Kravé bodky na nose

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Kravé bodky na nose

Poslaťod meraja » Str 26.08.2009 9:02

Ahojte mám taký problém.Občas keď som vonku so psami majú veľký psi krvavé bodky na nose alebo aj na chrbáte nosa.
So to malé kvapôčky tak na milimeter alebo 2.Vždy rozmýšľam z čoho to môžu mať a nič mi nenapadá.Vždy im to len utrem a je ok a na druhý deň znova.Neviete čím to je?
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod Lena » Str 26.08.2009 9:11

Meraja my sme mali tiež takéto ale ja som to pripisovala otravným muškám. keď sme zastali tak všetky bzdochy lietali okolo itara a sadali mu na nos a práve vtedy sa mu tam vytvorila krv.tak teraz neviem či to bolo preto alebo čo... :nwm: snáď niekto bude vedieť...
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod meraja » Str 26.08.2009 9:14

Hej na nos mu muchy sadaju,ale len obyčajné muchy,žeby to obyčajné muchy takéto robili? :nwm:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod Diandra » Str 26.08.2009 13:35

Aj niektoré obyčajné muchy štípu čo som počula. Podľa mňa to bude od toho :nwm:
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod Leila Tobrok » Str 26.08.2009 13:56

robia to muchy... hlavne stajňové sú také agresívne a neštípu len psov ale aj nás ľudí. aj môj to máva, ale to preto, že sa pohybuje okolo koní denne. pomôže nejaký repelent pre psov. môjmu aj obhrýzajú uši - mega veľké chrasty, ktoré sa už ale lepšia... treba to čím skôr podchytiť, aby tiež nemali také chrasty, je to potom tažké zahojiť,...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod meraja » Str 26.08.2009 14:03

Ale ja neviem prečo tie muchy na nich tak lezú.Veď nie su pri dobytku.Môže byť tým,že :kak: im len odpracem a neumyjem a keď si ľahnu tak od toho smrdia?Ale ja z nich vôbec necítim smrad,len taký pes smrad
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod Lena » Str 26.08.2009 14:12

meraja to niekde vo voliere?to potom jasné že tým napáchnu...na itara takto liezli keď sme boli v Tatrách-proste keď sme postáli tak akoby vycítili teplo alebo čo a liezli aj na nás také menšie muchy-nie klasické...ale štípali enormne moc....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod meraja » Str 26.08.2009 14:18

Ale oni sú skoro stále vypustení.No nevím.
A keby boli mokrí pomohlo by to?
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kravé bodky na nose

Poslaťod Alexis12345 » Sob 19.09.2015 10:51

uplne jednoducho pouzit Neostomosan neriedeny namocit vaticku a pretriet DOKOLA nie po rane u velkych psov aj len z lahka raz jemne potiehnut od kohutika az po chvost aplikovat vzdy ked muchy zacnu sadat az do zahojenia...pozor na okolie očí!!!!! ak treba tam tak dat do oka nejaku masticku... a nezabudnite tych "hustosrstych" kontrolovat muchy do rany nakladu vajicka..aa potom su z nich cerviky ktore neuvidite v takej srsti..
Alexis12345
Okoloidúci
 
Príspevky: 1


Späť na Choroby