Odber krvi

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Odber krvi

Poslaťod dada12 » Sob 04.07.2009 19:06

Chcela by som dať svojej fenke, ktorá ma 8 rokov zobrať krv. Chcela by som vedieť, že na čo všetko by bolo asi potrebné dať krv vyšetriť a koľko asi taký odber krvi stojí. Díky :smile:
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Odber krvi

Poslaťod wewerica » Sob 04.07.2009 20:12

to ti povie dany lekar :nwm:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Odber krvi

Poslaťod Esticsillag » Ned 05.07.2009 14:32

dada12 píše:Chcela by som dať svojej fenke, ktorá ma 8 rokov zobrať krv. Chcela by som vedieť, že na čo všetko by bolo asi potrebné dať krv vyšetriť a koľko asi taký odber krvi stojí. Díky :smile:


No len tak zo srandy ti krv nevezmu!? Na to aby ti odobrali krv, musia mat na to dovod, ak maju dovod, tak vedia co dat z tej krvi vyšetriť! A potom od toho čo všetko vyšetria zalezi aj cena. Ja som napr. davala svojmu psovi vyšetrit krv lebo mal podozrenie na epilepsiu a potrebovali sme vylucit ostatne veci, takze vyšetrovali takmer vsetko co sa dalo... Zaplatila som nieco cez 900 Sk! :money:
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268

Re: Odber krvi

Poslaťod Basha » Ned 05.07.2009 18:59

Mozem sa tiez opytat, ze naco brat krv? Ak mas podozrenie na dake ochorenie, tak treba ist za vetom, povedat symptomy a na aj na zaklade ocumu psa vetosom - rozhodne, ci je potrebne brat krv. A pri takych komplexnejsich vysetreniach krvi treba ratat aj s takou sumickou okolo tych 900Sk...
Ak je klinicky zdrava, nie je treba. Aj ked uz ma 8 rokov (neviem ake plemeno psa, popr ake velke mas), popr. ci ma na daco predispozicie, ci prekonala daku chorobu. Cize ako v ramci "preventivneho geriatrickeho vysetrenia"? Myslim, ze ak je fit, tak potom by som ja osobne asi este kludne rok pockala, ale zas ako sa hovori opatrnosti nie je nikdy dost, takze rozhodnut sa musis sama.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava


Späť na Choroby