Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod rikinel » Pia 28.05.2010 16:37

po tyzdni nam opuchlina nastastie zmizla ,takze sme uz v poriadku :smile:
rikinel
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Vevinka » Ned 30.05.2010 10:37

ludkovia chcem sa spytat kedy sa ockuje proti besnote a kolko sa zato plati?
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka


Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Pinklady » Ned 30.05.2010 22:39

Tak sme to v poho prezili a nastastie nemame tu hrcku v kozi, ani nebolo zvracanie, iba trocha malatnost a hnacka. :no:
Vyslo nas to nejako 20 EUR a to sme mu nechali aj merat teplotu a este sme sa pytali nejake veci. Asi mu to dobre pichli, lebo ani nepipol.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Janey » Str 16.06.2010 21:20

ahojte aj ja sa chcem spytat prave som nasla psikovy hrcku zrejme z ockovania je to male ale dost tvrde nic mu z toho netecie ani to nemokva a nieje to len v kozi je to skor ako sucast tela (dufam ze nic s rebrom :ua: )ale neviem ci sa predsa neist ukazat veterinarovy kedze predsa su to uz 2 tyzdne co sa bol ockovat alebo mam este pockat :nwm:
Janey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Liptovský Mikuláš/Košice

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Pinklady » Str 16.06.2010 23:19

Ak to vzniklo hned po vakcinacii, tak by to nemal byt problem, ale ak nejako inak a este by to menilo tvar alebo co by som s tym isla sa spytat, ze co to moze byt. Prinajlepsom bude clovek vyzerat ako somar, co spanikaril. Ale stale radsej tak, ako nieco zanedbat...
A este jedna vec, je to niekde v mieste vpichu, alebo okoli?
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Opuchnute, unavene oci po vakcinacii

Poslaťod Nighthawk » Štv 17.06.2010 21:34

Ahojte mam jeden problem, prisiel som so psikom od veterinara, a po dvoch hodinach som si na nom teraz vsimol, ze ma napuchnute ocka, take akokeby unavene, a stale sa otriasa + nevie obsediet a dychci.... Dostala vakcinu proti besnote + proti zvysnym chorobam (psinka atd..), + jej za krk este kvapkal nejaku ampulku, vraj je to dobre proti kliestom a blcham a vydrzi to mesiac...

Mozu byt tie unavene oci trosku opuchnute z vakcinacie???? Mam pockat do rana alebo utekat teraz k veterinarovi?

Vdaka za odpoved....
Nighthawk
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Po ockovani...

Poslaťod Patalia » Pia 23.07.2010 17:18

Dnes som bola s malou na ockovani proti besnote. Prisli sme domov, osprchovali sme packy a potom sa hrala s hrackami v obyvacke. Neskor si lahla unavena, zaspala.A zrazu ( zo spanku alebo ked sa pohla? ) zacala knucat. Aj ked som ju zdvihla neskutocne knucala. Moze to byt nejaka reakcia? Ratala som s tym, ze bude spat ako zarezana, ale zeby knucala? No neviem, toto je nase prve male steniatko, takze prosim Vas skusenejsich o radu. Bojim sa o nu
Patalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Po ockovani...

Poslaťod zeane » Pia 23.07.2010 17:26

bohužiaľ jediná správna odpoveď - šup k vetovi... Môže byť z očkovania, že ju proste bolí miesto vpichu, ale môže byť aj iný, nesúvisiaci a horší problém...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Mishelka7 » Sob 24.07.2010 18:12

Takže sme sa aj my dočkali... Dnes sme boli s malou na očkovaní (má rok a pol - ročné preočkovanie sme odložili kvôli operácii LP). Pred mesiacom jej vet dal očkovanie proti besnote a dnes zvyšok. Všetko prebiehalo ok, no tak za dve hodiny sa jej spravil červený fliačik na hlave, neskôr začalo červenieť očko. Tak som volala vet, či sa môže jednať o nejakú alergickú reakciu a odpoveď znela, že môže sa objaviť pravdepodobne na zložku proti leptospiróze. Ak sa nám to nebude zdať alebo začne opúchať viac, máme prísť. Prekvapil ma rýchly priebeh. Do 10 minút od telefonátu jej to očko opuchlo, pridalo sa i druhé, nasledovala papuľka, krk, labky, pohlavný orgán... a už sme aj sedeli v aute s telefónom na uchu, že letíme k nemu... Cesta k vet trvá cca 5-7 minút aj so zaparkovaním a v ambulancii som ju už ledva spoznala :oo: Vyzerala ako buldoček, ešte aj vet nechápal, že až takto spuchla :oo: Očká ledva otvorené, celá hlavička posiata červenými opuchnutými fľakmi, no vyzerala akoby ju zbila svorka psov. Vet jej ihneď zaviedol kanylu a dal protilátku a hroznový cukor. Popočúval, či srdiečko pracuje dobre a či nie je sťažené dýchanie, no chvalabohu opuchová reakcia bola len povrchová a nie vnútorná. Teraz konečne drobček zaspal domka, prešli cca 4 hodiny, už vyzerá lepšie - opuch takmer zmizol, červené už nemá nič. Pre istotu má ešte zavedenú kanylu, až by to do večera nezmizlo, máme prísť. Ale vyzerá, že bude ok. Tak mi jej bolo ľúto, nielenže vyzerala strašne, ale ju to aj nesmierne svrbelo, akonáhle som sa jej dotkla, ihneď si tváričku obtierala :ua: Teraz len neviem, čo spravíme o rok, keďže sa to môže prejaviť aj nabudúce. Vet navrhol dať vakcínu bez zložky na leptospirózu, no mám strach, aby ju potom náhodou nedostala... A zas riskovať tento opuch :nwm: Nad zmenou značky neuvažujem, keďže nám ešte naschvál dal Duramune, ktorá má najnižší počet tých látok na leptospirózu. Nechcem si predstaviť, čo by sa stalo, keby jej dá inú. Ale zas ma napadlo, že možno teraz reaguje tak precitlivene, lebo toho na ňu bolo dosť - operačné zákroky, narkózy, ATB - na ktoré tiež prevažne reagovala alergicky... Takže možno je celkovo oslabená a za rok hádam naberie viac sily a očkovanie zvládne lepšie. Uvidíme no...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Po ockovani...

Poslaťod K3winQo » Pon 02.08.2010 10:42

Neviem, nevyznám sa a nemohol to byť sen ? :)
K3winQo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Po ockovani...

Poslaťod KatuSh_3 » Uto 03.08.2010 12:58

Takže ked sme my očkovali nášho čivaváka proti besnote tak sme prišli domov bolo všetko oki .. no potom ale za hodinu sa začal celý triasť tak isto som ho ani chytiť nemohla lebo knučal .. ale po dvoch hodinách trasanie sa prešlo :smile: .. a bolelo ho to ale dva dni .. to miesto vpichu .. takže je dosť možné že je to reakcia .. ale taktiež to môže byť aj niečo iné .. prajem veľa šťastia a hlavne zdravia :smile:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Po ockovani...

Poslaťod Patalia » Uto 10.08.2010 8:07

dakujem za rady :)
nakoniec to bolo takk ako napisala KatuSh_3 :) iba reakcia na ockovanie ( na kt. ma bohuzial nik neupozornil ) a tak sindy bola do dalsieho rana otapena a pookojna ( aspon raz :D ) Naozaj som rada, ze to nebolo nic vazne :)
Patalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod ZOFKOVA » Str 25.08.2010 18:53

My sme mali presne taku reakciu ako opísala RoyalCanin,
Už ste davali čivavku očkovať proti besnote?
Zopaovla sa ta reakcia?
ZOFKOVA
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Luculka » Str 25.08.2010 19:15

Mishelka7, môj pes mal takú istu alergickú reakciu na očkovanie proti leptospiróze značky Nobivac, pred rokom sme radšej zmenili značku na Duramune, po tejto značke sa alergická reakcia neobjavila..
mnohí doporučujú rozbiť očkovanie na viackrát, napr. zvlášť besnota, o týždeň zvlášť leptospiróza a zvlášť ten zvyšok ..
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby