Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod moschino » Sob 27.01.2018 1:03

Citala som na fb :ua: aka je prognoza?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Buchťa » Sob 27.01.2018 9:22

Wer, dík. Toto se již ani nedá nazvat smúlou (slabý výraz).

Mo, není dobrá ... :plac: (srdce pracuje na cca 30%, je již ztenčelá srdeční svalovina, tachykardie). V pondělí se nasadí léčba (léky se musely objednat) a za 6 až 8 týdnú kontrolní kardio vyšetření. K našim vetúm kontrola za 14 dní.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Slausa » Sob 27.01.2018 9:26

No paráda :ua:
Držte sa
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod moschino » Sob 27.01.2018 9:58

Drzim palce, nech liecba co najlepsie zaberie
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Buchťa » Sob 27.01.2018 10:43

Díky baby.

Za dva měsíce budeme chytřejší ... :no:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Haleth » Ned 28.01.2018 0:07

:censored: Držím palce...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Efa » Pon 29.01.2018 7:43

Buchti, je mi to nevýslovne ľúto, drobcovi prajem aby príliš netrpel, užite si naplno to málo čo ešte máte a prajem Vám veľa síl ... čítala som tvoj príspevok aj na FB, mám s týmto ochorením a jeho priebehom už aké také skúsenosti - či už osobné alebo z blízkeho okolia ... žiaľ už pri takomto masívnom poškodení srdiečka ako má je to naozaj otázka nie príliš dlhého času ... tie symptómy pripomínajúce epilepsiu, žiaľ nie sú ňou, ale majú priame prepojenie s DCM ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Buchťa » Pon 29.01.2018 20:05

Efa píše:Buchti, je mi to nevýslovne ľúto, drobcovi prajem aby príliš netrpel, užite si naplno to málo čo ešte máte a prajem Vám veľa síl ... čítala som tvoj príspevok aj na FB, mám s týmto ochorením a jeho priebehom už aké také skúsenosti - či už osobné alebo z blízkeho okolia ... žiaľ už pri takomto masívnom poškodení srdiečka ako má je to naozaj otázka nie príliš dlhého času ... tie symptómy pripomínajúce epilepsiu, žiaľ nie sú ňou, ale majú priame prepojenie s DCM ...



Efa, moc děkuji. Budu se max snažit, aby obřík netrpěl a nepotkalo ho "utopení" na suchu. Z loňska mám hodně zkušeností, i kdybych je nejradši neměla.
Efi, jen nevím, kde už tu sílu brát ... Ano, obříkovi ji musím dodávat, on si chodí ke mně pro ochranu a pomoc. Mám panickou hrúzu, že opravdu toho času máme málo. Jen budeme bojovat, dokuď bude bojovat obřík.
Dnes začínáme s léky (Cardisure a Enap - C. se musel objednat), tak uvidíme.
Od čtvrtka dávám taurín, Q 10, silná omega 3, vit. E (+ má probiotika, neboť bral atb - z jiného dúvodu). Dnes bude ještě přidán L-carnitin.
Máme ještě tento týden v plánu rtg hrudníku.
Těm záchvatúm říkám neuro, neboť se neví příčina. Moc nepřipomínají synkopy, jsou dlouhé cca 5 minut, ví o sobě, cítí, že přijdou, není to "klasická" mdloba - odpadnutí.
Zatím je to domluveno tak, že pokuď se po nasazení lékú nebudou opakovat, zústane na té léčbě. Pokuď přijde nějaký záchvat, i přes léčbu, nasadí se Phenaemal (fenobarbital), mám ho již doma. I slabý záchvat je záhul na to srdíčko (poslední měl v sobotu doma, od 9.1.18 již čtvrtý :( ). A tím pádem se nepřímo potvrdí o souběžná dvě onemocnění.

Budu moc ráda a velmi vďečná, za jakékoliv info z Tvé strany (ano, vím, že tento "boj" opět "nevyhraji", jen za pokus to stojí, jde o obříkúv život).

