Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod maira6 » Ned 29.06.2014 19:07

ale ty dávaš oboje, aj odčervenie, aj cesnák, to môže byť problém... Ak niečo organizmu nerobí dobre, nemusí sa to objaviť hneď.

Offtopic: ja som v detstve vyrastala s mačkami, ktoré v živote neboli ani očkované ani odčervené. Tiež som to v zdraví prežila. A ako vraví hruska, chybou rodičov sú dnes deti chúlostivejšie. Ale aj dnešnej "vyspelej civilizácie"...
Naposledy upravil maira6 dňa Ned 29.06.2014 19:10, celkovo upravené 1
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod kika123123 » Ned 29.06.2014 19:09

tak myslite ze postaci ak mu budem davat len cesnak?
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod kika123123 » Ned 29.06.2014 19:20

este je tu jedna vec krora ma napadla a to je ze ma zvysenu plyvnatost ale to uz od zaciatku ako nam ho priviezli dost ,, poprdkaval,, nemozu byt tie biele bodky na konecniku sposobene tym?
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod Lindchen » Ned 29.06.2014 19:23

Som k cesnaku skeptická, môže nadúvať alebo spôsobovať zvracanie a rôzne žalúdočné ťažkosti, nedávala by som to. Tuhy výkal psa môžeš najlepšie zaniesť k veterinárovi alebo na priamo na najbližšie mikrobiologické pracovisko.

http://www.svuba.sk/bakteriologia.php
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod Margita » Ned 29.06.2014 19:43

ja len poopravim,nie len tuhy :ha: ak ma pes kadejake fujky tak tuhy :kak: nie je ani zdaleka
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 29.06.2014 19:45

kika123123 píše:este je tu jedna vec krora ma napadla a to je ze ma zvysenu plyvnatost ale to uz od zaciatku ako nam ho priviezli dost ,, poprdkaval,, nemozu byt tie biele bodky na konecniku sposobene tym?

Mne kedysi pes prdel z krmiva, ktoré mu nerobilo dobre. Stravu som zmenila, problémy zmizli.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod kika123123 » Pon 30.06.2014 7:48

takze ked ma tuhe :kak: nemal by mat ziadnych parazitov?
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod Vikiki22 » Pon 30.06.2014 9:06

Aj pes s parazitmi môže mať tuhé :kak:, vôbec neplatí, že musí mať vtedy hnačku. To je taký problém zobrať :kak: na koprologické vyšetrenie? :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod kika123123 » Pon 30.06.2014 10:00

je to trochu púroblem pretoze som po opracii s nohou, soferovat nemozem a najblizsie mesto kde to vysetruju je vzdialene 40km
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod kika123123 » Pon 30.06.2014 10:20

Zdravim prosim a ako vyzeraju tie clanky z pasomnice? Moj psik ma okolo analneho otvoru take biele bodky vyzeraju ako malinke vajicka neviem to identifikovat. Hnacku nema a tiez ho pravidelne odcervujem . Dakujem za info
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod katkariinka » Pon 30.06.2014 10:25

Ono sa to da zaniest aj k vetovi.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Lindchen » Pon 30.06.2014 10:53

Už mi to napadlo, ale som to zahovorila, fotka by nebola? Myslím, že by to dosť pomohlo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod kika123123 » Pon 30.06.2014 11:03

skusim to odfotit ale az neskor vecer lebo sama to nezvladnem koli ten nohe ako som pisala. Len sa mi to zda ako keby to boli len take malinke bublinky ani nie uplne do biela a neviem si s tym rady :/ Keby som bola v poariadku hned s nim zajdem k veterinarovi ale soferovat nemozem a nemam poruke nikoho kto by so mnou mohol zajst :/
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Vikiki22 » Pon 30.06.2014 13:08

Ak by mali byť okolo análneho otvoru vajíčka parazitov, tak to by mohli byť jedine škrkavky. Vajíčka pásomníc odchádzajú spolu s trusom, škrkavky lepia svoje vajíčka okolo análneho otvoru, čo spôsobuje aj svrbenie.
Ešte mi napáda, či si tie biele bodky nemýliš s cimkumanálnymi žľazami... Fotka by naozaj pomohla.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod kika123123 » Pon 30.06.2014 16:02

Bola som ho odfotografovať a už som tam žiadne bodky nevidela . Je možne že to bolo len spinave ? Pre istotu pridám foto
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby