Zmena pigmentácie - ňufák, vankúšiky, semenníky...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ružový ňufáčik

Poslaťod Nia » Uto 15.12.2009 23:24

napriklad priatel ma samojeda a tomu teraz postupne zacal blednut nufak. Udajne ma to jednoduchy dovod-zima. U nich to v standarde nie je za chybu, rozhodca by mal na to prihliadat. Ale napriklad u yorkov to je vylucujuca vada, ked ma pes ruzovy nufak, nejaky velmi vyrazny ruzovy flak alebo podobne. Yorkom ale samozrejme cez zimu nos nebledne, no moze sa stat, ze suckam po porode troska vybledne
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Ružový ňufáčik

Poslaťod ewlalia » Štv 17.12.2009 11:48

Ano môže to byť od zimy, pretože cez leto ho mal krásny čierny...Takže hovorite, že hned ako prejde zima, mohlo by sa to vratiť aj same do normalu?
ewlalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Ružový ňufáčik

Poslaťod maydanoz » Pia 18.12.2009 0:22

moze aj nemusi :nwm:
to ti naozaj takto na dialku nepovie nikto
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Ružový ňufáčik

Poslaťod ewlalia » Pia 18.12.2009 12:48

vdaka...tak uvidím, čo bude dalej a ak sa to ani potom neupraví, skúsim ten prípravok na pigment alebo sa poradím so zverolekárom
ewlalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Ružový ňufáčik

Poslaťod urma » Str 23.12.2009 15:17

ale niekedy je to tak, ze stena ma tmavy a ako dospeje, tak vybledne...ale navzdy, bez ohladu na rocne obdobie.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

ružove vankusiky na labkach

Poslaťod schuy » Štv 31.12.2009 12:31

Potrebujem poradit.Moj hafan,5 mesačny NO ma vankúsiky na labkach uplne ružove.Po krajoch su čierne ale inac uplne ružove a miestami až take do biela.Bojim sa aby to nebola nejaka infekcia.S behaním problem nemá,skáče hore dole bez problémov.
K tomu sa nám pridala aj hnačka,moze to nejako súvisiet spolu?? :kak: ma uplne ako horčicu :smile:

Ak mate niekto s tym skusenosti tak mi prosiim poradte.

PS:ak tu už taka tema je tak sa ospravedlnujem,ale nenašiel som.

Dakujem.
schuy
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: ružove vankusiky na labkach

Poslaťod Natalia a Biff » Štv 31.12.2009 14:53

zrejme tvoj psik este name vytvoreny tmavy pigment na labkach, navyse vonku je chladno a mokro, tak sa mu vankusiky akoby cistili a brusili, robi sa to i mojmu dospelemu psovi, ale ak si si nie isty zajdi za veterinarom, ak si psik prehnane labky neolyzuje nemal by to byt problem. hnacka s tym pravdepodobne nesuvisi, moze ju sposobit strava, cim ho krmis? moze mat parazity. ak pretrvava dlhsie tak zajdi a porad sa s vetom ci to nie je nieco zavaznejsie.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: ružove vankusiky na labkach

Poslaťod schuy » Štv 31.12.2009 17:37

Prehnane si ich myslim neolizuje,vsimol som si ze to robi len ked sa vyvaluje pri mne v dome ale myslim ze je to len v ramci cistenia.
Uvidim ako to bude vyzerat dalej a ked sa to nezmeni tak zajdem za veterinarom.

Co sa tyka tej stravy-momentalne mu davam Brit Care Junior large breed a k tomu primiesavam aj varenu stravu ako napr.cestoviny s mrkvou a vajickom alebo maso-vacsinou bravcove tak raz za tyzden.Davam mu to tak ze to rozdelim-rano granule,naobed granule a vecer nieco varene.A k tomu este kazdy den jednu kost klbovu bravcovu na zubky.To miluje najviac :jop:

Tie problemy s :kak: ma asi styri dni. A to :kak: vyzera ako keby ste vyliali horcicu na zem(to len na presne vysvetlenie problemu) :hi:

Dakujem za radu.
schuy
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: vypadáva pigment na ňufáku

Poslaťod Anabel » Pia 22.01.2010 22:00

ahojte,mám Yorkshírku má 9 mesiacov a od kedy je zima jej nos v strede trochu zosvetlel..može to byť tým ,že neni slnko? v nedelu idem na výstavu a yorky musia mať nos čierny a neviem čo teraz. :ach:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Anabel
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: okres Galata

Re: Zmena pigmentácie - ňufák, vankúšiky, semenníky...

Poslaťod Macush » Str 03.02.2010 20:36

ahojte mojmu malému začali blednúť semenníky .. od hora teda smerom od burška mu začali blednúť a polovicu má čiernu neviem je to v poriadku ? :ua: ospravedlňujem sa keď je to tu už niekde prebraté ..
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Zmena pigmentácie - ňufák, vankúšiky, semenníky...

Poslaťod Jonáš » Pia 05.03.2010 11:06

Dobrý deň,

mám ročného LR, začína mu blednúť ňufák od stredu, v strede je už veľmi bledý. Je to veľká vada na výstavách? nie je potrebné to nejak zamaskovať pred vstupom do výstavného kruhu? a vôbec aké vitamíny na danú problematiku u LR sú účinné?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Jonáš
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zmena pigmentácie - ňufák, vankúšiky, semenníky...

Poslaťod adushiik4 » Str 07.04.2010 8:24

Ja sa chcem spýtať... dnes som si všimla, že sa mojmu westovi akoby " oblúpol " kúsok z nufáku... :ua: teraz tam má takú ružovučku kožu.. sfarbí sa to znova, alebo to treba nejak riešiť..vyzerá to, akoby to bola suchá koža, ktorá má odpadnúť...teda aj odpadla...
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Pigmentácia nosa

Poslaťod lavyrle » Uto 13.04.2010 22:36

Prosím vás a do akého veku má nos celý sčernieť??? Náš sa narodil s ružovým, ešte pred 2 mesiacmi mal ružovú polovicu nosa a teraz už len 2 maličké fliačiky....je to v pohode???
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Zmena pigmentacie semennikov

Poslaťod silvuska » Štv 29.04.2010 17:19

Ahojte mam maleho yorksira krizeneho s civavou...ma rok a pol.. nedavno som si vsimla ze sa mu na semennikoch zacali robit take hnede flaky..a cim dalej tym je ich viac ... mam navstivit zverolekara alebo je to v poriadku ? dakujem
silvuska
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Zmena pigmentacie semennikov

Poslaťod Offca » Štv 29.04.2010 17:21

Niekde sme tu už o tom rozprávali.
Sú to eln pigmentové škvrny, ktoré sa rozširujú vekom po celom tele..akurát na holých častiach (ako jajka) je to viac vidieť.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby