Výtok/ krv z penisu/ predkožky, zápal penisu/predkožky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod Mackie » Pon 22.02.2010 11:54

uf tak peroxid mu tam nechcem davat :nwm: mame doma len repik, tak ten
a psisko je neskutocne zlate, ked skoncim, tak pozrie na mna, ze "hotovo? bavila si sa dobre?" skontroluje, ci ma vsetko na mieste, a spi dalej
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod Bad » Pon 22.02.2010 13:39

Zkus výplachy Betadinem, jinak doporučuju výtěr předkožkového vaku a dle výsledků (nebo zároveň?) i rozbor moči a krve, jestli nemá napadeno i močové ústrojí, pak by se musel léčit vnitřně.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod zuzulka232 » Pon 22.02.2010 14:59

Peroxidu sa nemusis bat, podotykam, ale ze na preplach prepucia len 1% , kyslik v peroxide reaguje s necistotami a bakteriami a tie doslova vysumia. Je to stary a osvedceny recept, ak sa bojis, tak skus spominane bylinky.. :smile:
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod Nia » Pon 22.03.2010 16:21

Esteze som nasla tuto temu.
Odkedy sa zjarnieva, tak Endymu sa tiez objavilo par kvapiek, ale to vazne, len par, raz za cas. Raz to bolo take zltkaste a teraz ked to ma raz za cas je to skor cire. Ja som mu na to dala masticku Bactroban. je to normalne pre ludi, antibioticka mast. On si to nevylizoval nic, to ma mylilo, lebo som si myslela, ze tam je mozno nejaky zapal, no nevyzera byt.
Tiez, ked som mu to natierala, tak drzal ako hluchy dvere, potom na mna kukol, ze uz si prestala?? :heh:
Som rada, ze to nie ej nic vazne, a je to normalne do istej miery. Tiez si myslim, ze jemu to nevadi, nejak ho to neobmedzuje, len ja som sa zlakla, ze co to tam ma
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod Basha » Pon 22.03.2010 22:33

Peroxid by som ani ja nedavala, ani na rany sa uz nepouziva - narobil tam viac skody ako uzitku, takze tak...skor ten vyplach betadinom ako pise Bad :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod alenockas » Uto 06.04.2010 9:50

Čistým betadinom, alebo riediť akým pomerom ? Posledný týždeň si lotor dosť intenzívne "umýva" pipíka, výtok má stále taký mierny....tak možno by sa zišlo prepláchnuť ...
alenockas
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod cuttysark » Sob 22.01.2011 11:10

pomoc mame chemoprem :hmm: uz ma to tak vytaca, ze vrazdim..... betadin nepomaha ani vodicka co nam dal veto nepomaha........... myslite ze mam skocit zase za nim nech spravi vyter, ci tam neziju nejake svine? :nwm:
Obrázok Obrázok
cuttysark
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 819
Bydlisko: Hamuliakville

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod Bad » Sob 22.01.2011 15:44

Veterinář mi poradil normální babský vaginální gel s tee tree oilem, teď si nemůžu vzpomenou na název.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výtok z penisu, zápal predkožky

Poslaťod verca » Štv 27.01.2011 13:38

Ahojte no ako tu citam tak by som mala navstivit veterinarku sice uz som sa jej na to pytala ale povedala ze je tov normalnom mnozstve normalne no len maly to ma dakedy az do zelena a stale mu to tecie a zapacha to ako zelezoo :ua:
a tiez mu aj kvapka ale to uz take cire takze zrejme ju navstivime mamte ten isty nazor? :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

zápal penisu

Poslaťod zuzlik » Ned 06.02.2011 14:24

Vopred sa ospravedlňujem, keď už táto téma niekde je, ale prečítala som, čo som našla a nenašla som, takže keď je presne toto, kľudne mi hoďte link, budem ďakovať :smile:

Vili si polku noci lízal pipík, až tak hlasne, v noci som pozrela, nič som nevidela, trochu mu umyla čistou vodou a spala ďalej, lebo bol kľudný, ale tak asi nebol, lebo ráno ho mal zapálený, nie celý, len takú časť pri vstupe, má to dosť silno červené. Ciká v pohode, nič ho nebolí, pri cikaní by ho tiež nič nemalo bolieť, lebo ani nekňučí, ani sa netvári nejak čudne, normálne cikne, ide ďalej.

No a teraz neviem, či je to len preto, že si ho tak lízal, či zo zimy to môže byť (po venčení mu sneh a ľad samozrejme odstránim vlažnou vodou) alebo čo to môže byť. Nemal to niekto?? :ua:
Zatiaľ mu dávam harmanček, vždy ho to upokojí, keď mu dám obklad, veľmi si to nelíže teraz cez deň, ale keď líže tak fakt silno a nechce ani prestať, lebo mu v tom zamedzujem, keďže neviem či to nemá rozdráždené z toho lízania.

Ďakujem :smile:
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: zápal penisu

Poslaťod Mackie » Pon 07.02.2011 14:37

Močové cesty, pohlavné orgány
Krv v moči, krv z penisu
Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kamene
Výtok z penisu, zápal predkožky

:lock:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: zápal penisu

Poslaťod zuzlik » Pon 07.02.2011 21:19

no to je sice super, ale ani v jednom z tychto prispevkov nie je to co sa ja pytam, ale nevadi, ved nech sa zamkne kludne .. poradime si urcite nejako :smile:
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: zápal penisu

Poslaťod Baarbora » Pon 07.02.2011 21:43

napriklad, navstevou veterinara? to je tak najbeznejsi sposob ako diagnostikovat a liecit problemy... :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: zápal penisu

Poslaťod zuzlik » Uto 08.02.2011 9:18

a myslis, ze mi to nejak nenapadlo alebo co? :lol: niekedy fakt nechapem tieto prispevky nieco si dokazujuce.

Samozrejme ze vet, ale pisem, ze Vili nemal problemy ziadne, nic ho nebolelo, nic mu z toho netieklo, len mal cervene (ASI zapal) a hore sa pytam, ci to moze byt zo zimy alebo nahodou ci nie len preto, ze sa vsetko hara a rozdrazdil si kozu. Pytam sa ci s tym niekto nemal takto v zime skusenosti, nic viac.
Toto je dogforum, necakam tu odbornu radu, ani diagnostiku ani nic take.

A btw, vsade tu kazdy pise o tom, ako netreba hned behat k vetovi a 90 % tu kazdy vsetko lieci doma ked si si este nevsimla, presne preto som sa pytala najprv tu, kvoli skusenostiam, nie lieceni!

a Vili je uz v proiadku, zapal ustupuje, dnes rano uz ma len trosku cervene, cize harmancek to vyliecil

:lock: dakujem
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: zápal penisu

Poslaťod Baarbora » Uto 08.02.2011 9:39

ja zas nerozumiem ludom, ktori na fore cakaju vestecke gule, aby boli schopni na dialku diagnostikovat, ze "to" je len zo zimy a ze "to" prejde za 2 dni. Ked sa to za dva dni vrati, budes liecit zase harmancekom, alebo pojdes k doktorovi? Kludne sa moze stat, ze to bude chciet ATB a miesto 3 dni napriklad na 5.
ano, mnozstvo ludi lieci doma samo, nebehaju s kazdoou hovadinou k vetovi, ale ked si nevedia rady, idu k vetovi. Tiez nelietam kazdy tyzden za doktorom, ale pokial sa nieco objavi a mam domnienku, ze by moholo ist o "toto" a viem, ze prostriedky na liecenie mam doma, doktorovi zavolam, aby som aspon vedela, co cakat a kedy cakat zlepsenie..
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby