Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod maggie » Pon 07.12.2009 20:55

aj ja hovorim,radsej to chod dat skontrolovat,tri dni zbieraj trus do nejakej nadobky,z kazdeho dna jednu vzorku asi velkosti lieskoveho orecha a odnes na testy...a budes vediet co treba robit...neviem ako skrkavky ale pasomnice su vsade v peceni,v plucach a pokial sa neliecia tak zanechavaju trvale nasedky,radsej to neriskuj...vela stastia
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod domimorča » Str 23.12.2009 23:18

no asi mu zavolam lebo newiem či takáto služba tu v ZM je :nwm: asi bude na mna pozerat ci mi šibe ale čo už tak mu zavolam
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod Baarbora » Štv 24.12.2009 15:02

sliuzba v ZM byt nemusi, ale vet by mal vediet, kam "to" poslat. a ked nie, psa kvoli tomu tahat nemusis, staci zobrat :kak: do vrecka a skusit veta v NR. koprologia by mala stat okolo stovky
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod lavyrle » Pia 25.12.2009 22:23

No, my sme to riešili teraz u kocúrika. Všetko cez veterinára, dali sme mu všetko ako kázal a napriek tomu sme mu pre istotu dali vyšetriť hovienko a predsa sú tam vajíčka škrkaviek :pac: problém je, že škrkavky sú prenosné na človeka a napríklad v pôde vydržia cca 2 roky, takže to nie je sranda. No veto zahlásil, že už dávno nevidel nikoho tak poctivého ako sme my s mužom, že nech si radšej nepredstavím detské ihrisko,pieskovisko niekde na sídlisku :ua:
Ja si myslím, že to nie je sranda a tak by som to jednoznačne riešila cez veterinára - typ lieku, dávky, množstvo. U mačiatka nás vyšetrenie trusu vyšlo 3 eurá :jop:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod 5miki5 » Ned 27.12.2009 20:40

Parazitologické a bakteriologické vyšetrenie trusu psa v Štátnom veterinárnom a potravinovom ústave v Nitre - december 2009 - 11,12 € :smile:
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod domimorča » Uto 29.12.2009 17:56

no 100 sk to je skoro zadarmoo :lol: tak sa popytamm
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod lavyrle » Uto 29.12.2009 18:00

5miki5 píše:Parazitologické a bakteriologické vyšetrenie trusu psa v Štátnom veterinárnom a potravinovom ústave v Nitre - december 2009 - 11,12 € :smile:


ja som to dala vetovi - trvalo to cca polhodku, ukázal mi vajíčka aj pod mikroskopom :lol: a stálo to tri eurá
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: škrkavky je to pravda?

Poslaťod ariel » Pon 01.02.2010 9:19

nas ma peknu stolicu, len ked dlhsie behame a dokakava, je na konci trosku redsia a tam som videla take malicke biele bodky, studovala som na nete, co by to mohlo byt a nic som nenasla, vajicka pasomnice su ze ako ryza, toto boli len take malicke blede bodecky, cerviky ziadne, sledujem to, pred tyzdnom bol odcerveny, mal ich predtym, aj po odcerveni, nic ine, co by to mohlo byt? stolica tvrda, ziadne hnacky
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod mirka22 » Pia 05.02.2010 17:22

Chcem sa spytat asi pred dvoma dnami z nasho psa vysli červiky,na jednej strane tenke ale na druhej trosku sirsie asi 4cm dlhe,vsetky mali rovnaku dlzku.Nenasla som to ale v hovienku ale normalne pri zadku,hovienka ma ciste aj po odčervovani.Neviete co to bolo??budem teraz zbierat hovienka a pojdem dat vysetrit :yes: myslela som ze su to škrkavky ale teraz neviem,kedze tie by mali byt dlhe :nwm:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod *Bady* » Pia 05.02.2010 17:27

tak ideš dať z :kak: vyšetriť, že čo to je, tak sa dozvieš...a vieš čo to môže byť? hlísty.... tie vyjdu zo zadku aj samy...ja by som hneď odčervila
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod mirka22 » Pia 05.02.2010 17:32

Musim ale zbierat 3 dni :no: a samozrejme hned som odcervila a kupila aj davku aby mal o tyzden :yes: len to ma zmiatlo ze hlisty su dlhe a toto malo velkost rovnaku :nwm: potom dam vediet :yes:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod ben » Štv 18.02.2010 18:51

ak operacia dopadla ok, tak to budu pravdepodobne skrkavky - dolezite je nielen pravidelne odcervovanie, ale aj kvalitny odcervovaci prostriedok - netvrdim, ze najdrahsi je najlepsi, ale isto si treba nechat poradit od veterinara - nas bigl Ben dostava cca kazde 3 mesiace Drontal a ziadne cervy sme u neho zatial nenasli. i ked teda mna osobne riadne stvu ludia, co po svojom psikovi neupratuju :kak: :censored: ohrozuju tym nas vsetkych :plac:
ben
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod zuzulka232 » Pia 19.02.2010 0:03

To je pravda:(
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Nika92 » Pia 27.08.2010 16:51

mám problém, dnes bol termín odčervenia akurát som ju išla odčerviť a v tom vidím na zemi škrkavky, neviem ako sa tam vzali, ale asi ich vyvracala, každá mohla mať tak 4 až 4,5cm a bolo ich asi päť...som úplne vyšokovaná, celá sa z toho trasiem..dala som jej pastu na odčervenie ako som mala, prezrela som jej :kak: a nič tam nemala :plac: som úplne vyplašená, za celý môj život sa mi také niečo nestalo...mám utekať teraz rýchlo vetošovi, alebo počkať do zajtra rána? alebo ako? :plac:
asi ich dostala z nejakého trusu, po okolí sa túlajú také mačky o ktoré sa nik nestará :plac:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: ČERVY

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 27.08.2010 16:53

Hlavne sa neplašiť a nepodávať tie preparáty hlava nehlava. Ako tu bolo písané, treba si pozrieť vývojové štádia a ako dlho trvajú. Potom zvoliť prípravok a skontrolovať si, na aké červy a na aké vývojové štádia červa zaberá a podľa toho to podávať. Ak mi prípravok zaberá na dospelého červa, ktoré vyšli z tela psa, treba znova odčerviť za 14 dní, kedy sa z vajíčok tých vylúčených červov stali znova dospelé jedince. A tak ďalej. Ak je ten pes začervený hodne, takéto si treba zopakovať aj 3,4 krát, ale bez záruky, že tam nič nezostane. bohužiaľ.
Postup treba konzultovať s veterinárom, aby aplikácia tých prípravkov aj niekam viedla. Ak pes červy zvracia, alebo mu vychádzajú nosom, to už je pes IMHO začervený veľmi silne, červy už vyliezajú z čriev do žalúdka, či putujú do priedušníc.

Edit : Nika92, škoda, že si si príspevok zmazala, lebo toto čo píšem je hlavne pre Teba :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby