Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod petra b » Sob 25.09.2010 15:34

Můj pes má opakovaně operované koleno, proto křivě sedí, tedy na druhé zadní noze na patě se mu po několika letech začla tvořit burzitida tíhového patního váčku. Vždy se jednalo o bakteriální infekci (pokaždé dle kultivace jiná bakterie). Boule velikosti tenisáku, růžový výtok řídkého hnisu. Po přeléčení atb vše recidivovalo co cca 3 měsíce. Naposledy byla burza skalpelem naříznuta, aby tekutina mohla odtékat a ihned se nezapouzdřila, hojení bylo zdlouhavé, ale t.č. již 8 měsíců bez recidivy.
Na klas. otlaky na loktech a pod. je lépe neaplikovat nic, aby se kůže ještě více nezjemňovala. V případě zhnisání otlaků se tyto velmi špatně hojí, někdy může v poč. fázi pomoci Tenazym :jop: . Léčba lokál. trvá i několik měsíců, v létě problém kvůli odpočívání psa na tvrdém, chladivém, terénu. Jinak, nehojí-li se,je-li již infekce a hnisání, osobně raději krátkodobě přeléčím atb Kefavet, protože inf. bakteriemi může natropit opravdu problém.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod Darcia » Pia 20.04.2012 5:12

Aj Shivovi sa vďaka tomu ako sa trieska na zem a že sa vkuse šuchce po kobercoch začali robiť otlačené lakte, vyzerá to nepekne, ale odmieta sa presunúť a spať na niečom mäkkom. Je lepšie to neriešiť (pre mňa to vyzerá hrozne a mám vkuse potrebu mu do toho babrať) a nechať ho nech sa on rozhodne spať inde keď mu to začne byť nepríjemné, alebo preventívne začať niečim natierať?
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Preležaniny

Poslaťod Legantiss » Uto 10.07.2012 9:38

Aj mojej fenke sa urobili preležaniny na oboch lakťoch po tom ako ležala v horúcich dňoch na betóne , teraz jej na to dávam 0,9 % CHLORID SODNÝ BAXTER-VIAFLO , kt. riedim s čajovým olejčekom a framikojinovú mastičku + už neleží na ničom tvrdom. Chcem sa opýtať ako dlho trvá liečba? Na začiatku to mala iba červené no teraz vidím , že to má zapálené tak sa to bude už len zlepšovať alebo sa to ešte zhorší lebo podľa vet. jej to začne ešte hnisať a už jej to také ostane , čo som tak trošku nepochopila :oo: .
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod atiffag » Pia 14.12.2012 8:34

Zdravím všetkých.Moja fenka mala burzu,ktorá sa jej opakovala a pri napichaní u veterinára to krásne zmizlo a nejaké 2-3 mesiace bol pokoj.No tentokrát čo sa jej objavila znova burza,jej to vôbec nezabralo a skôr sa jej to zväčšilo až nakoniec začala krívať.Dávali sme jej na to masť Bactroban ktorý mi dala veterinárka,ale nezabralo to a aj jej dávam Traumeel tablety a mám aj mastičku.Mala som ísť na kontrolu o deň neskôr ale tým že začala krívať som navštívila veterinára skôr a posúdili,že je tam silný zápal a tak jej robili drenáž.Dali jej tam vývod aby mohol hnis vytekať,dostala antibiotiká a v pondelok ideme na kontrolu.Máte niekto s týmto postupom skúsenosti?
atiffag
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod pigie » Sob 11.10.2014 15:19

Moze burza prasknut sama? Resp. sa jej vyrobit dierka, kade vyteka hnis aj samovolne bez zasahu veterinara?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod Whip it » Sob 11.10.2014 19:30

atiffag, váš postup je správny, iné (lepšie) riešenie vo vašom stave nie je
pigie, áno, môže a stáva sa to vtedy, keď sa s tým nič nerobí
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod pigie » Sob 11.10.2014 19:39

Ja som o tom absolutne netusila, ze cosi na lakti ma (a to 2 dni predtym ho mal v rukach vet pri RTG lakta a ani on si nevsimol :nwm: ). Proste dnes za mnou prisiel a to ja uz poznam, ze je problem, tak som nasla flak zlepenych chlpov na lakti, som myslela, ze zase hotspot, ale po vycisteni som nasla len asi 5cm dlhu a 2cm siroku zdureninu s dierkou, ked som stlacila, sla taka ruzova voda... Takze to tipujem na burzu :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod Whip it » Sob 11.10.2014 19:45

Pri dlhosrsťákoch sa to ľahko prehliadne, ale vet by si mal všimnúť, keď ho prehmatával. Nuž stane sa :nwm: . Skús mu okolie osrtihať, vytlačiť všetko von, vydezinfikovať povrchovo betadinom a zabandážovať ako prvú pomoc. Možno nič ďalšie ani nebude treba, ale aj tak by sa mal na to pozrieť vet, preistotu.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod pigie » Sob 11.10.2014 20:18

Ono to v tej zhrubnutej kozi je tazke odlisit... Ja by som si to nevsimla, ani keby som na to hladela. Az na omak to bolo ine + tie vlhke chlpy. Som vytlacila, co sa dalo a uvidim, co sa bude diat. V blizkej buducnosti idem s nim na celkovu "starecku" prehliadku, tak uvidim ako sa to dovtedy vyvinie. Jasne, ze keby sa mi to nezdalo, zajdem skor. Vdaka za radu!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod Whip it » Sob 11.10.2014 20:22

Nemáš zač, ja si myslím, že sa nič ďalej vyvíjať nebude. Jediný problém, čo môže nastať, že sa to infikuje...a to by si videla, to už bolí a pes začne krívať (ako prípad popísaný nad tebou).
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod kohutik77 » Ned 05.07.2015 13:15

Ahojte už som tu milión rokov nebola :)

Chcem sa spýtať, teraz som si na Marleyho lakťoch všimla odreniny alebo čo to je...

No neviem, či je to vyležané alebo čo to má byť, má to dosť červené šupinaté ale vyzerá, že mu z toho miestami rastie nová srsť..

Viete posúdiť ?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod hruska » Ned 03.01.2016 20:21

jak prinutit psa nehadzat sa na zem a lezat na makkom? :aaa: jeden laket ma uplne otlaceny a este aj tu bulvu, po anglicky hygroma, po slovensky netusim :aaa:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod DiamonD » Štv 04.02.2016 18:06

Ahojte vie mi niekto pomôcť? Toto sa mojej fene urobilo na lakti. Má to už dlhšie ale predtým to bolo menšie raz si to roztrhla a teraz to takto narástlo. nemá to citlivé vyzerá to skoro ako kliešť. Máte niekto skúsenosti? :nwm: :nwm: :nwm:
Prílohy
výrastok.jpg
výrastok.jpg (12.73 KiB) Zobrazené 3005 krát
vyrastok.jpg
vyrastok.jpg (16.89 KiB) Zobrazené 3005 krát
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod pigie » Štv 04.02.2016 18:18

Hugo ma na lakti vela vyrastkov, ale teda nerobia problemy. Vypadaju podobne :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Burzitída, preležaniny, otlačené lakte

Poslaťod DiamonD » Štv 04.02.2016 18:54

Ok takže nejdem panikáriť :-D
Dakujem
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Choroby