Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod halo » Ned 24.12.2017 17:26

A mas potvrdenu tu panostitidu? Uplne najjednoduchsi test na toto ochorenie je "stlacanie" kosti. Pokial nemas psa uplnu citlivku tak sa to da urcit dost jednoducho. Kosti pri panostitide bolia a su citlive na tlak, teda citlivejsie ako normalne kosti. Ak priblizne vies s ktorou koncatinou ma problem, skus mi silno medzi dvoma prstami stlacit kost. Zacni pri klboch a pomaly prejdi ku strede kosti.
My sme si tym presli tiez, panostitida zmizla cca po roku, pes nejavil znamky nejakej bolesti, len obcas krival. Dost zalezi na plemene. U mna to schytal Belgican, coz je silne osvalene plemeno a tak mu to nerobilo take problemy.
No a pri mojej 6 mesacnej fenke NO som mal tiez podozrenie na panostitidu ale nakoniec z toho bolo prave OCD. Pri tomto plati - cim skor sa to vyriesi, tym dlhsie bude pes bez problemov. Tak by som to nepodcenoval.
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod argo1985 » Ned 24.12.2017 23:47

No potvrdena bola diagnoza po RTG tak hadam to tak aj bude .No ked mu stlacam labky tak nevyzera ze by ho to bolelo.
Podcenovat to nepodcenujem rozmyslam ze behnem aj ortopedovi po sviatkoch
argo1985
Okoloidúci

Poslaťod Elis » Str 27.12.2017 14:30

argo1985 píše: ked sme v praci tak je na zahrade . Prve dva tyzdne sme sa prestriedali vzali dovolenku a strazili ho doma , len dlksie to neslo. Byval stale vonku ale kedze zverolekar nam povedal ze teplo mu prospeje tak ho nan noc a ked sme doma davame do vnutra . Chondra som mu objednal Aptus Aptoflex uz mu ich davam cca 2 den . Vytamin C nam veru zverolekar nespomenu. Dava sa taky isty ako aj ludom ? Alebo specialny pre psov ?

Dufam ze s tym OCD nemas pravdu a ze to ostane len pri tej panostitide. Niekedy sa mi zda ze uz ani nekriva alebo len tak mierne a niekedy ze to je stale to iste . Akurat ked si sedi tak lavu labku zdviha sem tam a aj sa mu trasie (ako kedy).
No uvidime po sviatkoch ci budem badat niejake zlepsenie .

vit. C ten co pro lidi. zlepsuje vstrebatelnost Ca z krmeni. Krmeni je v tomhle velmi osemetne - ono předávkovat Ca stene molossa není zas tak jednoduche, jak se říká.... zatím to znam spis naopak -par dni stene nezere a ma nedostatek.

ta zahrada -asi jak kde. me třeba psi delaji bugr u plotu. kulhavého psa proto na zahrade nenechavam.

Doufam ze se pletu, ze to OCD tam nebude, ale je v rizikovem veku.
Jestli se po svatcich nezlepsi -opravdu bych vyhledala ortopeda. Rostouci stene velkého plemene, co dlouhodobe kulha se nemá podcenovat.
Drzim palce, at je brzy lepe!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Choroby