Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Štv 02.08.2012 12:01

kym budu iste ockovania povinne na spolocnych akciach, tak budem ockovat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 12:04

urcite ano, ockuj, ockuj, dobre robis :jop: ono realne ockovanie je jedna vec, nalepky v petpase druha, predsa ziaden vet pri vet kontrole na akcii nerobi titer :heh: boli casy obycajnych ockovakov a bolo verejne tajomstvo, ze vystavovatelia na vystavach mali tzv. univerzalne ockovaky... dnes to urcite nie je inak... lebo cip sa pri vstupe na vystavu malokedy kontroluje a u "rovnakofarebnych" plemien to predsa nie je problem ani s modernym ockovakom...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Štv 02.08.2012 12:07

Prave preto by som rada chranila aspon svojho psa, ked uz su taki, co nezaockuju a idu na stretnutie s xy psami. Ja tiez, kym budem chodit na akcie, budem ockovat. Ak prestanem, prestanem aj ockovat, lebo si tiez myslim svoje o kazdorocnych preockovavaniach :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 12:12

Suhlasim pigie, take velke podujatia ako su vystavy su idealnym priestorom na sirenie nakaz, ale najcastejsie z tych ockovatelnych ochoreni je to kotercovy kasel, s besnotou, psinkou alebo parvovirozou je to minimalna pravdepodobnost, avsak akakolvek viroza neockovatelna je dost mozna, urcite :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Štv 02.08.2012 12:14

minimalna... ale stale vyssia ako ta, ze ju chytis doma na dvore... Ja sama by som si to na triko nevzala, ist s nezaockovanym psom medzi xy milion ludi, kde sa bohviekto uz len zo zlomyselnosti moze ukazat s infikovanym psom...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod miusiatko » Štv 02.08.2012 12:15

asi nahodim na psov postroje s napisom "NEMAME OCKOVANIA", aby sme pri blizsom kontakte nahodou niekoho niecim nenakazili :heh:
Na spolocnej akcii vas kludne nakazi aj ockovany pes, staci ze majitel taha na stretko aj psa, ktory nie je celkom fit. Zdravy neockovany pes imho nie je ziadne riziko. Ale ked si to pravidla vyzaduju, budiz. Mne to za tie ostatne rizika nestoji.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 02.08.2012 12:27

Tak toto ma dostalo
„Dnešní svět čítá 6,8 miliard lidí. Spěje k devíti miliardám. Jestliže odvedeme velký kus práce díky novým vakcínám, zdravotní péči a reprodukčnímu zdravotnictví, mohli bychom to snížit možná o deset nebo patnáct procent,“ řekl Gates.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/126-bill ... t-populaci

Obchod tak strachom

Proč říci NE očkování?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 12:29

Miusiatko, zdielam tvoj nazor a nevyjadrujem sa ako majitel jedneho psa, alebo ako novopeceny majitel, prosto cas a okolnosti ma naucili, co je spravne a hlavne prinosne pre mojho psa, a co naopak nie... Ako som davala priklad stenata, ktory doplatil na ockovanie, dam priklad dalsi, moj najstarsi pes vcera oslavil 11-te narodeniny, sice sa nezucastnuje hromadnych akcii, ale standardne absolvuje svoje oblubene denne prechadzky, od siedmych rokov nebol ockovany, inak ma diagnostikovane podozrenie (vysetrenie z biopsie z Kosic, vysledok podozrenie :nwm: , divne ale budiz, nepotrebujem si to potvrdzovat a dokazovat) Pemphigus a SLE z roku 2008, nijak nie je lieceny, ziadne kortikoidy, ziadne ATB, len som stopla ockovania a dala som ho na BARF... a je vo vybornej kondicii, pritom ta diagnoza bola fakt smutna pre mna :ua:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Štv 02.08.2012 12:35

moth - toto by si si mohla odpustit :ach:
nevyjadrujem sa ako majitel jedneho psa, alebo ako novopeceny majitel
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 12:48

pigie, v ziadnom pripade som to nemyslela ironicky, ide o to, ze jeden pes nemoze byt podstatou globalneho nazoru, ja s piatimi tiez nevytvorim statistiku, ale urcite je to vypovednejsie ako vypoved majitela jedneho psa, a ospravedlnujem sa ak to vyznelo blbo...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 02.08.2012 12:59

Prečo alternatívni veterinári majú odlišnú očkovaciu schému od tej, ktorá sa používa tu??
Má tak malé šteňa, ktoré ide absolvovať svoje prvé očkovanie, dostatočne vyvinutú svoju vlastnú imunitu?
Má niekto skúsenosti s "očkovaním" pomocou homeopatických nodoz?

