Switch to full style
Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Pia 20.01.2012 0:16

ahojte..potrebujeme poradit...zuby vpredu mliecne nam vypadli uz davno, asi v tretom mesiaci, teraz ma pat mesiacov, a nemam dobry pocit z ocakov? myslim ze to su oni tie zuby....je potrebne to uz dat trhat? samozrejme ze to chcem ako poslednu alternativu, lenze mam pocit, ze trvale su uz dost dlhe..sorry za kvalitu, iba mobilom, pretoze ked fotak zameriaval, otocila hubu stale:D
Obrázok
EDIT: uplne napravo, trvaly je trosku dlhsi ako mliecnak, len to nevidno moc..este pockat par tyzdnov? take dva? ci?

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Str 15.02.2012 21:18

Ahojte, mám maličké šteniatko border kólie a dnes som si všimla, že nemá pekný skus. Mám pocit, že máme podkus, no našťastie máme len necelých 9 týždňov a podkus je len cca 4mm. Len by ma zaujímalo, či sa jej to pri pezubovaní napraví, alebo jej to ostane. Dúfam len, že sa to nebude zhoršovať a že bude drobček vedieť pekne bez problémov papať aj v dospelosti.
http://dogforum.sk/gallery/image.php?album_id=1567&image_id=10774

(ak nezobrazilo obrázok, fotku mám v albume)

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Str 15.02.2012 21:45

Tak, podľa toho obrázku to je poriadny podkus. To sa už prezubením neupraví. :ua: A problémy môže mať, keď sa jej spodné zuby budú zarezávať do podnebia.

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Str 15.02.2012 22:02

Joj, len to nie :plac: Nechcem, aby moje slniečko niečo bolelo :plac: :plac: Nedá sa s tým nič robiť? Naozaj sa to prezubením aspoň trolilinku nenapraví? :plac:

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Str 15.02.2012 22:17

Popravde, čo vidím na obrázku, tu šanca prezubením nie je. Nejde ani o vadu zubov, tu je spodná čeľusť (sánka) krátka, to je tá chyba. A s tým nič nespravíš.

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Str 15.02.2012 22:22

ale práve pri kratšej spodnej sánke je šanca, že dorastie, veď to je eštelen malé šteniatko..

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Str 15.02.2012 22:26

Maličká bude mať teraz len 9 týždňov. Ešte prednedávnom papala maminkine mliečko. Na internete som sa dočítala, že čeluste rastú drobcom nezávysle od seba, takže by tu šanca mala byť. Vraj sa predkus alebo podkus definitívne zistí až po dorastení šteniatka...tak ja neviem. :ua:

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Štv 05.04.2012 13:47

ahojte,potrebujem poradit,mam 7 rocnu fenu,maleho vzrastu
uz davnejsie som si vsimla,ze nekuse granule,ale iba ich hlta,tak som sa lepsie pozrela a na podnebi mala hrcku,vet. sa pozeral,ze jej too mame nechat chvilu tak,potom zacala normalne papat,ale teraz to zacalo zasa uplne to iste,ale teraz som sa jej vela krat pozerala do papulky a konecne som zistila v com je problem,ona ma na zadnej stolicke v pravo hore (posledny zub) vela zubneho kamena a ten zub je trocha vysunuty,ako ked mavaju ludia paradontozu,to co ma byt v dasne je trochu take sive,tmave a trosku ked s nim zahybem dozadu,kde je volne miesto,tak sa malo hybe.Dnes rano mala uplne biele dasna,niekedy ich mava cervene pri zuboch,akoby zapalene,ale ked jej dam dolu ten zubny kamen,tak sa to upokoju,ale nemava ho tam vela,kedze som si najprv myslela,ze ju ta krcka boli,tak ma ten zub asi dlhsie takto,lebo strasen zle sa mi tam pozera,ona ho ma uuuplne vzadu,takze je to obtiazne a az po dlhsej prehliadke je to trocha viditelne.Mam ist s nou vet.?alebo jej ten zub vypadne?a mala by som jej zacat umyvat zuby?lebo je to maly psik a oni mavaju taketo problemy a ako casto?
ale ked jej to neprejde,tak na druhy tyzden pojdeme vet. lebo teraz nepracuje
A este z predposlednej hornej stolicky ma kusok ulomena a na obidvoch stranach (na stolickach-2) ma teke hnede flaky,ale nevyzera to ako kaz,co to moze byt?
dakujem.

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Ned 14.07.2013 19:47

Obrázok
Obrázok
Vytrhnut (mliecny ocak vlavo) alebo nie? Doro ma skoro 7 mesiacov, druhy mliecny ocny zub vypadol predvcerom, ale tento sa vobec nehybe.

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Pon 15.07.2013 11:07

Ja som prvej čivave dala v 9 mes. vytrhnúť. Tejto čo mám teraz som dávala kuracie krídielká a večer pri telke som jej to skúšala hýbať a asi po dvoch týždňoch som ich postupne vytrhla doma vo veku tiež asi 8-9 mes.

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Pia 25.10.2013 11:00

Co hovorite na mierny podkus u 2-mesacneho stenata? Spravi sa, nespravi? Co to som si o tom precitala. Zaujimali by ma aj vase skusenosti.Dokonca som citala ze je to "civilizacne ochorenie", tym, ze psi uz nezuju, nekusu, lebo su na granuliach tak coraz viac psov ma s tymto problemy, ze krmenie masom by malo pomoct (samozrejme ak nejde o velky podkus)...argumentuju to tym, ze ked si porovname lebku pracloveka a dnesneho cloveka aj tam vidiet znacne rozdiely...vdaka za nazor, info, skusenosti :)

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Pon 28.10.2013 14:49

U 2-mesačného šteňaťa nie je - podľa mňa, mierny podkus nejaký veľký problém. Celé šteňa ešte rastie, sánka sa utvára tiež, mliečne zuby ešte nahradia trvalé... Osobne som sa stretla so šteňaťom s miernym podkusom, ktorému sa po prezubení chrup úplne upravil do nožnicového zhryzu. Takže nevidím v tom nejaký beznádejný problém. :smile:

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zub

Uto 30.09.2014 21:24

Máme už skoro všetky zuby vymenené, rezáky nám vypadli ako prvé. Jeden ale nie a nie výpadnúť. Prikladám foto... Mám s tým ešte počkať alebo to mám riešiť hneď? Aby jej nerastol ten rezák krivo...
uploadfromtaptalk1412108644907.jpg
uploadfromtaptalk1412108629371.jpg

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zub

Uto 30.09.2014 21:50

Ak má oba vedľa seba (ako to na foto vyzerá) a ten mliečny je stále úplne napevno, tak by som to šla minimálne konzultovať s vetom, a ak zváži, tak aj rovno objednať na trhanie, nech nemá posunutý oblúk. Za opýtanie sa nič nedáš.

Re: Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zub

Uto 30.09.2014 22:21

Ona ich má za sebou. Mliečny vpredu a nový rastúci za ním. Nechce sa mi trepať zase na veterinu, sme tam každý týždeň s niečím - Freya s nohami, Eliška s hot spotom, povinné očkovanie a kontrola... Preto sa pýtam tu, čo s tým. :ua:
Odoslať odpoveď