Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod kaila71 » Str 20.02.2008 16:31

Ahojte.Vie mi niekto poradit co je s mojim hafanom??Spravila sa mu hrcka na boku.Najskor sme si mysleli ze to ma z ockovania,ale ked sme si to prezreli-mala tak aj chrasticku.Chrasticku si o par dni zoskrabala ale hrca jej tam zostala.Sice jej to nemokva ale vypada mi to ako nador alebo vred..len potom nechapem na povrchu tu chrastu..vie mi tu niekto poradit??prosiiiim.dakujemeObrázok
Naposledy upravil kaila71 dňa Str 20.02.2008 17:18, celkovo upravené 2
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 16:41

Prehmataj tú hrčku, skús ju podobrať prstami. Tak zistíš, či je len v podkoží, alebo je zrastená s telom.
Ranka + grčka môže byť abses (zanesená infekcia viditeľnou rankou a následne hnisové ložisko), ale ak už si raz chrastu odškrabla a netiekol hnis, tak neviem.
Ďalej v podkoží sa môžu nachádzať rôzne tukové hrčky, ktoré časom zmiznú a niekedy sa objavia zase inde. PO vyoperovaní radi recidivujú.
Každopádne hrčku aj dva razi dodňa sleduj, či sa nezväčšuje. Ak by sa rýcho zväčšovala tak k vet.
Toje všetko čo o hrčkách ja osobne viem.
Aj môj pes také mal a ani sme sa nedozvedeli čo to bolo. Bolo tov podkoží an strane, kde ho očkovali. Objavilo sa to asi týždeň po očkovaní a následne to za mesiac zmizlo.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod kaila71 » Str 20.02.2008 17:48

No ona ta hrcka sa podla mna konecne trosku schovava...neda sami to podobrat prstami..
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 17:54

Čiže to nieje akoby zavesené v koži, ale koža sa po hrčke len voľne pohybuje.
Ak je hrčna na boku, neni niekde na rebre? Mohol by to byť výrastok na kosti (aj také my máme).
Čosom ja bola s hrčkou u vet, tak tenlen mávol rukou, že ak je to v koži, tak v pohode, pokiaľ to nerastie. Tak som vyrozumela, že ak to nieje v koži, je to priamo na tele a môže sa jednať o nejaký nádor, alebo zdureninu žľazy, alebo uzlín a je s tým treba čosi robiť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Amaguk » Str 20.02.2008 18:24

my sme mozno nieco podobneho mali - bol to kusanec, take zastipnute od zubov v ramci hry, a vetoch povedal, ze je to len granulovane tkanivo, ako sa mu ta ranka hojila a odporucil nam natierat mu to gafor ichtamolovou mastou. pomohlo, po case sa to vstrebalo
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Van » Str 20.02.2008 19:00

Ako pisala Amaguk, moze to byt mala ranka, ci uz z hry s inym psikom, alebo ak prebehla cez trnie, pripadne z odpadnuteho kliesta (ano, neprehanam, my uz sme tento rok jedneho velkeho nacucaneho nasli). V horsom pripade to moze byt hot-spot, caste ochorenie retrivrov, aj ked tym vacsinou trpia goldeni, u flata som sa s tym este nestretla. Nepises vsak, ktory z tvojich psikov tu hrcku ma. No a v najhorsom pripade to moze byt bradavica alebo nador (nezhubny, tukovy) ale toto neodhadneme cez forum, chcelo by to vidiet. V kazdom pripade to pozoruj, pomoze to aj vetovi, ak bude vediet, ako sa to meni.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Kača » Str 20.02.2008 19:32

Vieš, može to byť aj to, čo mám ja na nohe :heh:
Keď som si ju trochu rozbila, tak sa mi zahojila, pričom mi tam zostal taký mini kamienok.. tak už dva roky ho mám tam pod kožou :lol:
Ale babka-lekárka povedala, že nech to už tak zatiaľ nechám
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Tasha » Str 05.03.2008 9:54

Moja rotvajlerka to mávala tiež. Ale ona sa vždy len niekde udrela a praskla jej cievka alebo čo a keďže mala nízku zrážanlivosť krvi, tak sa jej tam urobila hrčka a čakali sme kým sa to vstrebalo. Ja som s tým hneď utekala k veterinárovi. On jej to len prepichol, vytieklo z toho trošku krvi a viac sme sa tým až tak nezaoberali
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod bassetka » Str 09.04.2008 14:41

Temu nacala Kaila,aky je stav teraz nepise.Vseobecne aku kolvek hrcku,ktoru objavite,treba sledovat,ak sa objavila nahle,je bolestiva,treba ju ukazat radsej vetovi.Ak je to vacsi hematom,da sa odsat,ak je to lokalna akutna infekcia,daju sa dat ATB.Predidete tym moznej neskorsej operacii,ak by tento problem presiel do abscesu.
Presiaknuty ,bolestivy opuch je casty po vakcinacii,tam len pockat 2-3 tyzdne a odide sam.Ja osobne mavam tiez opuchlinu ked ma ockuju.
Ine drobne hrcky,ktore nerastu,su ohranicene a nebolestive sledujte a ak by sa zacali zvacsovat,k vetovi.Vzdy sa vyberaju lepsie,kym su neni moc velke.Pri akom kolvek podozreni dajte radsej psika vysetrit.
Pupocny pruh operujeme vzdy,nakolko hrozi riziko,ze dojde k "uskripnutiu "creva a tym k jeho odumretiu a peritonitide,co je uz stav ohrozujuci zivot.Su vsak aj pripady,ked sa pupocna branka uzavrie,brusna stena je v poriadku,len pod kozou ostane pupocny tuk,ktory sa na pruh podoba.Da sa to skusit jednoducho:ak sa vam da ta "hrcka " zatlacit do brucha,tak je to pruh.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod Whip it » Pia 01.08.2008 0:03

Tak, pred chvíľou sme sa vrátili z pohotovosti. Totiž, dnes sme boli na druhom očkovaní (16.30), krpca to dosť bolelo, čo je vraj pri tejto injekcii normálne, že zajtra ho to prejde. Neskor ho ale začal bolieť každý pohyb a miesto vpichu bolo mierne vyduté asi na 2x4 cm (na čivave je to ale vidno dosť), tak sme zavolali do ambulancie, či je to normálne. Povedali nám, že je to možno preto, lebo počas zavádzania ihly sa psík mykal, čo je pravda...A že keby sa niečo zmenilo, máme volať. Psa sme uložili do pelechu a zaspal. Asi o 23.00 sa zobudil, cikal, kakal, všetko ok, no zrazu sa začal škrabať na tvári, chrbte, behom chvilky mu napuchli a sčervenali oči a pysky a na hlavičke sa mu vyhodili také maličké vyrážky...Tak sme vyhľadali pohotovosť. Pichli mu do žily Dithiaden a po chvíli sa začal dávať do normálu. Ešte stále nie je ok, ale vidím, že je tá reakcia na ústupe.
Bola som poučená, že niektorí psíci možu na niektoré látky vo vakcíne takto reagovať (najmä malé plemená)...že je to zväčša tá látka proti leptospiróze. Len toľko som chcela...keby sa toto náhodou niekomu stalo, aby vedel, o čo ide.
Stalo sa to niekomu z Vás?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Alergia na vakcinu

Poslaťod raky » Pia 01.08.2008 0:12

Pred cca dvoma týždnami sme dostali injekciu, Catty sa vôbec nemykala, na druhý den ráno mala asi 5x5x2cm hrčku, teraz je odtedy asi 10dní a už má tak 2x2..... Ja som sa len bál, či nemala dáky úraz, doktor si tiež nebol istý, ešte v pondelok ideme na kontrolu. Stáva sa to aj človeku, tak prečo nie psíkovi.... Vraj to môže byť aj stresová reakcia....
To ostatné, čo si písal sme nezažili.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Alergia na vakcinu

Poslaťod Whip it » Pia 01.08.2008 0:33

no z prveho očkovania mal tiž hrčku, ale nič iné, postupne sa mu zmenšovala, ale trvalo to asi 2 týždne. Ja som sa len bála, aby sa to cez noc nezhoršilo, je to individuálne, ako pes zareaguje...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Alergia na vakcinu

Poslaťod julieta » Pia 01.08.2008 6:54

RoyalCanin aj nas pes mal v steniatkovskom veku po prvom ockovani takuto alergicku reakciu.. takisto sme isli v noci na pohotovost, kde mu pichli tusim kalcium a zachvilku to bolo ok....odvtedy uz po ziadnom ockovani nic nemal.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Alergia na vakcinu

Poslaťod gabrievamfim » Pia 01.08.2008 8:40

Ja som mala podobné skúsenosti s očkovaním. Potom mi bolo odporučené skúsiť vakcíny NOBIVAC a mám pokoj (cca pri 15 šteňatách)
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Alergia na vakcinu

Poslaťod Whip it » Pia 01.08.2008 10:12

No, tak nám dali Vanguard od Pfizer, takže asi zmeníme výrobcu...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Ďalší

Späť na Choroby