Nie som proti očkovaniu. Určité ochorenia je dobré zaočkovať. Ale každoročné očkovanie mi nepríde celkom kóšer.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Štv 02.08.2012 13:09

moth píše:ja s piatimi tiez nevytvorim statistiku, ale urcite je to vypovednejsie ako vypoved majitela jedneho psa

V ziadnom pripade napr. pre mna to vypovednejsie nie je. Vypovednejsie dokonca pre mna nie je ani ak to povie veterinar - pretoze k vetovi chodia ludia ti, ktori maju o zviera zaujem. XY akych umre na nieco, co dostal, lebo nebol ockovany, lebo ho majitel k vetovi nevzal a nevzal ho ani ked bol chory...
Su to proste veci, ktore sa deju a na ktore neexistuje naozaj plnohodnotna statistika - ani nikdy nebude :ua: Ale kazdy si svoj nazor utvori z toho, co vidi okolo seba - z tej svojej malej statistickej vzorky :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Štv 02.08.2012 14:14

MisheliQ píše:Má tak malé šteňa, ktoré ide absolvovať svoje prvé očkovanie, dostatočne vyvinutú svoju vlastnú imunitu?

ja pokial viem, tak male štanatá sa očkuju vtedy, ked už imunita čo získali kolostrom od matky klesá a prestáva byť dostatočná, ale zároven už ich IS je vyvinutý natolko, že po očkovaní sú schopné tvoriť protilátky...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 02.08.2012 17:31

zuzka:) píše:
MisheliQ píše:Má tak malé šteňa, ktoré ide absolvovať svoje prvé očkovanie, dostatočne vyvinutú svoju vlastnú imunitu?

ja pokial viem, tak male štanatá sa očkuju vtedy, ked už imunita čo získali kolostrom od matky klesá a prestáva byť dostatočná, ale zároven už ich IS je vyvinutý natolko, že po očkovaní sú schopné tvoriť protilátky...

No tak by to malo byť, ale je to tak?? Podľa čoho sa zistí, či je IS vyvinutý natoľko, aby mohlo šteňa byť očkované?

Toto se objevilo ve vzkazech na stránkách našeho cvičáku:
Přeposílám následující důležitou informaci:
Milé kolegyně a milí kolegové,
posílám Vám informaci, týkající se události z tohoto víkendu:
Dozvěděla jsem se od p. Přibyla o víkendovém útoku lišky na rybáře u Labe. Liška rybáře napadla, běželi se schovat do auta, ona tam za nimi vlítla, zabouchli ji tam, přivolaný myslivec lišku zastřelil. Lišku vezou na vyšetření, podezření na vzteklinu. Shodou okolností sem přišel myslivecký hospodář ze Semic, takže jsme se o tomto případu bavili. Vakcinace proti vzteklině se již 2 roky neprováděla - nejsou na to peníze, podle příznaků - ztráta plachosti, útok na lidi ..... se jedná (zřejmě - určitě) o příznaky vztekliny. Bohužel výsledky vyšetření budou známy za delší dobu, takže je na místě zvýšená opatrnost při procházkách přírodou, protože nakaženy mohou být nejen lišky, ale i srny, zajíci - první příznak nemoci je, jak určitě víte - ztráta plachosti.
Když budu vědět víc, tak Vám to okamžitě sdělím.
Děkuji Vám za pozornost a přečtení této informace
Jarmila Tržická

Eva Štemberová píše: může se jednat i o jiné onemocnění, třeba o psinku. Ta mívá taky podobné příznaky - nervová forma psinky. Nedávna taky po netu proběhla reportáž o "neplaché" lišce. Post mortem ji psinka byla diagnostikována. A pokud to bude vzteklina, bude to určo i v televizi. Jinak ano, jelikož se lišky už nevakcinují, je tu dost velké riziko, že u nás budou opět ohniska této nákazy, jelikož státy, s nimiž sousedíme nejsou vztekliny prosté. Třeba Polsko je vzteklinou "prolezlé".

http://www.facebook.com/BadBoy.Yvreahor ... 4463293342
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Štv 02.08.2012 17:38

tak sa to neurčuje u každého jedinca samostatne

v čechách sa nerobí vakcinácia líšok?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby