Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Str 26.09.2018 12:19

hezky, no :-(

me ted zase vyslo po dlouhe době ockovani všech nemoci do jedne vakciny -a Kaca ma uz mesic hrcu na zebrech :pac:
od te doby, co to rozdeluji se nic takového nedelo.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Pon 15.10.2018 10:25

Stretli ste sa niekto s ockovacou schemou 6,8,10,12? Chovatelka mi tak nakazala, mne to pride strasne skoro cele. Ale povedala, ze mam dodrzat, ze tak ockuje roky rokuce a ziaden problem.
V siestom Parvo
V osmom Lepto a DHP
V desiatom Lepto a DHPPi
V dvanastom besnota
Vakciny od Nobivac
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod wer » Pon 15.10.2018 10:36

musim kuknut, ako som to mala ja. sa mi zda, ze tak dako. ale v tom siestom to bola len taka "stenacia", take docasne cosi vraj.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Očkovanie

Poslaťod bibika » Pon 15.10.2018 10:38

Takto nie. My mame 6-7t DP- psinka parvo, 8-10t DHPPi L, 10-12t DHPPi L a od toho posledného min 2t rozostup na R
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Pon 15.10.2018 10:41

Pozri prosim. Potom uz nic vraj. Az po roku preockovanie.
Fry ma uplne inu :heh:
Teda taku ako hovoris bibika, akurat nemal 2x lepto, len raz a potom az po roku. Proste takou tou nasou schemou, co je bezna.
No co uz, riskneme to podla chovatelky, bo mi to kladla na srdce, ze to tak musim, ked ho beriem tak skoro. Inak by tak ockovany bol a bodka :heh: A inak teda ockovanie presne na den aj prve, aj druhe, aj tretie musi byt :heh:
Aj odcerveny je uz tri krat :oo: Tam tiez uplne divne :oo:
Naposledy upravil pigie dňa Pon 15.10.2018 10:52, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo


Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Pon 15.10.2018 10:54

Dik Calwen, zas inak. A besnota preockovana po mesiaci? Ta sa myslim preockovava po roku, aj ked je trojrocna vakcina, nie? Nie po mesiaci.
(Ono v podstate len preto mi to take pride, lebo vlastne buduci tyzden v utorok zaockujem a potom uz len besnota a mal by mat vsetko)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod wer » Pon 15.10.2018 10:58

hmm, mne sa to prave tahalo, takze to nebude asi takto... ale rozhodne by som bola kludnejsia, keby to ma takto sup sup za sebou :lol: a besnotu som isto len raz davala a az po roku preockovanie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Pon 15.10.2018 11:01

No,len aby to bolo naozaj ucinne a nielen pro forma... Ale zas, ked odchovala tolko steniec v takej krajine s touto schemou... Hmm, som kludnejsia :haha:
(Inak wer, s nou by si si rozumela. Narovinu povedala, ze ona psi nesocializuje. Ze oni ziju tu za plotom a co vidim, tak to je pure inheritance :haha: )
Naposledy upravil pigie dňa Pon 15.10.2018 11:03, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod bibika » Pon 15.10.2018 11:03

Iba jedno lepto pred 12t sa neodporúča
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Očkovanie

Poslaťod wer » Pon 15.10.2018 11:06

pigie píše:(Inak wer, s nou by si si rozumela. Narovinu povedala, ze ona psi nesocializuje. Ze oni ziju tu za plotom a co vidim, tak to je pure inheritance :haha: )


Offtopic: mne to zatial celkom funguje :angel: psiky moc neriesi, nie su zaujimave extra, ale ked k nemu daky dobehne ,tak sa tesi. kdezto ludskych navstev mal mrte, takze ludom sa tesi ako sisnuty :ach: :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Pon 15.10.2018 11:14

Fry mal veru tak, len jednu ako pozeram... Ale zas potom tymi rocnymi preockovaniami sa to hadam upravi, nie?

Offtopic: Ved uvidim ako sa bude spravat vonku - aj ked na parkovisku ma z neho skoro mrdlo, bo pri kazdom zastaveni pucil pupok vonku na cely svet a na parkovisku som nechcela aby tak bol, nech nieco nechyti, stali sme len na jednom, lebo dialnica v madarsku dlha, nedali sme to cele bez prestavky a nastartoval pri nas kamion, mna hrklo, psa ani nepretocilo z toho chrbata na brucho :heh: Ako je fakt, ze ti jej psi, to boli fakt milacikovia, sa nam tesili do neba. Inak velmi zodpovedna. mala tam malu suku, co k nej dosla do obchodu pred par tyzdnami,tak roztomileho krizenca som este nevidela, akoze keby mne dosla pred branu, tak si ju aj ja vezmem. Ustekana, ale teda nie ako moj - tam vznikla vtipna situacia, lebo otec rodiny tu fenu prave preto nemusi, bo steka :heh: A ked sme prisli, tak stekalo len to psica a miriotic jedna stara fena, co tam maju na dozitie. No a hlava rodiny, ked videl Frya, co robil v aute, teda bol prizvany manzelkou, nech sa pride pozriet, ze ci je uz teraz rad, ze maju LEN ju a nie tohto. A on si nieco zamrmlal pod nos, pokrutil hlavou a odisiel. Tak sa pytam, ze co povedal a ona - slusne povedane zakrutil by tomu krkom :haha: Zjavne tetula bola stastna, ze niekto to ma aj horsie :haha: No ale ine som chcela. Z ulice, kotna dosla, porodila o tyzden, takze mala 5 steniec, prilis velke, musela s nou na cisar, 2 stence prezili len. A striktne oddelene od ostatnych psov. Pes z ulice, teda na uzavretej sklenenej lodgii a ked som si ju chcela pohladkat, tak prstom krutila, ze v ziadnom pripade, lebo ze by som nemohla potom za jej psami. Ze je v karantene a este par tyzdnov bude.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pon 15.10.2018 12:37

pigie píše:Stretli ste sa niekto s ockovacou schemou 6,8,10,12? Chovatelka mi tak nakazala, mne to pride strasne skoro cele. Ale povedala, ze mam dodrzat, ze tak ockuje roky rokuce a ziaden problem.
V siestom Parvo
V osmom Lepto a DHP
V desiatom Lepto a DHPPi
V dvanastom besnota
Vakciny od Nobivac


vzteklinu třeba ockuju az tesne pred ukoncenim 6. mesice - tim je vetsi odstup od tech ostanich ockovani (misto toho davam tetanus před prezubenim) - a legislativne je to OK.
Pokud se vzteklina dava po 3. mesici veku -staci jen jedna davka s preockovanim za rok. (pak prechazim na trilety interval.)
Lepto davam prvne az po 12. tydnu -a po vsech zkusenostech ji ockuju jedine oddelene od ostatních vakcin.
to pak nemaji reakce. když ji pouziji jako redislo - Kaca ma uz treti mesic porad viditelnou bouly :ua:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod calwen » Uto 16.10.2018 9:17

pigie píše:Dik Calwen, zas inak. A besnota preockovana po mesiaci? Ta sa myslim preockovava po roku, aj ked je trojrocna vakcina, nie? Nie po mesiaci.


Besnotu mala len raz - to stredne je datum odkedy to "plati".
V lux. pase su pri besnote tri kolonky - datum zaockovania (24.5.2017), od kedy to "funguje" (15.6.2017) a datum dalsieho zaockovania (24.5.2018) :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Uto 16.10.2018 9:43

Jaaaj, dik za vysvetlenie, to dalsie som pochopila, ze bude buduce, ale tie dve som myslela, ze to je preockovanie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby