Jarná únava

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Jarná únava?

Poslaťod Tobin » Str 22.04.2009 9:56

Amaguk píše:mozno je rovnako spravny alebo nespravny ako ten tvoj - akurat som si dovolila nesuhlasit s tym tvojim, proste si ma nepresvedcil, ze v tomto momente je to tvoje alternativne vysvetlenie lepsie.

Je to naozaj cele blablabla... Jednak som nedaval jednu, ale viac alternativ a na milost si nezobrala ani jednu a furt trvas na ludskych pricinach psej malatnosti, a dwak - ako sa da nesuhlasit s nazorom, ze je dobre hladat viac alternativ, bo ta, co je poruke, co je najpohodlnejsia, nemusi byt ta spravna? Moj nazor zopakujem: "Je malo pravdepodobne, ze ludske priciny jarnej unavy sa daju aplikovat na psa a bolo by dobre skusit ich pohladat niekde inde. Zjavne nemusi byt spravne". Ty tvrdis: Takto to je a netreba hladat nikde inde.
A pritom vela javov je takych, ze nasledky su rovnake, ale priciny ine. Ci nie?
Offtopic: Mame nove vybrane slovo po 'v' :jupi: A tu je vysvetlenie :ahoj: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=17&t=1476&p=101184&hilit=vysiet#p101184
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Jarná únava?

Poslaťod Amaguk » Str 22.04.2009 10:12

Offtopic: Tobin, ja na nicom netrvam, (upalit za svoje presvedcenie by som s v tomto pripade veru nedala :heh: ), ale zaroven si nemyslim, ze je to az take malo pravdepodobne, ako to ty tvrdis...tak preco ma nutis hladat inde? :nwm:
ok, predlozil si alternativne vysvetlenia, beriem na vedomie, ale nie som predsa povinna s nimi suhlasit, ci hej? ved kto chce, nech hlada inde, akurat, ze ja prave teraz na to nevidim dovod...mozem sa samozrejme mylit, ale ved mi nechaj tu slobodu nesuhlasu ci omylu...


ale vies co, snad sa zhodneme na tom, ze ty na svojom psovi ziadne sezonne zmeny nepozorujes, zatial co ja hej, oki? :joint:

Offtopic: P.S. vi/ysi to velmi vysoko, tak co sa cudujes? :haha: :piskot:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Jarná únava?

Poslaťod Sana » Str 22.04.2009 10:12

Aj ked ma pochopil len Tobin, aj to je pre mna uspech
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Jarná únava?

Poslaťod Betka » Str 22.04.2009 16:29

Jarná únava- to dôverne poznáme. Hneď ako sa začína otepľovať, je viac ako 10 stupňov... Orka sa za mnou vlečie, vôbec nebehá, nešiali sa. Vonka chodíme len okolo siedmej keď nesvieti slnko, inak sa vôbec nedá, je to zbytočné... Nuž čo, musíme vyčkať zimu.
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Jarná únava?

Poslaťod mony » Str 22.04.2009 17:29

Neviem teda, či je to jarnou únavou, ale podľa mňa určite pes nezvláda ten náhly prechod zo zimy do jari, teda skôr do leta :ach: Sama som to videla na Aimee. Keď zrazu z nízkych teplôt preskočila ortuť na teplomeri vyše 20 stupňov, malá sa len vliekla, dychčala ako dostihová kobyla :ua: Stále som to prisudzovala tej dlhej hustej srsti. Nevravím, že to tak aj nie je, ale poslednou dobou pobyt vonku znáša omnoho lepšie, ako pred takými 2-3 týždňami. Preto si skôr myslím, že to mohol spôsobiť ten náhly prechod. Ale je pravda, že cez deň obmedzujem dlhé vychádzky. Obe začíname žiť navečer :no:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Jarná únava?

Poslaťod lara » Sob 25.04.2009 8:13

ja som si to u mojej po zime tiež všimla... napr prišli sme do parku, chvilku pobehala a potom si lahla a ležala v trave.. a to aj v pritomnosti ineho psa :vykricnik: - u nej fakt nezvyk... a cela sa mi zdala taka kludnejšia, jak oťapená :lol: tiež menej žerie, ale to je logické... akurat minule leto, ked bola ešte malinka mi s tym robila starosti - krmila som ju trikrat denne, a ona kvoli teplu cely den nejedla, len večer
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Jarná únava?

Poslaťod Betka » Pon 27.04.2009 20:28

Zmenila som čas prechádzok- pred šiestou nás vonka ani nehne. A potom je to už super, zapadajúce slnko je paráda, nepečie. A hneď mi o čosi ožila :jop:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Predchádzajúci

Späť na Choroby