Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod MooosCZ » Pia 05.02.2010 18:32

uz sem to probrala s chovatelkou..uz sa s tim setkala u jednoho importu,u svojich odchovu nikdy-ma to z nejake x generace...dame je vytrhnut aby nepokrivily ostatni zuby
a co sa chovu tyka-je ve hvezdach ci Indy do chovu vubec pujde,7 tos z 10 neprojde kvuli kloubum...
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Problémy s chrupom a papuľou

Poslaťod gaya » Sob 06.02.2010 2:14

renique mas pravdu ale ako by povedali taliani: NAZRAT SA MOZE (ked sa rokovalo o zmene bonitacneho poriadku SACC aby mohli chybat zuby (P1 a P3 max dva zuby dokopy) a chovatelia zahlasili ze psy sa nazrat mozu a oni to schvalili).....a to si myslim ze oligodontia je horsia ako polydontia....
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

predkus

Poslaťod Dzeny » Štv 14.07.2011 8:24

zdravim mam 7tyzdnovu fenku apt a vcera som zistil ze ma mierni predkus niekolko milimetrov chcem sa spitat ci je to velka vada ci sa da niejak odstranit strojcekom abo tak a ci sa to moze zhorsit abo zlepsit
Dzeny
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: predkus

Poslaťod vavrena » Štv 14.07.2011 8:29

Nie je to žiadna choroba, ale je to vada vylučujúca psíka z chovu. Ale ty zrejme nemáš psíka s papiermi, lebo chovateľ by ťa na to upozornil. Takže ak si si to sám nevšimol, aj tak sa nič nedeje, fenečka prežije plnohodnotný život aj s predkusom :smile: :ahoj:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: predkus

Poslaťod Dzeny » Štv 14.07.2011 8:56

aha a moze to bit niejak velmi vidno abo sa to moze zhorsit neskor ze jej bude vidno aj zubi alebo to ostane len tak tych par milimotrov co ma a neexistuje niejaky strojcek na zuby co by jej to zrovnal ? :lol:
Dzeny
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: predkus

Poslaťod meraja » Štv 14.07.2011 9:03

náš ma od narodenia podkus a ani sa nezväčšil ani nezmenšil ... žije s tým úplne nromálne i keď občas ma pri krmení problém
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: predkus

Poslaťod Dzeny » Štv 14.07.2011 9:04

aha a jeto niejak nanom vidno ?
Dzeny
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: predkus

Poslaťod meraja » Štv 14.07.2011 9:36

on ma podkus takže ani nie. keď mu kožu na papuli nadvihneš tak je to pekne vidno keď to ma až nejaký 1cm
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: predkus

Poslaťod wer » Štv 14.07.2011 9:42

kedze ma 7-tyzdnov, este sa moze vselico zmenit. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: predkus

Poslaťod Amaguk » Štv 14.07.2011 10:07

tema o zuboch vratane predkusu, strojcekov a pod. viewtopic.php?f=11&t=6353&hilit=+predkus
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: predkus

Poslaťod Dzeny » Štv 14.07.2011 10:47

wer a myslis ze aj k lepsiemu alebo len k horsiemu ?
Dzeny
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: predkus

Poslaťod wer » Štv 14.07.2011 11:14

konkretne som myslela k lepsiemu, ale samozrejme, moze byt aj k horsiemu.. kazdopadne, ovplyvnit to neovplyvnis.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: predkus

Poslaťod Dzeny » Štv 14.07.2011 11:36

aha no to by bol ten lepsi pripad keby k lepsiemu a moze ten predkus niejak deformovat hlavu toho psa ?
Dzeny
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: predkus

Poslaťod Dzeny » Štv 14.07.2011 18:48

no bol som u zverorekara a ten povedal ze ten predkus je len velmi mierny a ze by som mohol skusit zatlacat dolne celuste trochu dovnutra a horne masirovat dohora myslite zeby som to mohol niejak ovplivnit potom ten chrup tymto ?
Dzeny
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: predkus

Poslaťod mart.ina » Štv 14.07.2011 23:09

Naša má podkus (horná čeľusť je dlhšia ako spodná) od narodenia a funguje v pohode už 4 roky. A to má rozdiel okolo 1 cm, možno viac, čo je na tak malú papuľku dosť. Zo začiatku sme sa báli, či nebude mať problém s jedením, ale nekašle sa ani s kosťami. Psíky sa zo svojím nedostatkom vyrovnajú oveľa lepšie ako ľudia, pretože psychicky to proste neriešia. Sú akí sú. A naučila sa napr aj dvíhať paličky zo zeme, čo je inak dosť veľký problém, keďže zuby nemá oproti sebe a kvázi nemá čím nabrať z rovnej podlahy. A ona nemá ten spodnú kratšiu, ale aj o dosť užšiu čelusť, čiže jediné zuby ktoré jej sedia proti sebe sú stoličky.
takže fakt neboj, ešte ak je to minimálne myslím, že nemusíš vymýšľať zo strojčekmi a neviem čím ešte.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby