závrate u psa

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

závrate u psa

Poslaťod rusalkablack » Uto 02.06.2009 10:45

ahojte, prosim o radu, ci sa s tymto niekto stretol. Mam cca 7 rocnu fenku nemeckeho ovciaka, a pred 3 tyzdnami ju zacalo motat, hlavu naklanala dolava, laby vystierala akoby v krci.Predtym mala kliestov, ktorych sme odstranili.Veterinar jej predpisal nejake lieky, bohuzial nazov som zabudla, ktore vybrala.2 tyzdne bolo dobre, a pred par dnami sa to zacalo znova opakovat, pes chodi ako opity a vyzera to tak, ze aj veterinar je v koncoch.Inak zerie normalne, steka, beha, nema vytok z nosa ani oci, usi ciste, na pohmat nebolestive, ma aj vsetky potrebne ockovania.Preto sa obraciam na vas , psickarky, ci mi nedokazete pomoct, lebo veterinar kruti hlavou a nevie, co to moze byt.este povedal, ze poskodenie slimaka, centra rovnovahy by to mohlo byt.Dakujem za vsetky rady a pripomienky
rusalkablack
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: závrate u psa

Poslaťod Efa » Uto 02.06.2009 10:49

predovšetkým by som poradila zmeniť veterinára a pokúsiť sa porobiť všetky dostupné vyšetrenia ktoré by mohli odhaliť príčinu - domnienky veterinára sú veľmi málo na to aby to psíkovi pomohlo, Od dobrého veterinára očakávam to, že ak sám nevie pomôcť tak že minimálne zdvihne telefón a skonzultuje, resp. odporučí na vyšetrenie na iné pracovisko
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: závrate u psa

Poslaťod krista » Uto 02.06.2009 19:32

Rusalka a na základe akého vyšetrenia predpísal lieky, a lieky na akú diagnózu? :nwm: mimochodom aj ja by som určite navštívila lepšieho odborníka,ktorý urobí dôkladné vyšetrenie,lebo to že "mohlo by to byť" je pramálo :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: závrate u psa

Poslaťod maggie » Str 03.06.2009 20:45

nooo...u mojho psa som taketo tahanie na jednu stranu videla,ked mal v uchu zapal,veto mu tam kvapol chronicin a jemu praskol bubienok...po ceste domov ho zacalo tahat na jednu stranu az upadol do soku,pomohla injekcia u ineho veta.....to ale asi teda nebude vas pripad....mozno mal havko nejaku slabsiu mozgovu prihodu?to co mu dal veto mu mohlo dodat nejaku vyzivu alebo co a na chvilu pomoct....nezachytila som,ide o starsieho psika?neviem...len tak strielam,ale skusaj urcite inych vetov,aj viacerych....
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: závrate u psa

Poslaťod depett » Pon 10.05.2010 14:18

Jedná sa pravdepodobne o tú istú nemoc....
Máme 8 ročnú fenku Maltezáka, doteraz nemala väčšie zdravotné problémy.
Asi pred dvomi mesiacmi začala skláňať hlavičku do pravej strany, mala akoby silné závrate (aj ju ťahalo do pravej strany)a postupne zrejme začala strácať zrak, do takej miery, že narážala do prekážok. Bielka očí mala silno podliate krvou a veľmi jej slzili. Teplotu nemala ani iné výraznejšie ťažkosti. Hneď sme s ňou išli na veterinu, tam jej lekár predpísal ATB Enroxil 15 mg na 14 dní a Meloxidyl na 5 dní. Asi po 5 dňoch sa jej výrazne uľavilo, závrate ustali, oči sa vyčistili, len zrak akoby nebol v poriadku, na ľavé očko zrejme videla aspoň čo-to, ale na pravé zrejme nevidela. Očká už ani neslzili.
Asi 5 dní po vysadení ATB sa ale začala situácia opakovať, tentoraz strácala rovnováhu v zadnej časti tela, očká znova silno podbehli krvou a slzili. Utekali sme opäť k lekárovi, tam jej spravili vyšetrenie zraku (sietnica OK), hematologické a biochemické vyšetrenie (všetko OK), RTG a USG (OK, mierne zväčšená pečeň). Lekár znova predpísal Enroxil, ale nedokázal určiť, čo havkovi vlastne je. Mám obavu, že aj keď liečime nejaký problém, ktorý je citlivý na ATB, nie je to základná príčina. Teraz máme ďalších 28 kusov 15 mg tabliet Enroxilu na dôkladné preliečenie prípadného zápalu - spolu ich teda bude 56 (nie je to veľa na 4 kg psíka?). Momentálne má očká čisté, hoci mám stále podozrenie, že na to pravé nevidí...
Ušká má čisté, bez zápalov, bez problémov.
Nestretli ste sa s takýmto problémom? Čo by ste mi radili, kam sa ísť popýtať, aké vyšetrenia ešte skúsiť?
depett
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: závrate u psa

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 11.05.2010 13:34

možno som prehliadla, ale nebolo by na škodu spraviť aj neurologické vyšetrenie, či nebude problém v mieche, mozgu. zjavne sa liečia len príznaky a nie príčina, ktorú treba odhaliť. ak už vet nevie čo ďalej treba skúsiť iného, hoc ísť aj do Čiech, Rakúska, ale zmeniť kým nie je neskoro
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča


Späť na Choroby