Haleth, moc děkuji :) .

Offtopic: Zkuuvenej nefér život :( . Obříkovi je jen 5,5 roku, teprve. Na jednu stranu má mít momentálně klidový režim,
na druhou stranu si uvědomuji, že již není mnoho času a byla bych ráda, aby si toho užil.
A veřejně se Brunkovi omlouvám, že jsem dříve několikrát uvažovala mu hledat nový domov (jj, vím, že neumí číst a na net nchodí :D ). Mám ho ráda a budu bojovat s ním.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Efa » Uto 30.01.2018 7:14

Buchti presne viem aké záchvaty myslíš a viem o dosť kardiakoch, ktorí ich v tej poslednej fáze ochorenia malo ... nie všetky prípady sa skončia "utopením sa nasucho", je dosť prípadov aj takých, ktorý proste "len" odpadnú aj pri obyčajnej chôdzi, alebo sa proste "len nezobudia" - toto sú z ich pohladu asi tie "lepšie" ochody, lebo až tak netrpia ... toto ochorenie si nevyberá a je agresívne s pomerne rýchlym postupom :plac: ... aj ak by Vám lieky zabrali a dožil by sa jari - leta, tak kritické budú pre neho tie teplá .... ospravedlňujem sa ak môj príspevok vyznieva príliš pragmaticky a kruto, rozhodne to nebolo tak písané, len sa Ti snažím napísať reálne informácie a nezahmlievať pravdu ... posielam obríkovi objatie ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Slausa » Uto 30.01.2018 7:28

Držíme paprče :ua:
Už zlé je o tom čítať, nie to zažívať. Posielame silu chlpáčovi :ahoj:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Lindchen » Uto 30.01.2018 7:42

Myslím, že to bola Šimona Drábková (?), ktorá nešla do kľudového režimu a do poslednej chvíle pes výletoval, hral sa a cvičil, akoby mu nič nebolo. Zdá sa mi, že psík zomrel pri aporte :plac: . Vtedy písala, že najlepšie rozhodnutie :plac: .

Riuš, držím veľmi palce, je to veľmi ľúto :plac: :plac: . Ťažké chvíle, drž sa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Buchťa » Uto 30.01.2018 9:18

Efa píše:Buchti presne viem aké záchvaty myslíš a viem o dosť kardiakoch, ktorí ich v tej poslednej fáze ochorenia malo ... nie všetky prípady sa skončia "utopením sa nasucho", je dosť prípadov aj takých, ktorý proste "len" odpadnú aj pri obyčajnej chôdzi, alebo sa proste "len nezobudia" - toto sú z ich pohladu asi tie "lepšie" ochody, lebo až tak netrpia ... toto ochorenie si nevyberá a je agresívne s pomerne rýchlym postupom :plac: ... aj ak by Vám lieky zabrali a dožil by sa jari - leta, tak kritické budú pre neho tie teplá .... ospravedlňujem sa ak môj príspevok vyznieva príliš pragmaticky a kruto, rozhodne to nebolo tak písané, len sa Ti snažím napísať reálne informácie a nezahmlievať pravdu ... posielam obríkovi objatie ...


Tvúj příspěvek je vúči mě naprosto fér. Potřebuji pravdu a realitu. Děkuji.
Dík za objetí :) - blbounek bude objat :) .
Paradoxem je to, že ty záchvaty má již dlouho - první v máji 2015, pak byl klid, potom loni v januári, pak až júni, augustě, septembri, októbri, novembri (vždy jen jeden). Pak až letos 9.1. a od té doby čtyři (naposledy v sobotu). Proto mi nejde do hlavy, že by to byly synkopy :( .
Loni v máji byl na operaci, podezření na mastocytom (histolka neg.), probuzení z narkózy, prúběh, vše oki.
Na utopení na sucho si dám kuuva pozor! To byla má noční múra u Boninky.
Ano, sobecky bych si přála, aby se drobec jednou neprobudil.
Mám v plánu ještě rtg hrudníku tento týden, ten ještě nemáme. A za cca 6 týdnú kontrolní echo. Kontrolu u našich vet příští týden, cca.
Zvláštní je to, že začal více pít (ledviny jsou oki), nebo spíše je žíznivější a má větší chuť do žrádla (už po páté stepuje a kňúká v kuchyni, že je hladný, což dříve nedělal).

Babulky, všem moc děkuji :) .

Offtopic: Efa, loni 13.2. bylo Bonince diagnostikováno vážné onemocnění srdíčka. Vytahovala se i tekutina z osrdečníku, nejen z bříška (a né málo). Kardiolog nám tehdy po echu navrhnul okamžitou eutanázii, že nemá šanci přežít týden. Odešla až 2.10.17. - ledviny to již vše nezvládly (paradox - léky, které ji tak pomohly, odpálili nakonec ledviny :( ). Takže jsem si loni prošla dlouhým "výcvikem" starostlivosti o kardiaka.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Bad » Uto 30.01.2018 9:40

Lindchen píše:ktorá nešla do kľudového režimu a do poslednej chvíle pes výletoval, hral sa a cvičil, akoby mu nič nebolo

ono tohle je zrádné, tomu psu je blbě, ale když má motivaci, tak to přebije
si myslím, že nejlépe je přiměřeně přiměřeně a to přiměřeně je silně individuální
on ten klidový režim není až tak klidový, pohyb je třeba

Buchťa píše:Paradoxem je to, že ty záchvaty má již dlouho - první v máji 2015, pak byl klid, potom loni v januári, pak až júni, augustě, septembri, októbri, novembri (vždy jen jeden). Pak až letos 9.1. a od té doby čtyři (naposledy v sobotu). Proto mi nejde do hlavy, že by to byly synkopy :( .

tak on to srdíčko má nemocné už dlouho
ale jestli má srdíčko+epi, tak už jste asi totální rarita

prostě ses narodila jako ošetřovatelka, to bude osud či co......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod Buchťa » Uto 30.01.2018 10:13

Badíku, taky Tě mám ráda ... :D :D :D :P

Ano, pravidla klidového režimu musím udávat já, do určité míry.

Ano, jsou to tyto dvě možnosti, jak píšeš :( :

1.- dlouho nemocné srdíčko, i když dosud na poslech není nic slyšet, bříško má bez tekutiny, krev vždy oki (nedělám nikdy jen krevní obraz), to mě napadlo, když jsem narazila na materiály, kde bylo psáno, že u tohoto onemocnění bývá I.fáze, kde se nemoc vyvíjí, bez jakýchkoliv příznakú, a ta doba múže být 2 - 4 roky :( . Jen Silvestr bylo vše oki a bojí se rachejtlí .., takže v té době by ten záchvat měl "smysl" . Nevím, tápu v tom, hlava mi to nebere :( .

2.- tak rarita by mě u nás asi již nepřekvapila :( (ty jeho určité úzkostné stavy, ti jeho kostlivci ve skříni, náhlá pažravost atd... - múže být i nádor na mozku, nejenom epi :( ). ale zase nádor na mozku - tak dlouho ???

Uvidíme, jak se to bude celé vyvíjet a jaká bude reakce na léky. Když se objeví záchvat i pak, jde se na ty druhé léky a budou se pravidelně kontrolovat játra a ledviny. MRI je již zcela zbytečné :( . Radši ty peníze dát do lékú atd....
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Choroby srdca, zväčšené srdce, dilatačná kardiomyopatia

Poslaťod AndreaT » Uto 30.01.2018 12:11

Buchti je mi to neskutočne ľúto :plac: a budem na vás veľmi myslieť a veľmi vám držať palce. Držte sa!

Offtopic: tiež som mala kardiaka a skončilo to odpálenými ľadvinami :plac:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby