Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: očkovanie

Poslaťod mimi » Pon 23.06.2008 15:54

vidim ze asi v BA su drahy veterinari
Mna zaujíma ale ine ako je to z ockovaním psa starsieho ktory je z útulku.
bude mat prve ockovanie psinky
ako sa ta ockuje besnota lebo ta je v pol roku uz povinna ockuje sa az po psinke alebo spolu alebo ako?
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: očkovanie

Poslaťod lucik » Pon 23.06.2008 16:29

vacsinou sa ockuje kombinacia psinky, parvovirozy, leptospirozy a este neviem coho a bud sa besnota zaockuje tiez s tym, alebo neskor po 3 tyzdnoch, niektori veti to odporucaju spolu, niektori zvlast.. a mozno zalezi aj na vakcine..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Očkovanie- presná schéma

Poslaťod Laura » Uto 24.06.2008 14:59

Vie mi niekto napisat presnu schemu proti akym chorobam by malo byt steniatko očkované v 6,9 a 12 týždni? Popripade aké prípravky sa konkretne pouzívaju a ktorý proti akým chorobám je.

dakujem :no:
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Očkovanie- presná schéma

Poslaťod Mackie » Uto 24.06.2008 15:11

Odporúčaná schéma očkovania
Vek psa - Typ očkovania
6 týždňov - Očkovanie proti parvoviróze, pokiaľ je týmto onemocnením vrh ohrozený
9 týždňov - Očkovanie proti parvoviróze, pokiaľ nie je v okolí vírus prítomný, ďalej očkovanie proti psinke, infekčnej hepatitíde, leptospiróze, koronaviróze, prípadne proti virózam dýchacích ciest
12 týždňov - Preočkovanie proti parvoviróze, psinke, infekčnej hepatitíde, leptospiróze, koronaviróze
3 mesiace - Pokiaľ je plánovaná cesta so psom do zahraničia, očkovanie proti besnote
od 3 mesiacov - Možno aplikovať nadštandartné samostatné vakcíny proti borelióze a tetanu
6 mesiacov - Zvyčajné očkovanie proti besnote
12 mesiacov - Preočkovanie proti parvoviróze, psinke, infekčnej hepatitíde, leptospiróze, koronaviróze a ďalej potom pravidelné očkovanie každý rok súčasne s očkovaním proti besnote

Zdroj: http://puppy.ueuo.com/zdravie.htm , http://www.efauna.sk/pes/zdravi/ockovani.php

Vek - Ochorenie
1.vakcinácia - 6-8 týždňov - Psinka, Parvoviróza (krvavá hnačka), Infekčná hepatitída (zápal pečene), Infekčná lyryngotracheitída (kašel), Koronaviróza (hnačka)
2.vakcinácia - 10-12 týždňov - dtto + Leptospiróza
3.vakcinácia - 14-16 týždňov - dtto +Leptospiróza + Besnota
4.vakcinácia - v roku veku - viď 3.vakcinácia

Zdroj: http://www.solivet.sk/clanky.php#ockovanie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie- presná schéma

Poslaťod bassetka » Pia 04.07.2008 11:48

Suhlasim s 2.schemou,s tym,ze 2.ockovanie sa robi v 9.tyzdni.Besnota nad 3 mesiace veku.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Očkovanie- presná schéma

Poslaťod Tatiana » Pia 04.07.2008 19:42

ja ockujem v 7 tyzdni preockovanie po troch tyzdnoch,besnotu az v siestich mesiacoch :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Očkovanie- presná schéma

Poslaťod Lucifer » Pia 04.07.2008 20:13

Tiez som besnotu oddialovala, ako sa len dalo :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Očkovanie- presná schéma

Poslaťod Mackie » Sob 05.07.2008 12:23

aj my sme mali besnotu skoro v 6. mesiaci lebo bola chora a brala antibiotika a vetos vravel, ze uz je nacase.. v zakone bolo ze v 3 mesiacoch, neviem, ci sa to zmenilo.. ale ked okolo pobiehaju lisky, vlky, ina zver (ako na beznom sidlisku, ze) tak podla mna co najskor
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie- presná schéma

Poslaťod max » Sob 05.07.2008 19:30

Od viacerych ludi som pocula, ze ockovanie proti besnote je dobre oddialit kvoli spravnemu rastu zubov, hlavne co sa tyka ich pevnosti resp. krehkosti. V knihe prirodna medicina pro psy sa zase pise, ze je to dobre kvoli imunite psa. Su este nejake ine dovody?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Očkovanie- presná schéma

Poslaťod Tatiana » Sob 05.07.2008 20:35

mne tiez veto pred rokmi odporucil az v siestich ,kvoli spravnemu vyvinu zubov,tak besnotu ockujem az vtedy,inak ak by som so stenatom chodila na nejake rizikove miesta uz by som uvazovala :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: očkovanie

Poslaťod Bára » Štv 10.07.2008 21:23

Mne Akima každoročne veto očkuje dvojitou dávkou, teda je v tom leptospiróza, parvoviróza, hepatitída, psinka, laryngotracheitída, inf. parainfluenza a besnota a za to u nás v Ľubovni platím 350 Sk. V BA keď som dávala očkovať suku, tak to sme boli asi na dvoch alebo troch očkovaniach...tie prvé sme platili 350 a keď už tam bola aj besnota, tak 450Sk...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Očkovanie

Poslaťod tera » Uto 22.07.2008 17:24

ja sa chcem spýtat proti akým chorobám je môj pes očkovaný keď tu v očkovacom preukaze ma nálepky s názvami EURICAN (DHPPI2), CANVAC (DHPP),RABISIN (MERIAL) málo sa v tom nevyznám :hi: a keď je v propozíciach na trakovického chlpáča alebo piešťanského orieška že musí mať také a také očkovanie tak neviem či to všetko má ale dúfam že áno. :ua: :smile:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Uto 22.07.2008 17:44

DHPPi2 - psinka, infekcna hepatitida, parvoviroza, to stvrte si nespomeniem
ak pod tym mas aj pismenka L a R tak to je leptospiroza a besnota
takze by si mal mat vsetko co treba
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod tera » Uto 22.07.2008 17:52

diki moc pomohla si mi
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Očkovanie

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 19:46

EURICAN DHPPi2-LR
Aktívna imunizácia psov proti psinke, parvoviróze, adenovírusovým infekciám, parainfluenze typu 2, besnote a leptospirózam vyvolaných kmeňmi L.canicola a L. icterohaemorrhagiae.
http://www.mevet.cz/SK_Version/produkty ... ?produkt=5

Přípravek CANVAC DHP je polyvalentní živá vakcína proti psince, infekční hepatitidě, infekční laryngotracheitidě a parvoviróze.
http://www.dyntec.cz/index.php?redakce=2&f=70

RABISIN
Imunizace psů, koček, lasicovitých, koní, ovcí a skotu proti vzteklině.
http://www.mevet.cz/produkty_detail.aspx?produkt=125

:google:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby