Ako podávať psovi tablety?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod petra b » Pon 30.05.2011 9:29

To holt nejde ani do salámu nebo do paštiky či do másla. Vložit tabletu na kořen jazyku, psovi zavřít tlamu, zaklonit mu lehce hlavu a přejíždět po hrtanu tak dlouho, než polkne.A pochválit.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod miso1926 » Pia 17.06.2011 19:30

No moja skúsenosť s tabletkami je asi taká, hoci mám ešte len šteňa, že tabletku jej dávam za vykonanie povelu :lol: Keď napríklad dám povel sadni, odmením ju tabletkou a ona ju pekne spapá a ešte nikdy ju nevypľula :jazyk: Toto som začal praktizovať od začiatku a musím povedať nie je problém :dancing: Takže vám ostatným už len držím palce aby sa vaši hafoši naučili papať tabletky tak pekne ako tá moja krpaňa :ahoj: veľa zdaru :jop:
Obrázok
miso1926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod Smile » Uto 12.07.2011 21:54

Takou formou som dávala aj môjmu psíkovi tabletky do žalúdka, vtedy bol veľmi chorý tak Nám predpísal antibiotiká. Lenže môj psík bol ešte vtedy šteniatko, nechcel zlhtnúť tabletku a potom mu to ostalo v krku, a bol problém to vybrať z krku. Od vtedy takúto formu nepoužívam. Skôr uprednostňujem tú druhú formu, vo forme tabletku v mäse :smile:
Smile
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice-Západ

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod sharpay » Str 14.12.2011 0:48

nasmu 15 rocnemu pudlovi pre ktoreho je piskota numero uno davam lieky zasadne po tom ako ide cikat.. :angel: pred tym odmieta aj piskotu..cize ide cikat ..pride ja mu poviem ze bude piskotka on sa tesi ako div :lol: y..zoberiem dve piskoty jednu prelomim na poly mierne namocim vopcham tablety( jednu tabletu ma na 8 dni a druhu na 4- chore srdce ) preto sa polahky zmestia..zatial mu davam cistu piskotu tu zje caka druhu..dam mu tu s tabletkmi a nakoniec druhu cistu polovicu piskoty...ja som spokojna on tiez ... :yes:
sharpay
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod antamauru » Uto 20.12.2011 1:02

Moj dunčo je priliš vyberavy a aj ked zabalim tabletku do masa tak on zacne hryzt, zisti ze ono je to nejake horke a vypluje to...strkanie do krku nefunguje absolutne...on uz ked citi ze sa na neho nieco zakerne chysta tak tak drzi tu tlamu ze vet ma problem ju otvorit...no a kedze tabletky su horke tak som na neho vymyslela budu ktoru zozerie jedna radost...treba dost velmi nechat zostarnut encian , on je potom riadne horky , pekne mu do toho vtlacim tabletku a ten maly potvorak to zlupne a kedze je to cele horke nevadi mu ani tableta :lol:
antamauru
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod Margita » Uto 20.12.2011 12:19

s takymito vecami s aja teda vobec neparam,Rody nerobi okolo toho take halo prenho je aj tabletka nejaky druh odmeny :lol: mame este aj macku ale pri nej nevymslam ziadne strategia.zabalene do syra ,vypluje a zo vsadial ju najde a vypluje,takze chytim hlavu,napcham do gagoru a je po tabletke,o takychto veciach sa nebavime ci chce alebo nechce ,musi a basta
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod styrioci » Štv 05.01.2012 21:47

ja som u svojej Belly vypozoroval po com ide pahltne, vacsinou kusok syra, sunky, slaniny. proste maskrty, ktore len tak casto nedostava a to zlhtne ani nevie ako. do toho jej zabalim tabletku a vcucne to ako vysavac :lol:
styrioci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Bydlisko: KE

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 07.01.2012 14:30

ešte nikdy mi psi tabletku neodmietli v mäkkom syre.. nech žije Karička!
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod DanielV » Uto 05.03.2013 21:15

Ja mám Jack russela a ten by človek nepovedal ma dobrý skus a nadrapovat sa s nim by bola strata času tak skus zistit čo má najradšej do čoho by sa to dalo zamaskovat moj napriklad miluje syr ja mu to davam do bambina alebo do trojuholnikoveho rozotieratelneho syra :no:
DanielV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Trenčín

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod spidko » Pia 10.05.2013 17:04

do coho zamaskovat tabletku ak ma pes cukrovku?
spidko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod hruska » Pia 10.05.2013 17:05

neviem akeho mas psika, co sa tyka povahy, ja podavam tablety tak, ze otvorim papulku, vopcham tabletu do hrdla a je to :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod spidko » Pia 10.05.2013 17:08

to nehrozi môzem ju vopcha neviem ako hlboko aj taj ju da von.
spidko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod hruska » Pia 10.05.2013 17:10

ak vopchas dobre, urcite neda. Obcas sa aj mne nepodari, ale ked uz teraz viem ako na to, ozaj sa to stava minimalne.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod spidko » Pia 10.05.2013 17:17

moja fena ma 9 rokov a za ten cas sa mi to este nepodarilo, ale budem skusat dalej
spidko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod Margita » Pia 10.05.2013 17:31

ked nevies kam strcit tak existuje aj takato vec aplikator tabliet ale neviem kde konkretne ho na Slovensku kupit
http://www.ceska-kocka.cz/files/mod_esh ... ll/171.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby