Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Ned 04.09.2016 13:12

hej, normalka. byrokraciou nepohnes :ua:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2016 13:36

zuzkabluzka píše:Teda s tým, že vám nechceli dať pečiatku, aj keď podľa našich pravidiel máte všetko v poriadku?


ano. pravidla statu kam jedes se musis splnit. nikoho nezajima, jak je to u koho "doma".
ono je to i pomerne logicke....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod vavrena » Ned 04.09.2016 15:04

Kde ste to našli, že to musí byť každoročné očkovanie? Ja som všade čítala len "platné očkovanie," a navyše sa mi o psy nikto v Chorvátsku nezaujímal. Našla som len, že Chorvátsko zladilo podmienky na cestovanie s podmienkami EÚ, čiže by to nemalo byť "jednoročné," ale "platné" očkovanie.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Očkovanie

Poslaťod Kyra » Pon 05.09.2016 11:38

do chorvátska platia tieto podmienky:
- označené mikročipom
- platne vakcinované proti besnote
- sprevádzané veterinárnym certifikátom požadovaným štátom do ktorého sa cestuje
- odčervené (podľa požiadaviek štátu do ktorého sa cestuje)

a tá vakcinácia je definovaná takto: Vakcinácia proti besnote je pre účely cestovania platná ak:
- je vykonaná veterinárnym lekárom povereným na vydávanie pasov spoločenských zvierat,
- v čase vakcinácie malo spoločenské zviera aspoň 12 týždňov veku
- je vykonaná na už identifikovanom zvierati (dátum čipovania musí byť skorší ako dátum vakcinácie),
- od vakcinácie proti besnote ubehlo aspoň 21 dní
Doba platnosti vakcinácie sa začína vytvorením ochrannej imunity, ku ktorej nemôže dôjsť skôr ako 21 dní od dokončenia protokolu o vakcinácii vyžadovaného výrobcom pre primárnu vakcináciu, a trvá do konca doby ochrannej imunity, ako sa uvádza príbalovej informácii. Dobu platnosti vakcinácie uvádza oprávnený alebo úradný veterinárny lekár v pase.
Pokiaľ bolo zviera vakcinované proti besnote veterinárnym lekárom nepovereným na vydávanie pasov, nie je táto vakcinácia platná pre účely cestovania!
Pokiaľ bolo zviera vakcinované proti besnote pred čipovaním nie je táto vakcinácia platná pre účely cestovania!
Cestovať so zvieraťom môžete ak od vakcinácie proti besnote ubehlo aspoň 21 dní. Uvedené neplatí ak ide o opakovanú vakcináciu proti besnote, ktorá bola vykonaná do doby skončenia platnosti predchádzajúcej, pre cestovanie platnej, vakcinácii proti besnote. Revakcinácia sa musí považovať za primárnu vakcináciu, ak sa nevykonala v rámci doby platnosti predchádzajúcej vakcinácie.
Kyra
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Senec

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pon 05.09.2016 15:43

zdroj?

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod naja » Pon 05.09.2016 16:07

vcera som si to tu precitala a som zacala zhanat onfo, ako je to v Rakusku s besnotou, kedze som bola v tom, ze ockovanie nesmie byt starsie ako jeden rok. A prd. Aj tu by to malo byt podla ucinnosti vakciny. Hlavne, ze kocura som ockovala kazdy rok kvoli cestovaniu :ach: .
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 10:32

ahojte, som trochu zmätená z informácii rôznych veterinárov:
1. povedal: môžeme preočkovať infekčné choroby 3 týždne po operácii, "stará" vakcína má účinnosť 1 rok a 4 mesiace (t.j. normálne rok a potom ešte 3 mesiace trvá účinok), potom treba revakcinovať na 2 x
2. povedal: môžeme preočkovať infekčné choroby 2 týždne po dobratí ATB, "stará" vakcína má účinnosť 1 rok a 3 mesiace, potom treba revakcinovať na 2 x
3. povedal: môžeme preočkovať infekčné choroby 3 týždne po operácii, "stará" vakcína má účinnosť 2 roky, potom treba revakcinovať na 2 x

A teraz ako ?

My sme mali byť prevakcinovaný 22.5.16, lenže vzhľadom na problémy, háranie, operáciu 19.8. neviem kedy teda prevakcinovať najskôr, či už môžem alebo čo, 3. vet mi povedal, že zajtra už môžeme a nebude treba 2x očkovať, nechcem ju zbytočne nechávať napchať chémiou, t.j. nerada by som ju nechávala zbytočne prevakcinovávať na 2x, ale zase nechcem niečo zanedbať, ale zisťovanie látok v krvi vraj stojí okolo 60 evri, čo zrovna teraz po tej operácii ani nemám :ach:

Má niekto skúsenosti, alebo nejaké normálne informácie ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Buchťa » Pia 09.09.2016 10:35

Záleží od typu vakcíny = dobu její účinnosti dle výrobce.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 10:39

hmm... nikto z nich sa nepýtal na typ vakcíny
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pia 09.09.2016 11:32

co ma teda za vakcinu? dohledame:-)

a kolik je psovi?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 11:46

vakcína je biocan dhppi+l
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pia 09.09.2016 11:55

tak ta je ofiko na rok. neofiko ale asi dva roky vydrzi - krom leptospirózy.

a kolik ji je? resp. kolikrat jiz byla ockovana?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 12:00

7 rokov a pravidelne očkovaná, až tento rok to takto nevyšlo
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 12:01

odkiaľ máš ten údaj ? lebo na stránke výrobcu som to nenašla
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pia 09.09.2016 12:08

Noelle píše:7 rokov a pravidelne očkovaná


tak to je proockovana ze az kam...
rozdel si ockovani na infekcni ( daji davat jiz vicelete) + leptospirózu.

a byt tebou, tak se domluvim s vetem, do cokovaku si necham dat datum, aby se splnilo preckovani po roce ( legislativa).

ale pichla bych ji víceletou vakcinu - ale az bude uplne v poradku po operaci... ( klidne ty3-4 mesice po terminu puvodnim..)
po roce pak chodit jen na leptospirozu. to aby byla opravdu ochranena...

letak vakciny je tady:

http://www.bioveta.cz/pripravky/veterin ... edlem.html
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby