Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Začervenie a ako na to

Poslaťod china » Str 29.08.2012 7:54

Dobrý den mám doma 2 mesačne steniatko a v stolici som mu našiel skrkavy bol odcerveny 27 a 28.8 no nejak to neprestava kedy by to malo všetko zmiznúť a najhoršie je to že skoro nic nechce jest, a sú v ohrození aj ostatne zvieratá čo mám doma pes má 6kg
china
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Veronika & Abbie » Ned 11.05.2014 15:27

ahoj, už dlhšie máme problémy s jedením :kak: no teraz je to už neúnosné.. začala som robiť tú pomazánku z droždia ..tak dúfam, že pomôže . Problém je, že dnes na lúke začala niečo žrať ..keď som prišla tak istú časť toho vypľula ale boli v tom nejaké 3 tučné krátke biele červíky :oo: .. našla som nejaké články a pravdepodobne to bude pásomnica ..vyzeralo to nejako takto - upozorňujem, že obrázky nie sú pre slabé žalúdky :nechutne:
http://www.bayer-veterina.cz/images/veterina/parazity/tasemnice1.jpg
http://www.rocco.estranky.cz/img/picture/16/dipylidium_proglottids.gif
veľmi som to neskúmala ale neviem čo mám teraz robiť ..stačí odčerviť? a hneď alebo až zajtra ráno na lačno? ..inak ma to dosť mrzí, že toto robí ..do postele nechodí, ani sa nepusinkujeme (občas sa síce stane) ale aj tak ..mohlo by ju to prejsť :ua:
"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry. (07.12.2013)
Veronika & Abbie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Lučenec

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Vikiki22 » Ned 11.05.2014 16:04

Preventívnym odčervením určite nič nepokazíš. A keby náhodou pásomnice mala, tak to odčervovacie prípravky zneškodnia.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Veronika & Abbie » Ned 11.05.2014 16:14

len neviem či mám počkať do rána, keď bude na lačno alebo môžem dať hneď ..lebo sme zvykli ráno odčervovať.. ale zas radšej by som jej to dala hneď nech zomrú svine ak sú :hmm:
"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry. (07.12.2013)
Veronika & Abbie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Lučenec

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Vikiki22 » Ned 11.05.2014 16:40

Pozri, je úplne jedno, kedy jej tie tablety dáš. Keď počkáš do rána, nič sa nestane. Aj tak tým "červíkom" trvá chvíľu, kým sa vyliahnu a dospejú. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Veronika & Abbie » Ned 11.05.2014 16:44

ďakujem, tak počkáme do rána :yes:
"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry. (07.12.2013)
Veronika & Abbie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Lučenec

biele bodky pod chvostom

Poslaťod kika123123 » Ned 29.06.2014 16:46

Dobry den, neviem si rady a tak by som sa chcela opytat na vas nazor a radu. Vcera som si vsimla ze moj pes (9 mesacne stena labradora) ma okolo konecnika pod chvostom biele bodky, dnes ich tam mal opat . Ma aj nafuknute brucho, odcervujem ho pravidelne kazde 3 mesiace, niekedy aj castejsie a davam mu aj cesnak (2-3x tyzdnenne jeden strucik) . Co myslite mam ho znova odcervit aj ked smo ho naposledy odcervovala ani nie mesiac dozadu? Ak ano kedy mam kuru znova zopakovat? Velmi ma to trapi bola som s nim minuly tyzden aj u zverolekara s nohou lebo ho bolela ale o parazitoch mi nic nepovedal asi si nic nevsimol a ani ja nie preto som sa nepytala. Dakujem za odpovede
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod Margita » Ned 29.06.2014 16:55

ked mas podozrenie na parazity,tak zbieraj :kak: 1.3.5 den,uskladnuj v chladnicke a odnes na vet,ustav,vo vacsich mestach je urcite nejaky,a na druhy den vies vysledok
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod maira6 » Ned 29.06.2014 18:28

a prečo ho tak často odčervuješ? Je to ešte mladý psík, každé odčervenie je určitý zásah do organizmu. Teraz potrebuje rásť a mať k tomu všetky potrebné stavebné látky. Naviac do toho ten cesnak, ktorý je diskutabilný na použitie u psíka. Ja som skúsila dať našej fenke len raz, ale sa povracala. Odčervuj iba toľko, koľko je treba, nie viac, vrátane podávania cesnaku. Tie biele bodky môžu mať súvis aj s týmto. Všetkého veľa škodí...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod kika123123 » Ned 29.06.2014 18:36

Odcerveodcervujem ho tak uz dlhsie a predtym ich vobec nemal. A nemozem si dovolit neodcervovat ho pretoze mame doma male dieta ktore by parazito od neho mohlo lahko chytit, k tomu psik zozerie vsetko co vidi vratane vykalov od inych psov preto sa bojim . Co ine okrem parazitov by to teda mohlo byt?
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod Lindchen » Ned 29.06.2014 18:39

A nemozem si dovolit neodcervovat ho pretoze mame doma male dieta ktore by parazito od neho mohlo lahko chytit,


Ale odčervenie každé 3 mesiace ti vôbec nepomôže :smile: . Dnes odčervíš, večer pes niečo spapá a má 3 mesiace parazity. Preventívne to nepôsobí, akosi si si to zmýlila.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod hruska » Ned 29.06.2014 18:41

Offtopic: nechcem ta oberat o iluzie, ale kludne je mozne, ze odcervis a o par dni pes schyta cerviky tak ci tak, lebo odcervovanie nie je prevencia.. Lepsie by pre teba bolo pravidelne psovi nechat vysetrovat :kak: ako don v kuse pchat odcervovaky ci cervy ma alebo nie. Inak, ja som detstvo travila so psami, ktori o odcervovakoch nepoculi a nikdy ziadny problem nebol, ani u mna a ani i inych deciek. Netreba vsetko prehanat.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod Lindchen » Ned 29.06.2014 18:44

Offtopic: hruska, dnes už sú psy aj deti chúľostivé, nie ako my sme boli :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod hruska » Ned 29.06.2014 18:47

Offtopic: ved chyba rodicov :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: biele bodky pod chvostom

Poslaťod kika123123 » Ned 29.06.2014 19:02

a prosim vas kde vsade sa daju vysetrit psie :kak: ? robia to len na psich klinikach alebo aj v obycajnych laboratoriach? a co hovorite a ten cesnak? kazdy hovori inak a vsetci pisu inak , jedni hovoria ze cesnak je pre psov toxicky no a druhy ze je ale ay v obrovskom mnozste co znamena okolo 300 strucikov naraz a ze je urcite lepsie davat cesnak ako odcervovacie tabletky.
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby