Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod chorvatik » Sob 28.08.2010 15:57

Je tu niekde uz rozobrana zdurenina vo velkosti šošovice pri slabinách psíka? Má niekto s tým skúsenosti. Má je tam uz týzden, ružovú. Na očkovaní sme boli uz pred 3 tyzdnami, takze sa mu to nedalo hned. Chcem tu nahodit aj foto, ale neda sa mi. Ak by bol niekto ochotny mrknut, poslem cez SS. BTW barfujeme.

Uz som to uploadla. Ma niekto s tymto skusenosti?
chorvatik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod chorvatik » Str 01.09.2010 20:58

Ta fotka tu nieje, tak potom nic.
chorvatik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Po ockovani...

Poslaťod wendy1 » Sob 04.09.2010 13:27

Vy ste obstali super nie ako my. :smile: Tak Vam blahozelam. Len aj ja som si myslela ze iba reakcia na ockovanie, a dopadlo to tak ako to mam dalej rozpisane v chorobach - postvakcinacna polyneuropatia. :oo:
Ale uz je dobre. :jupi:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 21.10.2010 14:07

Tak my sme včera boli na každoročnom očkovaní (nie proti besnote) Filippko to znášal v celku hrdinsky , len potom tak o 2-3 hodiny mu opuchla tvárička (očká a noštek) zaspinkal tak sme ho nechali tak celú noc bol samozrejme pod dohľadom v prípade že by sa situácia zhoršila. Našťastie celú noc prespinkal ,spinkal aj pôbede a teraz už je všetko našťastie úplne O.K. opuchnutie samo ustúpilo ..Tak sme radi že sme v noci nemuseli letieť k veterinárke :smile:

Inak s tou spomínanou hrčkou máme skúsenosti aj my . Tuším ked sme Dagguška očkovali proti besnote mal ju ale dva týždne postupne sa zmenšovala a potom úplne zmizla :smile:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Zenei » Pia 22.10.2010 0:28

Tak mojej sa tiež robieva hrčka po očkovaní. A trvá to dosť dlho než zmizne. Ale inak žiadne iné problémy našťastie.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Vlčica » Ned 24.10.2010 14:46

AHojte, mám takí problem, boli sme na očkovaní a všetko bolo vporiadku, po dvoch hodinách maličký strašne piští, a stále spí. myslíte si že je to normalna reakcia, že ho to bolí ? mám strach či je všetko v poriadku :(
"Zem nepatrí človeku, človek patrí Zemi - my sme súčasťou Zeme a Zem je súčasťou nás."

"Ochrana zvierat je výchova k ľudskosti."
Vlčica
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Nitra

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Whip it » Ned 24.10.2010 18:36

Niektore psy a zvlast steniatka su na vakcinacie citlive, toto je u nich normalna reakcia, o par hodin to prejde. :smile: Ak by opuchol a scervenal, tak by to bolo o inom. Vtedy staci podat 1/4 dithiadenu po predoslom skonzultovani s Dr.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod 110mat110 » Str 09.03.2011 19:28

Moja 8 mesacna Malamutka sa po ockovani na besnotu zaca spravat viac agresivne ako ku mne tak k inym psom. K cudzim ludom dalej maznacik.
Ked teraz stretneme psov aj tych ktorych sme videli aj pred tym tak chvylu si necha skakat po hlave a potom s vrcanim vybehne. Niesom si isty ci ide ozaj o prejav agresie alebo len hru.
110mat110
Šteniatko
 
Príspevky: 97
Bydlisko: Perši valal za Košicami

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod tonamie » Str 09.03.2011 22:51

Ako dlho ste po vakcinácii, skôr by som to správanie pripísala dospievaniu, prípadne háraniu...
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod wendy1 » Štv 10.03.2011 10:43

Mishelka7 píše:Takže sme sa aj my dočkali... Dnes sme boli s malou na očkovaní (má rok a pol - ročné preočkovanie sme odložili kvôli operácii LP). Pred mesiacom jej vet dal očkovanie proti besnote a dnes zvyšok. Všetko prebiehalo ok, no tak za dve hodiny sa jej spravil červený fliačik na hlave, neskôr začalo červenieť očko. Tak som volala vet, či sa môže jednať o nejakú alergickú reakciu a odpoveď znela, že môže sa objaviť pravdepodobne na zložku proti leptospiróze. Ak sa nám to nebude zdať alebo začne opúchať viac, máme prísť. Prekvapil ma rýchly priebeh. Do 10 minút od telefonátu jej to očko opuchlo, pridalo sa i druhé, nasledovala papuľka, krk, labky, pohlavný orgán... a už sme aj sedeli v aute s telefónom na uchu, že letíme k nemu... Cesta k vet trvá cca 5-7 minút aj so zaparkovaním a v ambulancii som ju už ledva spoznala :oo: Vyzerala ako buldoček, ešte aj vet nechápal, že až takto spuchla :oo: Očká ledva otvorené, celá hlavička posiata červenými opuchnutými fľakmi, no vyzerala akoby ju zbila svorka psov. Vet jej ihneď zaviedol kanylu a dal protilátku a hroznový cukor. Popočúval, či srdiečko pracuje dobre a či nie je sťažené dýchanie, no chvalabohu opuchová reakcia bola len povrchová a nie vnútorná. Teraz konečne drobček zaspal domka, prešli cca 4 hodiny, už vyzerá lepšie - opuch takmer zmizol, červené už nemá nič. Pre istotu má ešte zavedenú kanylu, až by to do večera nezmizlo, máme prísť. Ale vyzerá, že bude ok. Tak mi jej bolo ľúto, nielenže vyzerala strašne, ale ju to aj nesmierne svrbelo, akonáhle som sa jej dotkla, ihneď si tváričku obtierala :ua: Teraz len neviem, čo spravíme o rok, keďže sa to môže prejaviť aj nabudúce. Vet navrhol dať vakcínu bez zložky na leptospirózu, no mám strach, aby ju potom náhodou nedostala

Leptospirozu by som dala ockovat urcite, ale oddelene, aj nam navrhol vet ockovat leptospirozu oddelene. Moj prvy psik mi odisiel na leptospirozu pred 15 rokmi. Vet ju nezaockoval, ja som mala len 15 rokov, ale som mu hovorila ze nech ho zaockuje na vsetko potrebne. Tak si to trochu dost vycitam.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Pinklady » Štv 10.03.2011 11:43

Mishelka, my sme mali to iste pri vakcinacii buldocka proti leptospiroze, dal mu silnu vakcinu, eurican, dopadlo to velmi zle, ale zachranili sme ho, nam uz ledva dychal, cele sa to zomlelo do 15min. od vakcinacie, dorazili sme domov a uz to islo. Ockovat proti leptospiroze urcite treba, nam ho o mesiac preockovali este raz a bolo to slabsou vakcinou, myslim, ze sa volala Duramune. Ale dobre znasal aj Biocan, kedze u Vas vznikla alergia prave na Duramune. Treba skusit inu vakcinu a my cakame aj pol hodinu potom v cakarni, ci nahodou nezacne puchnut, aby sme potom nerobili z mesta okruh Formuly 1 :ha: lebo vtedy sme uhanali asi 150tkou s blikackami.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Divna reakcia po inejkcii

Poslaťod MartinStratus » Ned 08.05.2011 13:19

Zdravim, mame 3 rocnu fenku cicavy ktoru sme dostali pred 1 mesiacom, otec s nou bol na odcerveni a zverolekar mu odporucil aj injekciu proti borelioze Biocan B a proti blcham a kliestom Advantix, nebolo to v jeden den na 2 kg zviera moc?, ci to je bezne?Niekolko dni tam kde jej vpichli injekciu mala hrcu a mala hrcu aj tam kde jej davali to proti blcham...a zevraj to je bezne, ked tam volal. Teraz odmieta granule a trasie sa a zle sa jej chodi,obcas ako keby nevedela chodit, nikto sa s tym nestretol? Vdaka.
MartinStratus
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Divna reakcia po inejkcii

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 08.05.2011 13:23

Hrčku majú naše obe po očkovaní vždy, to je podľa môjho bežné.
No to trasenie, nechuť rozhodne nie!!! Podľa mňa je to alergická reakcia a je potrebné navštíviť veterinára a najlepšieho nejakého iného ako toho, ktorý tvrdí, že toto je úplne normálne. :pac: A pritom koľko jej toho dal, takému krpcovi, no to radšej ani nekomentujem :oo:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Divna reakcia po inejkcii

Poslaťod MartinStratus » Ned 08.05.2011 13:34

Vdaka za odpoved, viem, ze civavy si dost vyberaju jedlo, ona jedla po injekciach normalne a potom prestala jeden den jest, potom vecer zjedla granule a potom nic, tak som jej spravil ryzu s kur. masom a hned to zjedla a to trasenie je v intervaloch, ze pokoj a potom sa trasie a niekedy ledva chodi, ci jej to nemohol vpichnut nejako zle? ze jej to sposobuje krce, ale to je uz tyzden potom co jej to vpichol...Tak som si dobre myslel, ze toho bolo asi naraz vela, otec si myslel, ze mu chce veterinar dobre a jemu ide asi len o peniaze, zajtra ide s nou k inemu...To je teda hnus a to sme v Bratislave...
MartinStratus
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Divna reakcia po inejkcii

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 08.05.2011 13:37

Psi mávajú alergické reakcie a to zasa veterinár nemusí vedieť, ale tak je lepšie zájsť k inému a poradiť sa. Je určite z čoho vyberať.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby