Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Poslaťod katarina » Str 13.02.2008 19:42

mohol by mi niekto vysvetlit aka je to choroba? vada? ked má steniatko horné zubky akokeby zrastene ?? :ua: a nevladze same ani papulku otvarat. :ua:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod Tatiana » Str 13.02.2008 19:44

nie je to choroba pokial su pekne biele,je to vada,a papulku to ozaj neviem preco nemoze otvorit,lebo zrastene zuby by mu nemali vadit
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod katarina » Str 13.02.2008 19:50

ano su biele, no ono ani jest nechce iba tak lezí a spí a ked som mu strcila kusok maska pod nos tak vobec neprejavilo zaujem..ale to uz je asi o inom...oni to steniatka, ako aj jeho matka a suredenci nemaju zabezpecenu ziadnu vet. starostlivost, nakolko ich matka je tulava fenka a usalasila sa na dvore farského uradu kde vrhla drobcov v spinavej a chladnej sope :ua: a fararovi je to uplne jedno povedal ze farsky dvor je velky tak tam mozu byt ale aby sa o nich poradne staral to ne :hmm: a este k tomu je tam 5 feniek (plus ich matka 6) a jeden psik :pac: steniatok bolo 7 ale jedno si uz vzal nejaky ministrant...farar ich chce len-tak rozdat tak ich dam este do darovania mam aj fotky
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod Fraga » Str 13.02.2008 19:51

No závisí od toho Katarína ako to myslíš ak má zrastené dve korunky ze mu idú z jedného koreňa, to problem nie je, zatial...ale ak mysliš, ze horne rezaky so spodnými, tak o takom niečom som ešte nepočula hod fotku....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod PeDaM » Str 13.02.2008 20:26

V každom prípade by to chcelo rýchlo veterinára a krvný rozbor. Môže to mať veľa spoločného s tou túlavosťou :help:
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod katarina » Štv 14.02.2008 20:27

iba horne vedla seba
a neviete ako sa to vola presne, nech si to vygooglim :angel:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod Fraga » Štv 14.02.2008 20:30

Kati a kolko ich ma zrastených dokopy? su to trvalé? alebo mliečaky? ak mliečaky nemusí to znamenať nič.. vyskytuje sa to aj u ľudí...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod katarina » Štv 14.02.2008 20:32

asi mliecne, to su este male steniatka..a neviem kolko ich je ale taký celý pás zubov to je ..neviem jak to mam popisat
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod Fraga » Štv 14.02.2008 20:42

tak zúbky sa menia v 3-6 mes... ako ktorým plem...hm no ja myslela, že maxim. jeden zub... resp. 2 zuby na jednom koreni...ale celý pás??? Bassetka čo na to hovoriš ty??? a u veta ste s tým boli? čo na to hovorí on?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod Tatiana » Štv 14.02.2008 23:31

no ja som zatial videla iba dva rezaky zrastene,takze netusim co to moze byt :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod katarina » Pia 15.02.2008 22:22

to steniatk o zomrelo, dnes sme ho nasli mrtve :ua:
Fraga u veta sme neboli, to stena sa narodilo spolu s dalsimi jednej tulavej fenke na fare.. je to v Darovanie - Zaira a jej šteniatka
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod Fraga » Pia 15.02.2008 22:33

No ano viem že to tam je... ale ked ma štena anomaliu tak by som šla alebo volala aspon hned vetovi že čo to môže byť.... no ale ked uhynulo, tak asi nebolo moc v poriadku :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Zrastené zuby ?

Poslaťod Tatiana » Pia 15.02.2008 22:37

,ak malo ten problem co pisala,myslim ze to bolo vrodene ako si ty povedala anomalia,nevyskytuje sa to casto ale stava sa :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Zle rastúce, zrastené, nevypadnuté zuby, strojček na zuby

Poslaťod Laura » Pon 15.09.2008 11:40

Akio postupovat ak šteniatku nevypadne mliečny zub, a vyrastie mu vedla už trval? mam taky problem, s jednym 5 mesačnym šteniatkom. Vyrastli mu uz trvale zuby ale oba horne špiciaky ma este aj mliečne. Je to štena stredneho plemena. Veterinar mi odporucil aby som to ešte nechala tak, pretoze "operaciou" by sa mohol poškodit trvaly zub :ua: Co moze sposobit ak mliecny zub ostane dlhsie? Respektive kolko mam ešte čakať kym vypadnu, než budem musiet ist na zakrork?
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Čo s nevypadnutými mliečnymi zubami?

Poslaťod Nyssa » Pon 15.09.2008 12:07

tak ak tam ten mliecny zub ostane dlhsie, trvaly mu pravdepodobne zacne rast nakrivo, pretoze mu bude zavadziat ten mliecak. Nam to tiez hrozilo, ze pojdeme vytrhavat, ale nastastie mliecny vypadol sam. Nemyslim si, ze by sa trvaly mal nejako poskodit, v podstate to nie je nejaky tazky zakrok, pes sa uspi, vytrhnu sa mliecne a pohoda....aspon mne to tak vtedy vysvetlil vetos a ten je na zuby fakt maniak :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Ďalší

Späť na Choroby