Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: očkovanie

Poslaťod Pinklady » Pon 26.04.2010 10:36

marian909 píše:Dobrí deň ...potreboval by som súrne poradiť ohľadom očkovania . Naša jorširka pri poslednom tretom očkovaní mala veľmi silnú reakciu dostala Eurican DHPPI-L a Rabsin .Cela nám opuchla rýchlo a krátko dýchala srdiečko jej veľmi bilo a celu noc nám niekoľko kráť vracala .Veterinár náš odbil slovami že jej mame podať nie aké tabletky na alergiu čo sú pre ľudí a to bolo všetko čo sa tíka pomoci z jeho stráni. Teraz nám konči rok po poslednom očkovaní a potrebujem poradiť či ju mam znova dávať očkovať na všetky infekcie alebo stačí len na besnotu...bojíme sa aby sme jej viac neublížili ako pomohli ...veterinár nám nato povedal že pokiaľ mala alergickú reakciu tak že bude treba zaočkovať inou vakcínou ...No mňa bi zajímalo čo vlastne spôsobilo tu reakciu či to bolo spôsobené Eurican alebo Rabsin alebo kombinácia oboch naraz ...lebo ako prvé očkovanie ešte ako šteňa mala samotní Eurican a reakcia nebola ..Aké mate stým skúsenosti? Je nutne dávať každý rok očkovať na tie všetky ochorenia alebo stačí len na besnotu ..Chceme pre ňu len to najlepšie ale mame strach aby sme jej neublížili ..za každú dobru radu ďakujeme.


My mame buldocka a na tretiu vakcinaciu sme dostali eurican, prvych 5 minut v pohode, prideme autom domov, tam sa psik zacal skriabat, triast hlavickou, zvracat, puchnut-hlavicka raz taka a cervena, srdce bilo, zacinal tazko dychat a dusit sa...takze s blikackami na aute na veterinu, kde mu pichli nejake veci a zachranili nam ho. Cela reakcia presla po par hodinach, ked psik konecne odpuchol- a to som musela davat este svoje lieky na alergiu v malom mnozstve- to nam poradil vet. O mesiac sa muselo ist na preockovanie,ale inou vakcinou. Vraj eurican je moc silny a nie je vhodny pre male plemena nam povedal iny vet. Cize na ten eurican urcite pozor u malych plemien. Inak my teraz zakazdym cakame po vakcinacii pol hodinu v cakarni,aby sme nerobili sanitku cez mesto. :no:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 26.04.2010 12:13

Nirrtis, ty priveľmi panikáriš a psíka veľmi znervózňuješ a strašíš. on dobre vycíti, že sa niečo deje a začne panikáriť tiež, čo mu určite neprospieva ba priam opačne, takže sa ukľudni
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Pinklady » Pon 26.04.2010 13:01

Nirrtis, podla mna zbytocna panika, psik moze spinkat jak zabity a byt jak matoha aj kvoli tym liekom, ved ja som jak omracena po liekoch na alergiu. U toho nasho najlepsie pomohlo,ze som ho zobrala na ruky, ked bol v takom stave a pekne zaspal. Potom sa zobudil a na druhy den bol jak rybicka. Take male telicko tie latky len tak hned nedostane pod kontrolu.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod mart.ina » Uto 27.04.2010 18:09

ahojte, mam prosbu, nejedna sa sice o alergiu po vakcinacii,ale vhodnejsie som to envedela zaradait. kamoska ma 8 mesacne stena leonbergra a ze ma (podla veterinarov) alergiu na vlhko. Stretli ste sa s tym uz niekto? prejavuje sa to tym, ze ako nahle viac prší objavia sa mu na celom tele hnisave flaky, az chrasty. je to opakovane vyskusane, v suchu to zas prestane. Vet tvrdia, ze sa to neda liecit, ze len drzat psa v suchu. Ale pes je v rodinnom dome , v koterci, tak sa snazia v dazdi ho aspon nepustat na zahradu ale to velmi nepomaha. do domu bohuzial kvoli alergia maminy nemoze.
Uprimne, nikdy som toho psa nevidela anzivo, su z BA, ale dost mi na kamoske zalezi nakolko pred rokom nestastnou nahodou o jedneho psika prisla a viem, ako ho ma rada. Tak by som prosila ci niekto nemate podobnu skusenost pripadne co by ste odpurucali urobit. dik
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Basha » Uto 27.04.2010 20:02

