Nechutenstvo

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problémy s bruchom

Poslaťod Knee-Z » Pia 01.05.2009 10:50

No, čo najskôr sa pokúsim dostať k veterinárovi a potom dám vedieť :no: Ďakujem veľmi pekne
Knee-Z
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava - Podunajské Biskupice

Re: Problémy s bruchom

Poslaťod Basha » Pia 01.05.2009 10:52

Drzime palce :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s bruchom

Poslaťod Knee-Z » Pia 01.05.2009 10:56

A, nepoznáte nejakého vtrinára v bratislave, ktorý by pracoval aj cez víkend? Lebo dnes je sviatok a cez víkend ich príliš veľa nerobí
Knee-Z
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava - Podunajské Biskupice

Re: Problémy s bruchom

Poslaťod Basha » Pia 01.05.2009 11:00

Skus kuknut do temy veterinarne ordinacie, tam je dost kontaktov a obvolat dakych, niekto sa urcite najde
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s bruchom

Poslaťod lara » Sob 02.05.2009 13:18

no Knee-Z nehnevaj sa, ale toto je fakt sila... pes má problémy, vracia, nevyprázdnuje sa, zjavne ho bolí bruško a ty sa po týždni s kludom angličana pýtaš, či s tým nemáme skusenosti :oo: :ach: :ua: :hmm: :au:
dufam, že už ste u toho zveroša boli a psik bude v poriadku..
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Nechutenstvo

Poslaťod lara » Sob 16.05.2009 17:31

príp.ma presunte ak je tu už takato tema, prešla som všetky stranky v chorobách ale som si nevšimla..
ide o to, že moja dobermanka (= furt nedojedené, pažravé) nechce jesť.. už to trvá vyše týždna.. normalne z takých vecí nerobím vedu, ale už začínam byť nervózna..
začalo to tým, že odmietla varené maso s vločkami, radšej zozrala zopar granul.. tak som jej neskor uvarila s ryžou, možno jednu davku zožrala, viac nechcela.. potom nechcela uz ani granule, ked celý den nič nezožrala, na další som jej kupila psiu salamu.. zase zožrala kusok, od predvčera ani to nechce.. včera obžrala len asi 4 velke surove bravčove kosti, ine nechcela.. dnes som jej dala len jednu kosť, že už musí byt vyhladovana, ale ine nechce.. proste dokopy za posledny týžden zjedla fakt minimum.. dnes poobede sa mi zdalo, že pýta jesť, tak som jej zohriala to maso s ryžou, slečinka onuchala, ohrnula nos a žuvala kost,, tak som jej misku zobrala, vratila až teraz večer, ale furt nechce
prežratá byť nemôže, pretože mala falošnu kotnost a skor som jej z jedla uberala.. mimo misky nedostava fakt nič ine.. uz sa mi zda že aj schudla.. od pondelka brala 4 dni tabletky proti tej faloške, ale žrať nechcela uz skor..
inak sa sprava normalne, neni apaticka ani nič také.. bola zvyknuta jest dva krat denne
tak čo? len vymysla a mam ju riadne vyhladovať (lebo keby som jej dala pečené kurča, to by zmizlo v momente), alebo jej môže niečo byť? vdaka..
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Nechutenstvo

Poslaťod Efa » Pon 18.05.2009 13:18

hmmmm tak toto je ťažko povedať :nwm: .... každopádne pokiaľ bola vždy žravá a teraz takto "vymýšľa" tak by som to asi nepovažovala iba za vrtoch ale ako prvé by som skúsila zmerať teplotu a podľa výsledku by som sa asi zariadila - ak by bola zvýšená tak hneď k vetkovi a ak v normále tak by som mu aspoň skúsila zavolať a poradiť sa ... i keď osobná návšteva veterinára je vždy lepšia ako vybavovanie cez telefón, predsa len vie lepšie posúdiť o čo by sa mohlo jednať, prehmatať a poriadne vyšetriť ... takže môj návrh je zbaliť babu a zbehnúť na veterinu :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nechutenstvo

