Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Štv 26.07.2012 15:57

tetanus nie je v slinach zvierat, ale v pode a "spine" :no:
a samozrejme ze ho nedostanes, ak tam nie je, tak isto ako nedostanes nadchu, ked na teba zakasle zdravy clovek
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod Shimmeron » Štv 26.07.2012 16:01

kukli ste tu stranku? mas na nej odkazy na snad asi vsetko co najdes cez gugel, nechcem nic hovorit ale sak kuknem vidim oko neni debil :lol:

ok koncim lebo budem zatrateny a zhorim v pekle, idem do vinohradu so psom radsej :ahoj:
Shimmeron
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava - Rača

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Štv 26.07.2012 16:08

ja som nekukla, ved vravim, ze mi to je jedno :no: ale iste veci sa ucia uz na ZS
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.07.2012 16:46

Offtopic: :ha: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

tetanus nespôsobuje baktéria, kt. potrebuje na to, aby sa vyvíjala, anaeróbne prostredie, ktoré má v hlbokej bodnej rane? A nebolo to ochorenie vojakov?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Štv 26.07.2012 16:55

MisheliQ píše:tetanus nespôsobuje baktéria, kt. potrebuje na to, aby sa vyvíjala, anaeróbne prostredie, ktoré má v hlbokej bodnej rane? A nebolo to ochorenie vojakov?

spôsobuje (Clostridium tetani), čiže stačí sa pichnúť niečím, na čom sú spóry a ak ostane predmet zapichnutý alebo sa tam inak vytvorí anaerobne prostredie spóry vyklíčia, baktérie sa začnú množiť a produkujú toxín... v prostredí sú dosť odolné, tie spóry(prežiju aj vyše 10 rokov)...
o vojakoch neviem :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod Haleth » Štv 26.07.2012 16:58

Shimmeron píše:Haleth, nedostanes ziaden tetanus ked ta pokuse pes, mna pes pokusal, sice iba raz a nema som tetanus, brata pokusal tiez a nemal tetanus, kamarata dokonca kusol pes co maju bezdaci a nikdy nebol kamarat ockovany lebo je proti tomu a nemal tetanus. Okrem toho Kira ma kuse uz 2 mesiace skoro a nemam tetanus :lol:

Ale zas kde sme? Kto hovorí, že si pôjdem dať do zadku pichnúť tetanovku zakaždým, keď sa hrám so psom a ten ma ožužláva? :aaa: Je rozdiel tvoj vlastný pes a cudzí pes. Ak ťa uhryzne (myslím tým normálne uhryznutie do mäsa, strieka krv atď., nie to, že ťa ožužle dvojmesačné šteňa) cudzí pes, potom si pozriem, či budeš taký kľudný.
A to vieš, môj známy č.1 havaroval a nič sa mu nestalo, ja som havarovala a nič sa mi nestalo, môjho dedka bratranec z piateho kolena havaroval a nič sa mu nestalo. To ale neznamená, že ty sa pri tom nezabiješ :no: (Samozrejme, že to neber doslovne. Iba v dobrom :no: )
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Štv 26.07.2012 17:02

Offtopic: staci aj plytka uzavreta zle dezinfikovana rana a vysledok je ten isty :no:
ale uz sme asi trocha inde
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 11:23

Myslim, ze je tu tema o ockovani psov, nie ludi.
Akokolvek ockovanie nie je sranda a nielen psy, ale aj ludia na ockovanie doplatili a nasledky boli v lepsom pripade nezvratne v tom horsom fatalne. Mackie, ak pises, ze radsej budes znasat nasledky ockovania ako ochorenia, proti ktoremu sa ockuje, to je dost diskutabilne, pretoze neraz sa stalo, ze aj ockovany jedinec ochorel, bolo to tu spominane nakoniec! Ja by som mala taku jednoduchu otazku, kolki z vasich veterinarov robia minimalne taku rutinnu kontrolu zdravotneho stavu psa pred zaockovanim (zmeranie teploty, kontrolu stavu uzlin, oci, usi a funkcie srdca fonendoskopom) a kolki z vas ako majitelia psa, ktoreho idu zaockovat sa presvedcia o jeho skutocne dobrom zdravotnom stave prostrednictvom hematologie, biochemie, sonografie, vysetrenia mocu a podobne? V kazdom pribalovom letaku vakciny je taka formulka, ockovat sa moze iba zdravy pes, a ti vyrobcovia vakcin vedia, preco to tam pisu :yes: Apropo pytala som sa svojho veta s kolkymi pripadmi besnoty, psinky a parvovirozy sa v ramci svojej praxe stretol, besnota nula bodov, rovnako psinka, parvoviroza ano, avsak u malych steniat.... Ano ockovat sa musi, avsak musi sa nastavit kvalitny a minimalne organizmus zatazujuci ockovaci program/schema, ta vsak nehori o kazdorocnom ockovani ako nutnosti s ohladom na dokonalu imunizaciu, pokial stena absolvuje takuto schemu ockovani je imunne voci danym ochoreniam dlhe roky a stare psy by sa nemali vobec ockovat, ich imunita je za tie roky uz tak upevnena proti ochoreniam obsiahnutym vo vakcinach, ze ich takymto konanim posielame len skor do hrobu :ua:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Štv 02.08.2012 11:30

Moj vet meria teplotu, prezera, pyta sa ma na hnacky, kaslanie...Biochemiu som pred ockovanim nedavala robit.
A ako je to so psami utulkovymi, byvalymi tulakmi ci dedinskymi psami, co.s velkou pravdepodobnostou ako stence ockovane neboli? Resp. boli, ale max besnota? Tiez maju "imunitu"?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod miusiatko » Štv 02.08.2012 11:34

tulavy pes sa s nejakou infekcnou chorobou pravdepodobne uz stretol a ak ju prezil, je dostatocne imunny.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod Dana D » Štv 02.08.2012 11:39

moth píše:stare psy by sa nemali vobec ockovat, ich imunita je za tie roky uz tak upevnena proti ochoreniam obsiahnutym vo vakcinach

s týmto musím len súhlasiť, netvrdí to len Moth, ale aj viacerí veterinári (síce to nehovoria nahlas a verejne, ale osobne mi to povedali minimálne dva tu na tomto fóre veľmi známi veterinári)
lenže ako som už napísala vyššie, nízka osveta, zatajovanie faktov a držanie ľudí v strachu je tak silné, že ľudia "radšej zo strachu zaočkujú ako by mali o psíka prísť"
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 11:43

hruska píše:Moj vet meria teplotu, prezera, pyta sa ma na hnacky, kaslanie...Biochemiu som pred ockovanim nedavala robit.
A ako je to so psami utulkovymi, byvalymi tulakmi ci dedinskymi psami, co.s velkou pravdepodobnostou ako stence ockovane neboli? Resp. boli, ale max besnota? Tiez maju "imunitu"?


Hruska a myslis si, ze niekomu chyba psik z utulku, ktory doplatil na ockovanie a nestihol si najst novy domov? Je to brutalne, co pisem, ale som presvedcena, ze nie! Rovnako ako, ked psik v utulku prekroci duhovy most, myslis si, ze niekto polemizuje nad tym, ci ho dat do kafilerie, alebo mu zaobstarat dostojne miesto na odpocinok...
Miusiatko, suhlas :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Štv 02.08.2012 11:50

Moth, myslim konkretne mojho utulkoveho psa, predtym asi patriaceho istej mensine.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 11:53

Dana D píše:
moth píše:stare psy by sa nemali vobec ockovat, ich imunita je za tie roky uz tak upevnena proti ochoreniam obsiahnutym vo vakcinach

s týmto musím len súhlasiť, netvrdí to len Moth, ale aj viacerí veterinári (síce to nehovoria nahlas a verejne, ale osobne mi to povedali minimálne dva tu na tomto fóre veľmi známi veterinári)
lenže ako som už napísala vyššie, nízka osveta, zatajovanie faktov a držanie ľudí v strachu je tak silné, že ľudia "radšej zo strachu zaočkujú ako by mali o psíka prísť"


Ano presne tak, ludia nevedia, chyba osveta :ua: Ale mozem vam napisat odkedy som zaviedla standard STOP ockovaniu po siedmom roku psa, ti psi sa dozivaju vyssieho veku a celkovo su v pohode, aj ked maju svoje geriatricke problemy :yes: Volakedy som svoje psy trapila ockovanim do vysokeho veku a mam z toho vycitky, ani jeden sa nedozil takeho veku ako ti, pre ktorych ten STOP uz platil... Samozrejme su to psi domaci, nikoho neohrozia svojou moznou "nakazou", ale o to su stastnejsi :yes: A este moja skusenost k tolko diskutovanej leptospiroze, mam tu dvoch velmi agresivnych lovcov na hlodavce, nie su zaockovani proti lepto a nikdy sa im nic nestalo, ani nemam obavy, ze by to bolo inak, maju 7 a pol roka a proti lepto boli ockovani dvakrat v mladom veku, tym nechcem povedat, ze maju dokonalu imunitu voci lepto, to nie, pretoze to nema ani pravidelne ockovany pes, vieme, ze ta imunizacia trva tak polroka a nema obsiahnute vsetky kmene tejto pliagy, takze asi ide o inu vec...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 11:58

hruska píše:Moth, myslim konkretne mojho utulkoveho psa, predtym asi patriaceho istej mensine.

Tak bud rada, ze tvoj krasny original patri k tym stastnejsim, ktoremu ockovanie nesposobilo problem :jop: A vseobecne ti asi vystizne odpovedala Miusiatko...

Kazdopadne ja nepatrim k tym, ktori maju snahu vyvolat nejaku hysteriu okolo ockovania, to urcite nie, len treba nad tym rozmyslat, co je skutocne nevyhnutne a co naopak skodi! Urcite vsak plati, najlepsie sa uci na vlastnych chybach, avsak ak ta chyba je nezvratna, je neskoro plakat :ua:
Naposledy upravil moth dňa Štv 02.08.2012 12:02, celkovo upravené 1
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby