Hlboké rany

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Hlboké rany

Poslaťod denkam » Ned 14.06.2009 23:16

Ahoj, chcela by som poradiť ohľadne liečby hlbokých mokvajúcich rán. Psík bol dohryzený. Tie malé rany sa vcelku zahojili krásne až na 2 hlboké a veľké. Nejdú mu zahojiť už 3 týždeň. Jedna stále mokvá. Doktor to káže nechať zakryté a potierať mu ich masťou ALAPTID. Preväzujeme mu ich 2 krát denne. Neviem si predstaviť ako sa má tá rana zahojiť, keď je stále mastná a pod obväzom. Vyjadril sa, že otvorené to nesmie byť lebo hrozí prenos infekcie hmyzom.

Mal niekto podobný problém? Je podľa vás postup správny. Za všetky odpovede ďakujem.
denkam
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Hlboké rany

Poslaťod wildrane » Ned 14.06.2009 23:21

mne sa tiež baby občas pobiju, hlavne Vika vie dobre pohrýst, ja povytieram okolie betadínom, poumývam harmancekom rany a potom použijem krytie s rivanol alkoholom alebo tanínom, chvilu cca 30 s nechám priložené na rane, pripadne pooblievam ranu týmto roztokom... pekne to zasusi a chrasty sa urobia rýchlo...
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Hlboké rany

Poslaťod denkam » Ned 14.06.2009 23:32

Som zabudla ešte napísať, že tá jedna rana /tá najhlbšia/ musela byť niekoľko krát čistená od odumretého tkaniva. Je to dosť veľká a hlboká rana.
denkam
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Hlboké rany

Poslaťod wildrane » Ned 14.06.2009 23:34

harmancekom nic nepokazíš... tie roztoky pri až takých hl. ranych by neboli moc dobré, moc by to štípalo... neviem.. nás učili že na nic mokvajuce nesmie ist mast, prášok /Framykoin a pod/
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Hlboké rany

Poslaťod denkam » Ned 14.06.2009 23:37

Ja som toho istého názoru. Je mi to proti logike s tým krémom. Ako zabrániť aby sa gáza nezalepila o ranu?
denkam
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Hlboké rany

Poslaťod wildrane » Ned 14.06.2009 23:48

ked sa zalepý treba to odmocit, harmancekom, alebo peroxidom vosíka / my to tak robíme v práci- myslím tým peroxidom/
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Hlboké rany

Poslaťod Jannka » Ned 14.06.2009 23:52

denkam, mozno by nebolo na zahodenie ist so psikom kuknut ku inemu veterinarovi, mozno bude mat lepsi napad. mne sa to tiez nejak nezda..lebo hlboka rana ak mokva a je zakryta tak mast tomu moc nepomoze :ua:
asi mate psika na dvore co? nemozte ho zobrat dnu, a nechat mu to odkryte, aby to dychalo a zakryvat len ked je vonku?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Hlboké rany

Poslaťod Bibiana » Ned 14.06.2009 23:59

Denkam, nie rovnaký prípad, ale... Môj pes mal pred takmer 4 týždňami operovanú nohu, štichy sa rozpárali a tak mal na nohe otvorenú ranu bez kože o priemere 5 cm. Postup sme dodržiavali presne taký istý ako vy- mastička Alaptid, stále zavreté kvôli infekcii, 2-3 krát denne previazať. Po 3 týždňoch mala rana priemer 2 cm a teraz má aj menej, mokvá stále- tým, že sa vlastne granulát neustále tvorí a rana sa prečisťuje. Tiež som bola taká, že stále zavreté, stále masť, ale predsa to pomohlo, hoc teda pravdou je, že keď sa dá tak mu to nechám aspoň doma na pár minút denne bez obväzu aby sa to trošku nadýchalo.. Takže z vlastnej skúsenosti by som postup nemenila. Veľa trpezlivosti :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Hlboké rany

Poslaťod denkam » Pon 15.06.2009 9:15

Jannka, psik je v byte. No nemôžeme mu to nechať odokryté bez dohľadu, pretože si tam ide stále hlavou a do tej rany si naráža chomútom, presnejšie tou ostrou hranou.
denkam
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Hlboké rany

Poslaťod Rauke » Uto 16.06.2009 21:44

hlboke mokvajuce rany a hlavne VSETKY hryzne rany sa liecia sirokospektralnymi celkovymi antibiotikami proti aerobom a hlavne anaerobom /plus nejake lokalne antiseptika/ a nie nejakymi mastami a pod.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Hlboké rany

Poslaťod Silwuska » Str 17.06.2009 7:59

Renique a mas pocit ze staci nasadit antibiotika a nechat ranu tak :no:

No mi sme tiez mali hlboku hryznu ranu, naozaj hlboku, a mne sa ta mast tiez nezda, sice jak hovori bibik, im to pomaha, ale ja neviem :nwm: mi sme dostali Augmentin, a jednoducho sme to trikrat denne vyplachovali betadinovym roztokom...ja som zlepsenie videla zo dna na den, ako sa to krasne zatvaralo, previazane to mal stale, ale aj tak sa to zlepsovalo milovymi krokmi, ja osobne si neviem predstavit ze by sme nato placali masticku :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hlboké rany

Poslaťod korra » Str 17.06.2009 8:45

ja mam pocit, ze to Renique myslela tak, ze v takomto pripade su ATB velmi potrebne, maste a doplnky mozu napomoct hojeniu samotnej rany, ale ak je tam celkovy zapal tak to asi uz len masticky nezvladnu :nwm:
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Hlboké rany

Poslaťod calwen » Str 17.06.2009 8:51

My sme mali tiez otvorenu mokvajucu ranu. Nebola vobec zakryta (malo to zo 3 cm) a len raz denne som ju vymyvala Betadinom a natierala nejakym peruanskym niecim (podpora granulacie), po asi 3 tyzdnoch sa to zacelilo.
Jasne a este potom sme objavili rastlinu vclie jablcko tak do toho som ho normalne postavila na co najdlhsie :yes:
Naposledy upravil calwen dňa Str 17.06.2009 8:55, celkovo upravené 1
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava


Re: Hlboké rany

Poslaťod Sinuhet » Str 17.06.2009 9:01

Moj pes mal podobnu ranu a osetrovali sme to vyplachom Repika Lekarskeho a vysledok bol vynikajuci.
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Ďalší

Späť na Choroby