Poslaťod lara » Pon 18.05.2009 13:33

hmm.. vdaka.. asi ju vezmem dnes.. stale poriadne nežerie, teraz som došla domov z BA, okusuje si kosť.. ale okrem toho ta faloška ju tiež neprešla, ma stale mlieko, aj ked od pondelka do štvrtka brala ten pseudogravin.. zblaznim sa z toho psa... :pac:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Nechutenstvo

Poslaťod Efa » Pon 18.05.2009 14:37

ja by som falošku určite neriešila žiadnymi liekmi, ale radšej by som dala stravu chudobnejšiu na bielkoviny a poriadne dala sučinu do záťaže - teda veľa pohybu a menej aj kvalitatívne aj množstevne stravy ... a zo stravy jej teraz tiež vylúč všetko mliečne ... faloškou sa dá prejsť úplne v pohode aj bez liekov :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nechutenstvo

Poslaťod lara » Pon 18.05.2009 15:21

Efi ja som to tak urobila..ubrala som jej z jedla, mliečne nedostavala, každý den prechadzky, hry, niekolkokrat tyzdenne cvičák.. čakala som dva týždne, ale sa to nezlepšilo, to mlieko jej dokonca už same kvapkalo.. :nwm: tak sme šli k vetovi .. :smile:
dnes vyzera taka vesela, že jej k šťastiu nič nechyba, večer ju vezmem von, a po prechadzke dostane ultimatum: "bud sa riadne nažereš, alebo pojdeš k doktorovi!!" :heh:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Nechutenstvo

Poslaťod lara » Pon 18.05.2009 20:01

furt neje..dala som jej misku, vrhla sa na to, ja cela šťastna, a potom sa na to vykašlala..asi ju prerazim už... zajtra toho zveroša prinutim, nech ju riadne prezrie...
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Nechutenstvo

Poslaťod Efa » Uto 19.05.2009 7:41

:nwm: tak to je iný ôsmy div sveta táto tvoja Larina .... myslím že ten veťoš bude naozaj jediná správna varianta :nwm: .... daj potom vedieť ako ste dopadli ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nechutenstvo

Poslaťod lara » Uto 19.05.2009 16:31

no boli sme u zveroša ale to je :pac: ... kukol na ňu, povedala som že neje, on že to može byť aj od tých liekov proti faloške... vravim hej, ale ona s nejedenim začala ešte pred tym, vravim že už aj schudla... sa pýtal, že či neje vobec, alebo len maličko.. malinko... tak že mi da nejaký enzým, tuším pepsín spomenul, že jej tolko a tolko streknem do papulky, a to jej navodí pocit, že chce jesť.. že ešte je v dobrej kondicii, ale už je to tak na hrane (to ma pravdu, bo predvčerom sa ma jedna tetka pýtala či je to vipet :pac: :otaznik: :nwm: :haha: )
tak som jej to dala, polku vyplula, tak som pridala, uvidime čo to spravi...
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Nechutenstvo

Poslaťod Federika » Sob 23.05.2009 10:45

Moj tiez nechce zrat, davam mu granule a velmi nechcem davat maso ( teraz, sem- tam dostava ) lebo aby si nezvykol, ze ked sa bude vymyslat, tak bude nieco lepsie. Neviem, ako donho napchat aspon nieco. Raz denne sa nazerie, ale nie tolko kolko by mal denne zozrat. Je trochu schudnuty, ale mne to pripada skor ako trucovanie alebo tak. Neviem, vacsinou ked sa cez den velmi namaha a beha, tak sa naje, ale ked ma taky obycajny den, ze len na dvore, tak do neho nasukam len velmi malo. Ja s nim nie som kazdy den, tak neviem ako ho mam zamestnat. Teraz s nim chodi stryko sa bicyklovat kazdy den, tak dufam, ze sa to s tym zlepsi.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Nechutenstvo

Poslaťod Sim » Sob 20.06.2009 15:10

mohli by ste mi poradit?mam takyto problem ze moja fenka nechce uz treti den zrat.....pred troma dnami sme rano nasli vyzvracane a odvtedy zrat nechce............davala som ´jej aj mäso,aj rezen a nic,na tu risku by sa hocikedy vrhla ale teraz proste nic nechce zrat........je vidno ze je hladna a ze by aj daco zjedla ale len onucha........svoje oblubene pamlsky mala v papulke a vyplula ich...........prosííím co mam robit?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby