Tretie viečko, Harderova žľaza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod dedo » Štv 14.05.2009 13:52

Harderova žľaza
Obrázok
Máš skúsenosť, ako postupovať s liečbou, alebo iba riešenie operácia ???
Ďakujem
:dedo:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod aponi » Štv 14.05.2009 16:08

Pri prvom psíkovi mi pomohli kvapky garassone,už ju nikdy nemal vonku,ale pri poslednom prírastku som musela ísť na operáciu až dva krát L+P
Počula som,že niekto to skúša zatláčať
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod dedo » Štv 14.05.2009 19:54

Zatlačenie, v žiadnom prípade, je tam risk poškodenia očka.
Súhlasím jedine s preliečením a pokiaľ to nebude úspešné tak s operáciou,
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod Efa » Pia 15.05.2009 11:31

http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod Rauke » Pia 15.05.2009 21:19

moj skromny nazor je asi taky: voperovat zlazu pod zmurku urcite ano, ale isto ju nevyberat von. moze vzniknut suche oko...ze vraj zlaza zmurky produkuje len okolo 20% slz, ale kto to kedy presne zistoval? ta zlaza ma svoju funkciu a ked sa odstrani pes moze trpiet do konca zivota.
najlepsie ti asi poradi nejaky good ofalmolog :yes:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod dedo » Uto 19.05.2009 16:10

Dne som absolvoval operaciu v PO, pristup veterinarov bol na 1*, od prístupu ku mne /vysvetlenie choroby a jej postup odstránenia a naslednej liečby po operacii/, tak aj k malej pacientke. Všetko je OK, fotku priložím po odpuchnuti očka , :jop:
:dedo:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod Efa » Str 20.05.2009 6:58

dedo super a držíme palce a labky aby sa pacientka rýchlo zotavila :ahoj:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod aponi » Str 20.05.2009 15:50

moja nebola vobec po operácii opuchnutá,toto je foto cca hod po operácii
Obrázok
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod dedo » Str 20.05.2009 19:48

Aj moja ma ocko v takomto stave, nejde o opuch ocka, ale mi netvrď, že neboli tam zmeny, ktoré sa časom 4-5 dni upravili do normálneho stavu...ja jej dávam 3 x denne Oftalmoframikoin a prevent. sirup..antibiotika. Očko vytieram Borovou vodou.
:dedo:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod Rauke » Str 20.05.2009 19:49

dedo ta zlaza teda isla von? alebo bola len operovana?
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod aponi » Str 20.05.2009 20:23

dedo fakt nemala absolutne nič,dávala som jej kvapky,ale len ako prevenciu,úplne čisté očko,
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod sonča » Štv 21.05.2009 14:38

dedo píše:Aj moja ma ocko v takomto stave, nejde o opuch ocka, ale mi netvrď, že neboli tam zmeny, ktoré sa časom 4-5 dni upravili do normálneho stavu...ja jej dávam 3 x denne Oftalmoframikoin a prevent. sirup..antibiotika. Očko vytieram Borovou vodou.
:dedo:



lepšie ako borova voda (je trošku agresívna), je Opthal z lekárne (tiež voda).
sonča
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: HARDEROVA ŽĽAZA

Poslaťod energitc » Uto 08.09.2009 9:55

no tak som s felis isla k veterinarovi, lebo neustale nejak podivne privierala lave oko a to jej pravidelne utieram ocka po velkych prechadzkach borovou vodou, lebo ako maly pes toho do oci nachyta vela- semena z travy...myslela som, ze ma len podrazdene ocko, dostaneme nejaku mast ci kvapky a sup!zapal harderovej zlazy...mame tyzden natierat ophtalmom, lerbo ze kym jej nevylieza a ma ju len podrazdenu tak by sa top mohlo este vstrebat a ked nie, tak jej to prisije, lebo ze inak keby jej ju vybral tak by mohla mat problem so suchym okom...

tak sa vas chcem opytat, ci neviete, ako vlastne taketo ochorenie vznika..z coho? a v pripade operacie, kolko taky zakrok stal a ako to prebieha..stale som optimista,akle keby uz k tomu doslo, tak aby som bola informovana...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

tretie viečko

Poslaťod juro1 » Str 16.09.2009 17:42

Zdravim
mam takyto problem mam 8 ročneho psa nemeckeho krátkosrstého stavača.pes ma opuchnute oči, tzv tretie viečko a strasne zvacene uzliny. psovy chuti jest normalne. neviete co mu moze byt
juro1
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: tretie viečko

Poslaťod Baarbora » Str 16.09.2009 19:23

A co na to veterinar??
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Ďalší

Späť na Choroby