Nemohlo by ísť o dermatofylózu? Je to síce skorej rozšírené u koní, ale môže sa vyskytnúť aj u psov. Strašne mi to pripomína totiž jednu kobylu, ktorá mala také strupy - chrasty na nohách a mala túto dermatofylózu. Inak nešlo by zistiť aké vyšetrenia veterinári spravili? Pri dermatofylóze by to chcelo bakterku :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Nirrtis » Str 28.04.2010 12:32

dakujem vam vsetkym za rady, az sa citim trapne :hi: alex je už ok, vsetko dobre dopadlo, ja viem z reagujem prehnane, ale ja ho tak velmi lubim ze sa to ani neda vyjadrit..ja som ani neverila ze ho budem mat, spievala som o psovi roky, zrazu mi zavolal priatel a povedal ze ho vezie domov..pre mna bolo doteraz tazke postarat sa o chlapa a domacnost, a ne teraz o psika..ale ucim sa, a robim vsetko co mozem, lekara mame zatial len v snine, ale mam telefone cisla na lekarov v ke, pre pripad nudze..
ja som nikdy v zivote nemala ziadne zvieratko..a zrazu mam psika..obcas sa toho desim..doteraz som sa zaujimala o ine veci, problemy typu ci sa mi dost lesknu vlasy, ci mam pekne nalakovane nechty a podobne kraviny..zrazu sa moj zivot toci len okolo alexa, a ked spinka tak sa sedim za pc a hladam vsetky mozne informacie co mi pomozu..vsetko je raz prvy krat..a ja pre mojho anjelika urobim cokolvek..dufam ze sa vam raz pochvalim aka sikulka mi z neho vyrastla a aky sme spolu stastny :smile:
nabuduce ked zase chytim paniku snad mi este niekto z vas poradi :ach:
tak vam DAKUJEM
Nirrtis
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Snina

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Tomasko » Str 28.04.2010 13:43

Nirrtis, rád počujem, že alex je ok, ale... všetkého veľa škodí, dávaj pozor aj na to, aby si ho nerozmaznala :no: Teraz ti to možno príde v poriadku, ale jedného dňa sa od neho budeš musieť vzdialiť na dlhšiu dobu a možno zistíš, že ten psík sa stal strašne nesamostatným atď. To jedna z najhorších vecí, čo by si mu mohla urobiť :smile: Dieťa takisto nemôžeš chovať len v bavlnke a mojkať si ho. Rovnako ako decko sa pes musí naučiť o seba postarať keď nebudeš doma, naučiť sa nejakej samostatnosti, musí poznať hranice... Dávaj si na to pozor :no:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Ema53 » Str 28.04.2010 15:20

Offtopic: Nirrtis,presne takto som si ťa predstavovala,ale zdá sa že dospievaš.Držím vám všetkým trom palce.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Reakcia na ockovanie proti besnote

Poslaťod Silvia_Minnie » Uto 18.05.2010 11:56

Ahojte.

Rada by som vas poziadala o radu. Mam steniatko civavky (20.5.2010 bude mat 5 mesiacov). Pred troma tyzdnami som ju nechala zaockovat proti besnote. Reakciou na toto ockovanie je obrovska hrca na boku - na mieste vpichu. Ma to tam uz 3 tyzdne, opuch je velky ako polovica ping-pongovej lopticky. Je to nebolestive, pri dotyku nereaguje. Uz sme s tym boli u veterinara a vraj je to normalna reakcia a urcite jej to zmizne. Ma niekto podobnu skusenost? Je to v poriadku? Naozaj to zmizne? Nemoze jej to priniest nejake zdravotne komplikacie? Ak viete cokolvek prosim napiste, som z toho zufala a velmi sa o nu bojim.

Dakujem za vase nazory a skusenosti.

Silvia
Silvia_Minnie
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod rikinel » Str 19.05.2010 20:32

tak nasa yorkshiracka sa bola pred tyzdnom ockovat proti besnote,u nasho veterinara, po ockovani som sa jej snazil miesto kde ju ockovali trosku rozmasirovat ale asi to bolo nedostatocne,prve dva dni ju to aj bolelo potom uz nie,ale dostalala hnacky aj vracala,konecne po tyzdni sa mi podarilo hnacky zastavit a co nenajdem v jej kozusku obrovsku buncu,ktora jej narastla az teraz,neexistuje nieco co zabera na takyto opuch???ako jej mozem pomoct??? nechapem inak tejto alergickej reakcii ked pred rokom bola ockovana tiez Duramune Basic, a vtedy to zvladala uplne v pohode
:plac: :plac: dufam ze jej to zmizne cim skor a keby ste vedeli niekto o niecom co na to zabera dajte vediet,dakujem
rikinel
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Pinklady » Str 19.05.2010 21:08

No nas caka ockovanie tento mesiac...takze parada...po tej minulej reakcii na ockovanie to bude asi pekna fuska zase....proste male plemena to nemaju nikdy vyhrane.... :ua:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod rikinel » Štv 20.05.2010 10:21

podla mna zalezi aj na sikovnosti a skusenosti veterinara
rikinel
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Silvia_Minnie » Štv 20.05.2010 14:28

Ahojte.

Rada by som sa s vami podelila o moju skusenost. Hlavne zdravim Nirrtis, lebo presne viem co asi zaziva. Som na tom uplne rovnako :-) 26. aprila sme isli dat zaockovat nasu civavku Minnie proti besnote. Kedze ma len 5 mesiacov, bolo to jej prve ockovanie proti besnote. Spolu s ockovanim sme ju nechali aj zacipovat. Hned po tej vakcine som si ani neuvedomila, ze ma nejaky opuch alebo nieco. V ten isty tyzden v sobotu, cize 1. maja jej rano nic nebolo avsak poobede zacala mat hnacky ale take s krvou a neskor zacala aj vracat. Tak sme ju zobrali k vetosovi - chodime do VetPoint. Pichli jej Ranital proti kyseline a este nieco proti vracaniu. Urobili jej RTG ci nema v zaludku nejaky cudzi predmet, lebo ten nas maly vysavac zhltne vonku aj kamienky. Cudzi predmet sa nastastie nepotvrdil. Na tu hnacku nam nedali nic, len dietu. Kedze sa to do vecera ani trochu nezlepsilo, resp. prestala vracat ale v hnacke mala coraz viac krvi tak sme tam vecer opat isli. To uz si ju tam nechali na infuziach a dali jej infuzne nejake chemoterapeutika. Toho nazvu chemoterapeutika som sa zlakla, lebo sa mi to spaja s rakovinou avsak napr. aj Endiaron alebo Endifen, ktore pouzivaju ludia proti hnacke su vlastne chemoterapeutika. Cize zo soboty na nedelu ostala hospitalizovana a v nedelu poobede sme ju brali domov. Chuda v nohe mala este infuznu ihlu, krk mala vyholeny ako sup lebo jej odtial brali krv. Ked som ju videla tak som mala slzy v ociach. Ale mala sa nastastie lepsie. Zastavili jej hnacky. Dokonca jej robili odber krvi a vsetko bolo ok a aj odber stolice a tiez vsetko negativne. Vobec ma vtedy nenapadlo, ze aj ta hnacka s krvou mohla mat suvis s vakcinou proti besnote ako tu prave na fore citam. Ked som ju mala doma tak som si vsimla tu hrcu. Naskor sme cakali par dni ci to zmizne a potom sme isli k vetosovi. Vraj nejaka reakcia pripadne sa mohla udriet a vznikol tukovy vacok. Tyzden sme cakali a tento pondelok sme isli opat. To sme stretli tu veterinarku, ktora ju ockovala proti tej besnote a povedala, ze ona jej besnotu pichla do boku. Tvrdila, ze je to ok. Hrca bola najskor taka, ze som mala pocit, ze vnutri to ma tekuty obsah. Teraz jej to stvrdlo.
Kedze uz teraz v sobotu s nou odchadzame na 2 tyzdne na dovolenku, chcela som si byt ista a vcera som ju zobrala k MVDr. Svihranovi. Ten tiez skonstatoval, ze je to reakcia na nieco alebo sa udrela. Robil jej punkciu, cize sa jej snazil odobrat ihlou vzorku toho obsahu. Avsak obsah je tuhy co je vraj dobre. Vraj mozme ist kludne na dovolenku a hrcu mame iba sledovat. Vraj sa s tym neda nic robit len cakat. Tak teraz cakame a cakame. Ja som sa vystrasila hlavne ked mi kolega co ma macku povedal, ze ta vakcina obsahuje tie tazke kovy, ktore v tele metastazuju. Veterinar povedal, ze sa s takym niecim ako metastazy po vakcine nestretol. Inak krpec je uplne v pohode, vobec si tu hrcu nevsima, neboli ju to. Je vesela, ziva, hra sa, stale by papala, normalne pije. Stolicu ma uplne normalnu. Ona je uplne ok len ta hrca vyzera tak hrozivo.

Dufam, ze ta citanie tohoto romanu velmi neunavilo :-)

Silvia
Silvia_Minnie
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava

Re: Alergia na vakcinu

Poslaťod Vevinka » Ned 23.05.2010 15:54

Mishelka7 píše:Royal canin, mojej civave sice ziadne ockovanie nesposobilo problemy, ale viem, ze som na nu davala pozor, myslim, ze tiez po 2. ockovani nas veterinar upozornil, ze ju mam mat na pozore a sledovat, ci nezacne opuchat, ak ano, hned prist, lebo ze sa to niekedy stava pri tomto ockovani, ze psik zle zareaguje a potom treba podat nejaku protilatku. sa len cudujem, ze teba na to veterinar neupozornil dopredu a bola si zbytocne vystrasena, kedze si nevedela o co ide... :nie:


toto sa mi stalo,ze mi opuchla,vyzera ako sharpei :lol:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Pinklady » Pia 28.05.2010 11:32

No my ideme dnes ockovat proti besnote, tak citam uz vopred, ze co z toho moze vseetko byt. Hadam to ten nas v pohode rozdycha. To su v tom fakt tazke kovy v tych vakcinach ?
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby