to ho majitel od ktoreho sme ho brali dal odcervit 9.3. (piatok),veterinar mi nakazal dat mu ,,taky odcervovaci sirup"(zabudla som nazov),ktory nam dal (1ml) a ze do 12 hod. by malo byt po nich....dufam,ze ho to prejde.....a chcem sa spytat,ak by sa zase objavili,tak ho treba opat odcervit?
Neluskka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Začervenie a ako na to

Poslaťod Dana D » Pon 12.03.2012 11:27

Neluskka, pozri v tejto téme.
viewtopic.php?f=15&t=454
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod mima :) » Pia 30.03.2012 14:02

ahojte, pred mesiacom som odcervovala mojho dospeleho psika lopatolom ktory bola kupovat sestra v lekarni, ostala mi polka tabletky lopatolu a vsak bez krabicky kde je davkovanie, pred tyzdnom som si domov doniesla dvojmesacne steniatko NO a chovatelia mi kazali ho o tyzden odcervit, steniatko je na svoj vek dost velke a tak teraz neviem ci mu polka tej tabletky bude stacit kedze nemam davkovanie
ObrázokObrázok
mima :)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 30.03.2012 14:07

Bol to Lopadol 100 mg alebo 500 mg?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod mima :) » Pia 30.03.2012 14:14

500 mg, a este sa chcem spytat ci je to pravda ze vnutorne parazity sa u psika mozu prejavit ako striedanie hnacky a zapchy, niekde som to uz davnejsie citala a vsimla som si ze steniatko ma niekedy redsiu stolicu a inokedy zapchu, steniatko inak bolo pravidelne odcervovane a zatial papa granuky na ktore bolo od chovatelov zvyknute
ObrázokObrázok
mima :)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Nitra

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 30.03.2012 19:02

Dávkovanie :
1 tbl, pri váhe 11-20kg
2 tbl, pri váhe 21-30kg
3 tbl, pri váhe 31-40kg
4 tbl, pri váhe 40kg a viac

Aj keď by sa tie tabletky lámať nemali. :ach:
Pri začervení má pes väčšinou len hnačku, nemá mať z čoho zápchu pri tom. Ale keď si myslíš, že má pes červy (či už škrkavky alebo pásomnicu), bolo by lepšie ho dať na koprológiu u veterinára a podľa výsledkov mu podať vhodné medikamentum.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod mima :) » Pia 30.03.2012 19:18

ďakujem, za pár dní ideme na preočkovanie tak sa poradím s vetom
ObrázokObrázok
mima :)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby