Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hrčka

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 28.05.2011 19:45

u nás sa tiež nespravila po prvom očkovaní, nemusí to byť vždy.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Hrčka

Poslaťod ninach » Sob 28.05.2011 19:50

a do koľkých dní zvyknú zmiznúť. má ju od včera.
ninach
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Trenčín

Re: Hrčka

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 28.05.2011 19:57

tak to ti na 100% nepoviem, lebo som to nikdy nesledovala. no rátaj týždeň a viac, no u každého psa je to individuálne. ja som to u Nelly nikdy neregistrovala až pak som ju len pri hladkaní našla a možno to bolo aj viac ako týždeň.
ak máš pochybnosti, tak choď v pondelok k veterinárovi. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Hrčka

Poslaťod ninach » Sob 28.05.2011 19:59

no ja som to viditeľne zbadala lebo to má ako keby na chrbáte ale tiež sa nechceme zbytočne plašiť. Ďakujem ti za radu.
ninach
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Trenčín

Re: Hrčka

Poslaťod Mackie » Ned 29.05.2011 14:32

je to vobec na tom mieste ockovania?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10432
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Hrčka

Poslaťod Škero » Ned 29.05.2011 14:39

u nas zmizla hrcka po ockovani do 24hodin ... rano ked vstala ju uz nemala
a tiez zpada do uvahy ci ma vlastne hrcku tam kde ju ockovali ako povedal mackie a to by si mal/a vediet na ktore miesto :no:
Obrázok
Ak sa stafford dostane do srdca ,ostane tam naveky!
Škero
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Banská Bystrica,Praha

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod luciiik » Uto 25.10.2011 22:44

Ja by som sa chcela spytat jednu vec. Cca pred dvoma tyzdnami som dala dvoch mojich hafov zaockovat proti besnote. A na oboch som si vsimla zvysenu agresivitu a neposlusnost. K jednemu som prisla a tak nervozne na mna vrkol. A na druhom v tom ze mi vyletel po susedovom psovi za plotom ktoreho vzdy ignoruje a tiez vrkol ked som ho dnes zhadzovala z postele. :-( Nestretli ste sa niekto s niecim podobnym? A celkovo su obaja taki nervoznejsi akoby. :plac:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Dana D » Str 26.10.2011 9:19

A nehára sa niečo v okolí? :smile:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod luciiik » Str 26.10.2011 11:47

Tiez som nad tym rozmyslala,ale ostatni nasi psi su v pohode. Tak fakt neviem co je vo veci. A ten starsi hafan nikdy taky nebol,dokonca ani ked sa nasa fenka harala. :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Zuzzzka » Štv 29.03.2012 19:35

Cavte, chcela by som sa opytat len jedno......dnes sme boli s nasim jazvecikom na druhom ockovani a pan doktor nam dal tabletku Dithiaden ze mu mame podat ked bude mat nejaku reakciu.opuch,viac slintat...atd. nasa Jessie zatial len spinka a nie je vidiet ziadne vyditelne reakcie len to miesto vpichu ma trosku citlive.....tak by som sa rada opytala ci by som jej mohla podat polku tej tabletky na noc aj tak.ked nema ziadnu reakciu.zatial.dakujem
Zuzzzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod luciiik » Štv 29.03.2012 21:08

Psik zjavne na ockovanie reaguje vyborne, alergicka reakcia sa ziadna nevyskytla, netreba. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod hriva » Pia 30.03.2012 18:59

Stretli ste sa s tým že vám pes po ockovani ako keby ochrnul na zadné nohy?? Mojej Brii sa to stalo po druhom preockovani proti parvu a týmto ochoreniam, bola male steniatko. Nespadla, neudrela sa, na druhý den po ockovani len proste nemohla vstat, zadné nohy úplne bezvladne. Priateľ s ňou išiel na veterinu, vet tvrdil že to určite nemôže byt z ockovania, napichal jej nejake injekcie a za tri dni bola ok. Zaujíma ma či to mohlo byt z toho ockovania, lebo fakt nic iné mi nenapadlo. Odvtedy som tam uz na ockovani nikdy nebola, radšej idem inde
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod wendy1 » Sob 31.03.2012 13:38

viewtopic.php?f=11&t=10034
My sme to zazili po leptospiroze.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod hriva » Sob 31.03.2012 22:47

Vy s tým máte teda pekne patalie ako som čítala :ua:
Mojej sa to stalo len raz našťastie, a do troch dni bola úplne fit, no odvtedy mám vždy strach z toho ockovania
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod wendy1 » Uto 03.04.2012 22:33

Vsak to, ale rozhodla som sa vcera vecer, asi nebudem riskovat ze mi ozaj ochrnie a uz to nerozchodi. Nakolko aj u ludi je syndrom ( neviem presne nazov ) a clovek ochrnie po vakcine.Offtopic: Mali by sme ist za rok az dva byvat do RD v novej lokalite, tak hadam tam potkany este nebudu. Zatial, ale musime vydrzat ten rok az dva na sidlisku kde sa to potkanmi hemzi. :ach:
Budem davat len besnotu, koterak a psinkovy komplex bez lepto.
Velakrat si spomeniem nato, ako to strasne pomaly islo a aj dnes mi beha mraz po chrbte.
Ozaj hrivushka, ja som potom mesiac a pol davala preventivne po druhom pripade thuju occidentalis 15 ch, prve 3 dni 2 x 5 gul. a potom asi tyzden 5 gul. 1 x denne, potom kazdy druhy den 5 gul., postupne som to znizila az na 2 gul. kazdy druhy den a nakoniec som to ukoncila.
Ja som uz ozaj nic nenechala na nahodu druhykrat, lebo aj prvykrat jej pichli odblokovaciu injekciu a do mesiaca aj tak ochrnula.
Niekde som citala ze dalsia reakcia na vakcinu sa moze vyskytnut do 18-45 dni. Cize som fajne trpla 45 dni.
Ockovali ste inou vakcinou to parvo ako ked bola stena?
Este ma napadla jedna vec, hadam to niekomu pomoze, neviem ci to ma suvis, ale pri 1. pripade nam pichli ten hydrokortizon ( dufam ze sa to tak vola ) na chrbte a pri 2. pripade po oboznameni co sme mali nam pichol na pohotovosti jednu davku do jednej labky a druhu davku do druhej labky. Mozno aj to malo nejaky suvis.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby