Tetanus

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Tetanus

Poslaťod Evika » Pia 15.05.2009 9:24

Až teraz pozerám do tejto témy, ani ma nanapadlo, čo sa stane :plac: Verila som,, že sa z toho dostane. Je mi to veľmi ľúto :plac:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Pia 15.05.2009 18:54

Nikdy by ma nenapadlo, že ja budem raz písať na forum.... bezmocnosť ma sem dohnala...... hľadala som odpovede, šancu,...... nádej....., Lakyho niet a stále sa sem vraciam. Možno hľadám spomienky .........možmo ľudí čo nám držali palce.
ĎAKUJEM ŽE STE!!!!!
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod Rauke » Pia 15.05.2009 21:12

velmi vas obdivujem, ze ste s tym tak dlho vydrzali bojovat... :plac:
nechcem byt zla, ale ja som tusila, ze to takto skonci. :plac: ked uz boli tie krce v takom stadiu, ako si pisala, tak tam uz je ta sanca ze sa z toho dostane fakt mala.
snad si coskoro najdete psika, ktory vam pomoze sa z toho smutku dostat..
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Tetanus

Poslaťod schnauzee » Sob 16.05.2009 14:17

To mi je strasne luto, uprimnu sustrast :plac: :plac: :plac: Precitala som si tuto temu minule len tak narychlo pred odchodom do prace, az mi zimomriavky behali po chrbte, ale ked som citala, ze sa to tak krasne zlepsuje, velmi som sa potesila. Cely cas som potom myslela na to, ze ked sa sem prihlasim, budu tu nove a nove dobre spravy a chcela som vam napisat, ze drzim palce, ste uzasni, ako sa o psika starate. Ale ked som dnes uvidela toto, stuhla som. Aj teraz mam slzy na krajicku, viem, ze stratit tak uzasneho priatela je nieco hrozne, neopisatelne bolestive. A ziadne zviera si nezasluzi, aby muselo takto trpiet. Spravili ste vela pre svojho milacika a je vidiet, ze ste ho mali naozaj radi. Drzim palce, aby ste cim skor nasli potesenie v dalsej skvelej psej dusi a na Lakyho si zanechlai len tie najlepsie spomienky.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Pon 08.06.2009 8:58

Dobrý deň všetkým..... chcem sa pochváliť máme nového mazna už dva týždne, je to nemecký ovčiak, a volá sa Ronny. :smile: Má za sebou všetky očkovania, odčervenia, za pár dní sa máme objednať na očkovanie proti tetanu. Stále spomíname a porovnávame s Lakym. :plac: :smile:
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod wildrane » Pon 08.06.2009 9:07

Luciabb vela krásnych zážitkov s novým štendom, nech vás všetko zlé obchádza ...
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Tetanus

Poslaťod aponi » Pon 08.06.2009 17:12

Keď som videla znovu otvorené toto tema, tak ma až zamrazilo,no ale veľké prekvapenie,gratulujem ku šteniatku nech je zdravé a mocné
neporovnávaj :ahoj:
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Tetanus

Poslaťod schnauzee » Pon 08.06.2009 21:38

Spravili ste to najlepsie, co ste mohli :yes: zelam vsetko dobre s novym prirastkom, nech sa vam vsetkym dari :jop:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Tetanus

Poslaťod Tiaali » Sob 03.05.2014 14:13

Bohužiaľ oživujem tému :ua:
Dnes ráno som si našla psa neschopného chodiť, zadné nohy (najmä ľavú) mala komplet stuhnuté v jednom kŕči, chvost stiahnutý medzi nohami, neskôr už len v takej zvláštnej polohe odtiahnutý od tela. Celkovo pes úplne bez emócii, každú chvíľu sa triasla. Veterinárka najprv uvažovala o natiahnutom kolennom väzive, keďže neskôr už nevedela našlapnúť len na jednu packu, ale aj vďaka tej zvláštnej polohe chvosta sa začal zvažovať práve tetanus. Infekciu mala ako dostať, keďže cca pred týždňom mala poranený vankúšik práve na tých zadných labách. Pes dostal hneď injekciu a nasadené lieky (Carprodyl F a Entizol), ideme na kontrolu o 5 dní, dovtedy má pes nakázaný úplný kľudový režim. Ak by to bol reálne tetanus na čo sa mám pre istotu pripraviť?
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Tetanus

Poslaťod Elis » Sob 03.05.2014 18:13

Tiaali píše:Bohužiaľ oživujem tému :ua:
Dnes ráno som si našla psa neschopného chodiť, zadné nohy (najmä ľavú) mala komplet stuhnuté v jednom kŕči, chvost stiahnutý medzi nohami, neskôr už len v takej zvláštnej polohe odtiahnutý od tela. Celkovo pes úplne bez emócii, každú chvíľu sa triasla. Veterinárka najprv uvažovala o natiahnutom kolennom väzive, keďže neskôr už nevedela našlapnúť len na jednu packu, ale aj vďaka tej zvláštnej polohe chvosta sa začal zvažovať práve tetanus. Infekciu mala ako dostať, keďže cca pred týždňom mala poranený vankúšik práve na tých zadných labách. Pes dostal hneď injekciu a nasadené lieky (Carprodyl F a Entizol), ideme na kontrolu o 5 dní, dovtedy má pes nakázaný úplný kľudový režim. Ak by to bol reálne tetanus na čo sa mám pre istotu pripraviť?


a co dostal za tu injekci? a ATB nedostal???
bych teda rozhodne zadnych 5 dni necekala - a sla k dalsimu vetovi,
Tetanus se leci vysokymi davkami ATB a sera!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tetanus

Poslaťod zuzka:) » Sob 03.05.2014 18:22

entizol = metronidazol = používa sa pri terapii tetanu :yes:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Tetanus

Poslaťod Elis » Sob 03.05.2014 18:41

zuzka:) píše:entizol = metronidazol = používa sa pri terapii tetanu :yes:


uz jsem to taky nasla.
nicmene jsem u toho nasla i poznamku, ze behem lecby ma byt pes pozorne sledovan. mj. vedlejsi ucinky jsou podobne projevum samotnemu tetanu:-(
a 5 dni je dlouho.
zazila jsem tetanus - a ja bych proste necekala, jak to dopadne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tetanus

Poslaťod Tiaali » Sob 03.05.2014 18:56

Elis sérum jej bolo podané práve tou injekciou a čakanie kvôli tomu, že tetanus stopercentne potvrdený nebol, samozrejme keby niečo tak nemáme váhať a prísť okamžite...neviem, nemám zatiaľ pocit, že by náš vet nejak pochybil, ale ak by problémy nastali a náš veterinár nebol ochotný ich riešiť tak ideme inde...
hovoríš, že si tetanus zažila...môžem sa opýtať ako to prebiehalo? lebo aj všade na nete nachádzam len info o psoch, u ktorých sa to prejavilo buď rovno kŕčmi celého tela alebo len stuhnutím mimických svalov, nikde sa neviem dopracovať k informácii, či by to mohlo začať pri zadných nohách...

ako vlastne vyzerá liečba v takomto prípade, kedy sa problémy ešte naplno neprejavili a boli jej nasadené lieky? mám očakávať, že sa jej stav nejako zhorší? alebo by sa to eventuálne malo zvládnuť aj takto, kedy pes síce viditeľné ťažkosti má (resp. mal, teraz sa zase tvári ako keby jej nič nebolo), ale neporovnateľne miernejšie ako keby tetanus prepukol naplno...
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Tetanus

Poslaťod Elis » Sob 03.05.2014 19:28

Tiaali píše:nikde sa neviem dopracovať k informácii, či by to mohlo začať pri zadných nohách..


uz je to hafo let, ale tenkrat to taky byla ranka na zadni noze. tetanus jsem si diagnostikovala spis ja nez vet -vetovi se to nezdalo pravdepodobne ( tomu prvnimu, na pohotovosti) -tak me poslal s tabletkama domu a prijdte za tyden.,.. a pes uz druhy den tabletu nepolknul:-(

Druhy vet uz ho vysetril poradne a zacal ihned intenzivne lecit ( prvni den kapacky atd. pak mi ho dal domu)
pry ta prognoza je o to lepsi oc dal od mozku se nakaza dostala do tela? ale to jsem se nedopatrala, jestli to je nebo neni pravda.

priznaky zacaly jako skobrtani. pes se zacal pohybovat jinak. nemohl polykat, nezvykle slinil. svetlo a zvzukoplachost jen nepatrne -ale bylo to. a ty typicke krece - ty vubec nemel. predpokladam, ze se to chytlo vcas...

vim ze dostaval mega davky atb ( inj kazdy 24h, nic depotniho), nekolikrat po sobe to serum+ nejake vitaminy v mega davkach? uz si ale fakt nepamatuju jake. vylecil se bez nasledku, celkem se lecil cca 3 tydny -pes onemocnel asi ve dvou letech, dozil se 10ti.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tetanus

Poslaťod Tiaali » Sob 03.05.2014 19:47

Elis v prvom rade naozaj ďakujem
my sme k vetovi išli s tým, že pes ráno vyzeral ako ochrnutý na zadné nohy...postupne to trochu rozhýbala, akurát jedna noha bola ako keby stále v kŕči a druhú mala riadne nestabilnú, stačilo sa jej len dotknúť a spadla na zem, tú jednu mala stále zdvihnutú na dotyk stuhnutú, pes ju sám nevedel dať dole a stúpiť na ňu už vôbec nie...vet ju prehmatal komplet celú, reakciu nemala žiadnu ani na kĺby, ani chrbticu či krk..až vraj ten chvost vetke pripomenul psa s tetanom...teraz vlastne máme lieky aj na prípadný zápal tkaniva v tej nohe, aj ten Entizol
Elis píše:pry ta prognoza je o to lepsi oc dal od mozku se nakaza dostala do tela? ale to jsem se nedopatrala, jestli to je nebo neni pravda.

toto nám tiež veterinárka povedala, vraj čím je rana bližšie k hlave tým skôr prichádzajú príznaky a tým rýchlejší to má priebeh
Elis píše:priznaky zacaly jako skobrtani. pes se zacal pohybovat jinak. nemohl polykat, nezvykle slinil. svetlo a zvzukoplachost jen nepatrne -ale bylo to. a ty typicke krece - ty vubec nemel. predpokladam, ze se to chytlo vcas...

u nás nevidím ani zvyšené slinenie ani problémy s prehĺtaním, svetlo a zvukoplachosť už vôbec nie, niekde som sa dočítala že typická býva aj neschopnosť psa roztvoriť tlamu ale u nás nič také....
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby