Jarná únava

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Jarná únava?

Poslaťod Nyssa » Uto 21.04.2009 12:13

Offtopic: Tobin, prosím ťa, zase nevytrhávaj čo sa ti hodí...tie stopy boli ako príklad u nás, niektorí napr. vstávajú s východom slnka, tak idú aj so psom skôr a na dlhšiu prechádzku, príkladov je xy :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Uto 21.04.2009 12:16

Tobin píše:Som predpokladal, a z toho stale vychadzam, ine pozorovania som nepozoroval :heh:, ze biohodiny psa su priblizne rovnake, v lete aj v zime, len nase biohodiny sa vyrazne posuvaju s roznym casom vychodu a zapadu slnka.


:nwm:
myslim, ze pes reaguje na posuny vychodu a zapadu slnka rovnako ako clovek, ak nie viac - vzhladom na to, ze pre jeho predkov resp. divo zijicich psy je prave obdobie vychodu a zapadu slnka obdobie najvyssej aktivity
btw, aj u nas a v zime spi dlhsie, nez v lete :no:


BTW, neochota zamysliet sa nad variantami pricin niektorych javov a kupit najdostupnejsie a najpohodlnejsie vysvetlenie je priznacna....

priznacna pre koho? o co je tvoja hypoteza viac pravdepodobnejsia, nez ta, ze na psovi sa jarna unava moze prejavovat_ logicky, preco by prave psi organimus mal byt imunny voci sezonnym zmenam - ked teda zjavne ani nie je :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jarná únava?

Poslaťod Tobin » Uto 21.04.2009 12:42

Nyssa píše:Offtopic: Tobin, prosím ťa, zase nevytrhávaj čo sa ti hodí...tie stopy boli ako príklad u nás, niektorí napr. vstávajú s východom slnka, tak idú aj so psom skôr a na dlhšiu prechádzku, príkladov je xy :ahoj:

Xy nie je ziadny exaktny udaj :aaa: Ja mam zas zo 20 pripadov, ze sa pri venceni na sidlisku v rovnakom case stretavam s rovnakymi ludmi. V zime, v lete. A psami, samozrejme :smile:
Amaguk píše:priznacna pre koho? o co je tvoja hypoteza viac pravdepodobnejsia, nez ta, ze na psovi sa jarna unava moze prejavovat_ logicky, preco by prave psi organimus mal byt imunny voci sezonnym zmenam - ked teda zjavne ani nie je

Priznacna pre 90% diskutujucich/polemizujucich clenov DF, pisatela nevynimajuc :ha:
Nehovorim o tom, ze moja hypoteza je pravdepodobnejsia ako ina, ale zaraza ma (a nielen v tejto teme), ze takmer nikto nie je ochotny upustit od toho, co uz raz prehlasil a zaryto ignoruje dalsie MOZNOSTI, bo raz uz nieco povedal a tak to aj je.
Ty mas hypotezu, ja tiez, normalka, co by to bolo za "vedecky" problem, keby neexistovalo viac hypotez?
Pises "logicky" ... ale ved tu nie je ziadna logika! Su len paralely, podobnosti a ziadna kauzalita, priciny mozu byt rozne, treba ich najst, pouvazovat nad nimi... Ci?
A cim dalej nad tym rozmyslam, tym sa mi zda najpravdepodobnejsie, ze pricinou psej jarnej unavy je clovek. On ju ma, pripisuje ju aj psovi a mozno jeho (psova) obcasna malatnost ma korene niekde uplne inde, ako v spamatavani sa zo zimneho stresu, kratkeho dna, zo slniecka, nedostatku vitaminov a prebytku melatoninu. To su ludske nasledky...
Offtopic: Ideme von, na korcule a na pivo do prirody! :ahoj: vecer
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Jarná únava?

Poslaťod Sana » Uto 21.04.2009 12:58

ako ste rozprudili tuto temu som nejaka ospalejsia...sila :pac:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Uto 21.04.2009 18:29

To su ludske nasledky...

neviem preco upieras psikom narok na jarnu unavu... :heh:
btw, to co pises o inych, plati aj o tebe, ze nechces upustit so svojej konstrukcie...ale ved neva, my to vydr :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jarná únava?

Poslaťod Tobin » Uto 21.04.2009 19:56

Amaguk píše:btw, to co pises o inych, plati aj o tebe, ze nechces upustit so svojej konstrukcie...

Tak TOTO je demagogia/deziterpretacia/zavadzanie par excellence... :oo: nepovedz ty, povedia tebe :joint:
ja som pripustil, ze
Tobin píše:Priznacna pre 90% diskutujucich/polemizujucich clenov DF, pisatela nevynimajuc
, ale ty si musis prisolit. Dokazes ty take nieco o sebe pripustit?
Aku ja uz mam konstrukciu? Akurat davam do uvahy ine alternativy, ale ocividne to niekto rad horuce...., preto zaryto trvas na ludskych pricinach psej unavy a nepripustas nieco psie, stale je to podla teba zimny stres, melatonin, slnko, vitaminy...., aj ked je to ocividny nezmysel. Sorry Amagouk, asi si nepochopila, co som kcel povedat tym, ze Ruutu nie je clovek. Asi ta jarna unava :aaa:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Uto 21.04.2009 23:35

Offtopic: Tobin,kliidek :joint:
ja nemozem za to, ze v tieto dni jarnej unavy akosi nevies stravit nazorovu opoziciu dokonca ani ked je podana v humornej podobe... zeby si mal svoje dni? :no: :no: :no: :joint:


ale spat k teme:
aj ked je to ocividny nezmysel.

hmm.. preco by to mal byt nezmysel? Ba dokonca ocividny? :heh: lebo to nesuhlasi s tvojou skusenostou ci domnienkou? mas na toto tvrdenie nejake rukolapnejsie dokazy (ty co vzdy volas po dokazoch? :no: ) ...pochybujem... :angel:
ak hej, sem s nim, ak nie, nebolo by od veci vazit slova... :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jarná únava?

Poslaťod Tobin » Str 22.04.2009 8:42

Citaj pozorne, skus aj pochopit a menej byt zahladena do svojho jedine spravneho nazoru. Ak pochopis aj obsah napisaneho, zistis, ze konstrukcia ludskych pricin (opakujem - zimny stres, melatonin, slnko..... hypertonici a kardiaci v horucave :aaa: ....) a psej jarnej unavy ocividny nezmysel je. Aplikovat na psa ludske stavy... :nwm:
A este poprosim, aby si prestala dezintrerpretovat moje prispevky; uz po niekolky raz opakujem, ze nemam na to ziadny nazor, ani ho nepresadzujem, ale davam do uvahy aj ine alternativy, ako tu tvoju jedinu spravnu. Ono je fajn skusit pohladat aj ine priciny, ako tie najpohodlnejsie. Ci? Zjavne nebyva vzdy aj spravne :ach:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Str 22.04.2009 8:45

Tobin...presvedil si ma, ze nema vyznam v tejto vymene pokracovat, vyhral si :poklona: :winner:

Offtopic: P.S. ja som nikde nepovedala, ze moj nazor je jediny spravny...mozno je rovnako spravny alebo nespravny ako ten tvoj - akurat som si dovolila nesuhlasit s tym tvojim, proste si ma nepresvedcil, ze v tomto momente je to tvoje alternativne vysvetlenie lepsie... hmmm...
takze treba citat pozornejsie, a nemat hned cervene sukno pre ocami :jazyk:
a ako som napisala vyssie- v slusnej debate hoci polemickeho charakteru je dobre vazit svoje slova, bo rovnako som aj ja tebe mohla napisat, ze to co pises ty je ocividny nezmysel (cize inymi slovami povedat ti, ze pises kraviny)...citas niekde take nieco odo mna? :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jarná únava?

Poslaťod Sana » Str 22.04.2009 8:51

Amaguk, myslim, ze tie tahanice su zbytocne...nemyslis?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Str 22.04.2009 8:52

Sana,ano, myslim si to iste, ale preco to adresujes len mne? hmmm? :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jarná únava?

Poslaťod Sana » Str 22.04.2009 9:12

lebo PODKLA MNA (to znamena, aplikovane u mna, nie pravidlo pre cely svet) by mal moderator ist prikladom
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Str 22.04.2009 9:16

prikladom coho? snazim sa to aspon usmernit do roviny slusnosti, ale svoj nazor hadam mozem vyslovit...ci mam to radsej nechat vysiet v "lufte"? :nwm:
prosim, porad!
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jarná únava?

Poslaťod Sana » Str 22.04.2009 9:27

ja som sa v tych dvoch poslednych stranach stratila , bolo to pre mna ako bla bla bla...tak ti bohuzial neporadim :lol:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Str 22.04.2009 9:39

skoda, bo som si myslela, ze mi konkretne povies, v COM by som mala ist prikladom - teda, ako by si to robila ty, keby si bola na mojom mieste - predpokladala som, ze to vies, kedze pises:
lebo PODKLA MNA (to znamena, aplikovane u mna, nie pravidlo pre cely svet) by mal moderator ist prikladom

:no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby