Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 06.10.2007 12:20

máte nejaké skúsenosti s takýmito psíkmi??akou môže ovplyvniť jeho správanie deň v ktorý úplne stratí zrak??ďakujem za každú odpoveď :poklona:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod bassetka » Ned 07.10.2007 18:22

Psik nema zrak tak dominanntny zmysel ako ludia.Orientuje sa cuchom ktory ma velmi dobry.V znamom prostredi niekedy ani majitel nepozna,ze je slepy.Neprestavujte nabytok a vonku s nim chodievajte na voditku.Spolahne sa na vas ako slepec na svojho psa.Netrpi psychicky ako ludia,ktori si uvedomuju o co prichadzaju.Aj ja som mala slepeho jazvecika a dozij aj s tymto hendikepom stastny.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 07.10.2007 19:23

bassetka píše:Psik nema zrak tak dominanntny zmysel ako ludia.Orientuje sa cuchom ktory ma velmi dobry.V znamom prostredi niekedy ani majitel nepozna,ze je slepy.Neprestavujte nabytok a vonku s nim chodievajte na voditku.Spolahne sa na vas ako slepec na svojho psa.Netrpi psychicky ako ludia,ktori si uvedomuju o co prichadzaju.Aj ja som mala slepeho jazvecika a dozij aj s tymto hendikepom stastny.


a bol jazvečík odmalička slepý??ale keď zrazu prestane vidieť to je niečo iné nie??a ďakujem za odpoveď
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod mika » Pon 08.10.2007 14:47

Ak pes straca zrak postupne, tak si to obcas ludia ani nevsimnu. Pokial s nim casto nechodia na nezname miesta. Vsimnu si to az napriklad kupia novy nabytok, prestavaju byt, prestahuju sa... Ak strati zrak zo dna na den, tak sa jeho spravanie tiez vyrazne nezmeni-pamata si ako vyzera byt a okolie. Ak ho privedies do nznameho prostredia, tak ho nechaj pomaly vsetko preskumat. On zisti, kde co je. Samozrejme v okoli vozovky a inych nastrah je to lepsie na voditku. A precitaj si poviedku od J. Heriota o slepnucom psovi. Majitelovi vsetko pekne vysvetlil.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 08.10.2007 15:55

mika píše:Ak pes straca zrak postupne, tak si to obcas ludia ani nevsimnu. Pokial s nim casto nechodia na nezname miesta. Vsimnu si to az napriklad kupia novy nabytok, prestavaju byt, prestahuju sa... Ak strati zrak zo dna na den, tak sa jeho spravanie tiez vyrazne nezmeni-pamata si ako vyzera byt a okolie. Ak ho privedies do nznameho prostredia, tak ho nechaj pomaly vsetko preskumat. On zisti, kde co je. Samozrejme v okoli vozovky a inych nastrah je to lepsie na voditku. A precitaj si poviedku od J. Heriota o slepnucom psovi. Majitelovi vsetko pekne vysvetlil.


díky..a ako sa volá poviedka?? o slepnúcom psovi?
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod mika » Pon 08.10.2007 17:15

Lenka.Buddy píše:
díky..a ako sa volá poviedka?? o slepnúcom psovi?


V cestine sa knizka vola "Zverolekar mezi nebem a zemi", v slovencine neviem. A je to 41.kapitola. Pes v poviedke sa vola Digger. V originale je nazov knizky "Vets might Fly, vet in a spin".
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod p.j.jack » Pon 29.10.2007 8:49

Moja ajda je ciastocne tiez slepa...mala to sposobene zapalom ocnych spojiviek atd.
Na jej chovani sa to prejavuje tak ze je velmi bojazliva,lakava,vahava.
Cez den to je v pohodicke ale ako je sero je uplne mimo,mozem si dovolit povedat ze som od nej asi 4-5m a nevie ci to som ja alebo niesom.
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Silwuska » Pon 29.10.2007 11:17

:no: No ja si myslim ze po cuchu ta urcite spozna...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Pon 29.10.2007 11:19

Silwuska píše::no: No ja si myslim ze po cuchu ta urcite spozna...

presne tak, pes ta nemusi vidiet, ale staci, ze ta citi.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Pon 29.10.2007 11:22

Pripadne po sluchu...moj pes napriklad pozna kroky...presne vie kto ide napriklad s izby...alebo ked prichadza nase auto k domu...pes sa tesi uz 2 minuty pred tym ako pride...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod p.j.jack » Pon 29.10.2007 11:49

ale ked fuka inym smerom vietor a ked stojim bez pohybu,tak vaha ci to som naozaj az ked sa jej prihovorim tak natesene ku mne bezi.....
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Silwuska » Pon 29.10.2007 11:54

:heh: tak to uz hej...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Svetlomodrý zákal na oku

Poslaťod Boborish » Štv 25.12.2008 20:01

Dobrý deň,
náš labrador bol vždy skutočne hravý, neustále poskakoval a bol nonstop hladný (hoci sme mu dávali jesť akurát a chudý určite nebol, no ani tučný), no pred cca mesiacom ochorel a zrazu sa to všetko stratilo. Vtedy to vyzeralo, ako keby mal niečo s labkou (kríval). Neskôr sa mu objavil nejaký svetlomodrý zákal na oku a podľa všetkého naň teraz nevidí. Boli sme s ním u dvoch veterinárov, predpísali mu antibiotiká (ešte ich berie) a vraveli, že zákal mu zmizne a vraj má nejakú bronchitídu. No to už je týždeň, dva dozadu a zatiaľ to nevyzerá, že by sa to zlepšilo. Skôr naopak, najnovšie už ani nedojedá granule, čo bolo predtým u neho nepredstaviteľné (vždy sa na ne vrhol ako hladujúci lev na mäso a po necelej minúte to bolo fuč). Mám podozrenie, že to ochorenie postihlo aj jeho nervovú sústavu (porážka možno? Snáď nie), správa sa akosi čudne, je plachý.
Nemáte náhodou tušenia, čo s ním je? Akosi si nie som istý správnosťou diagnózy veterinárov.
Boborish
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Svetlomodrý zákal na oku

Poslaťod lucik » Štv 25.12.2008 20:56

svetlomodry zakal na oku naozaj bude pravdepodobne bud sivy zakal, ktory sa da operovat, alebo nieco ine, no postihujuce zrak.. silne pochybujem, ze sa to vytrati len tak same.. ja osobne by som isla nejakemu dobremu veterinarovi na komplet vysetrenie z odberu krvi.. ako stary je psik? cim ho krmite a kde ho chovate - vonku alebo vnutri?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Svetlomodrý zákal na oku

Poslaťod Boborish » Štv 25.12.2008 21:33

Má 5 rokov, kŕmili sme ho predtým granulami Darling, teraz pred týždňom sme kúpili Pedigree (tiež granule) a býva vonku, ale teraz ho zatvárame sem-tam do garáže (kvôli chorobe, bývaval vonku aj v oveľa tuhších zimách). Myslíš, že za tú plachosť a divné správanie môže akási "trauma" z tej choroby?
Práve sme ho inak pristihli ako mu tečú sliny z úst. Takto to znie ako nejaká besnota, ale dali sme ho očkovať pred cca mesiacom. Možno by to mohlo byť práve tým, ale tak dlho a ešte aj ten zákal?

Vďaka za odpoveď.
Boborish
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Ďalší

Späť na Choroby