Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod domka » Uto 28.10.2008 0:04

no vdaka bibiana, sorry som si nevsimla tu temu nejako aj ked som to tu prehladavala :smile: tak skusim asi tu kalciovu mast, nema to nejake strasne ale tak nie je to ani nadherne :lol:
domka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Kosice

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod Bibiana » Uto 28.10.2008 0:05

Offtopic: Domka, nieje zač :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Burzitida

Poslaťod Slawin » Ned 05.04.2009 10:33

ako by toho nebolo malo,k panostitide sa nam asi pridruzila burzitida... nemam to zatial potvrdene vetom,sme k nemu objednani ale podla vsetkeho je to ono...ma to na lakti... ja len tak preventivne co mu na to mozem davat kym k nemu pojdeme?myslim ze nijaka mast alebo co mu neuskodi.. niekde som nasla ze mast alebo kvapky Traumeel?
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Burzitida

Poslaťod calwen » Ned 05.04.2009 10:35

Traumeel by nemal uskodit, my ho mame doma a musim uznat ze to je jeden z naj liekov :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Burzitida

Poslaťod Slawin » Ned 05.04.2009 10:47

a mylsis ze su ucinnejsie maste ci kvapky?ci su aj tabletky?
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Burzitida

Poslaťod calwen » Ned 05.04.2009 10:59

Myslim, ze kvapky. My mame mast pre nas a pre psa kvapky-odvtedy co mal ten hematom :no: No neviem si predstavit ako sa ta mast dostane vez srst a kozu psa, nehovoriac o tom, ze Mardi si to furt anszil zliznut
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Burzitida

Poslaťod lara » Ned 05.04.2009 13:06

niekedy pred rokmi som o tom čítala článok v KR... pamatam si, že mali tento problem s vlkodavom, ale on to mal fakt velke.. tuším davali aj nejake obklady či čo.. no, vravim, bolo to davno, takže neporadim..
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Burzitída (burzitída na výstavách)

Poslaťod agah » Pon 22.06.2009 9:37

Burza je u velkych plemien bezna zalezitost - netreba robit paniku, psa to neboli, neobmadzuje v pohybe (prave naopak - pohyb moze prispiet k vstrebani). Mne sa najviac osvedcila jodova tinktura (pozor! nie betadin!) - predpise ju vet, vyrobia v lekarni. Burza zmizla asi po 7 dnoch. Natierala som malej laket raz za den, nasledne som na natrete miesto nasadila odrezany vrh z ponozky aby to chvilku pohrialo a aby to nelizala. Sem tam som to pretrela mastnym kremom aby sa nevysusila koza. Pomaha uzasne! K tomu som jej davala ascorutin. Do burzy netreba sprtat - pichat, vyrezavat, robit pukcie - aj ked to vetosovia niekedy odporucaju, lebo najvacsi problem je vtedy ked sa zapali, zainfekuje.
Predchadzat sa da tomu tak, ze peso lezi vzdy na makkom (aj ked moja lezi vacsinou na gauci a na matraci a aj tak sa jej to spravilo) a neskace.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod tana » Pon 29.06.2009 22:29

Ahojte. Nášmu mastífkovi sa už dlhšie robia otlaky. (naštastie burzitídy sme sa už zbavili minulé leto) Odvtedy, čo sa oteplilo, rád vylehuje na dlažbe, kt. chladí.. i ked má k dispozícii matrac v bude a koberec pri dverách.
Prečítala som si tu užitočné rady, ale prečo píšem? Celé dni chodím okolo neho, krčím nosom, ako sa mi to nepáči (zväčšuje sa to) a až dnes ma napadlo mu to aj ohmatat. Koza! :pac: Ná to teplé, a až vrelé. Takže to nie je len nejaká odreninka, ale naozaj otlak :ua:
Čo radíte ako prvu pomoc? Tu kalciovku, alebo noiečo iné?
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod meraja » Uto 30.06.2009 17:57

No náš mastinko aj s bernardínom to majú tiež.Sa im to spraví a za pár dní zmizne a potom znova spraví a tak dokola.Keď im aj dám dačo mäkké na ležanie roztrhajú to. :hmm:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod shirae » Štv 02.07.2009 21:29

no presne. naše musia mať v kotercoch holé dosky, čokoľvek iné okamžite zlikvidujú. vankúše, koberce - nehrozí. skúšala som aj slamu ale všetky mali potom hnisavé oči. bože to som sa narobila, kým som dala slamu preč, ten prach z toho som musela povysávať. išla som sa aj ja zadusiť :ach: takže preležaniny majú otrasné, na čiernych psoch biele lakte a členky :aaa: .neriešim to už. iba pred výstavou zatriem niečím čiernym.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod tana » Pia 03.07.2009 10:20

Moj pes je plavej farby a lakte ma cierne. Cim mu to mam zatriet ja, ked pojdeme na vystavu? :angel: :heh:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod meraja » Pia 03.07.2009 11:06

Hugovi teda mastinovi je vidno len chrastičky,ale Oskarovi bernardínovitomu je vidno také červené fľaky.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod shirae » Pia 03.07.2009 22:10

tana píše:Moj pes je plavej farby a lakte ma cierne. Cim mu to mam zatriet ja, ked pojdeme na vystavu? :angel: :heh:

no to je horšie, to fakt netuším :ach:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 07.07.2009 11:02

nám veľmi pomohla intenzívna liečba kalciovou mastičkou. teraz cez leto sa mu zase zhoršili lakte, takže znova dva krát denne na takú viac než tenkú vrstvu natrieť a o chvíľku to bude ok.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby