Výtok/ krv z penisu/ predkožky, zápal penisu/predkožky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod bubka » Štv 23.02.2012 0:23

Veru tak. Nasa Kira ma teraz tiez zapal mocoveho mechura. Pred 2 dnami zacala mocit krv - a nie len par kvapiek, ale bolo toho teda dost. Inak sa netvarila, ze by mala nejaky problem, aktivna, zrava. No aj tak sme ihned leteli k veterinarovi, ten zmeral teplotu (nastastie normalna), prezrel a prehmatal psa a vysetril moc, v ktorom bola pritomna ta krv a aj bielkovina, takze to diagnostikoval na lokalny zapal. Pichol Kire antibiotika a dalsie sme dostali na domov na 5 dni, ja jej este pridavam pred zradlom aj brusnicove tabletky :smile: Uz na druhy den to vyzeralo lepsie, krv uz nemoci, tak dufam, ze na kontrole bude vsetko ako ma byt :) Netreba to podcenit, aby aj prechladnutie alebo slaby zapal neprerastli u psika do vacsich problemov a najma oblicky netreba podcenovat, tie sa tazko liecia...
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Sob 29.12.2012 15:46

dobry den cchem sa spytat ohladom mocena u mojej 6,5 mesacnej feny dneska rano som si vsimol akoby mala v moci krv cim to moze byt sposobene a ako sa to da ostranit..dakujem za ochotu..dufam ze nejde o nic vazne..ale fenka je vzdy vesela...skace,pije papa a vsetko ako vzdy doteraz
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod bela2001 » Sob 29.12.2012 16:58

ahoj,ja by som isla hned k veterinarovi,alebo by som mu aspon zavolala a opytala sa ho na to.Moze to byt vazne,takze nevahaj!
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 29.12.2012 20:07

1r-o-m-a-n1 píše:dobry den cchem sa spytat ohladom mocena u mojej 6,5 mesacnej feny dneska rano som si vsimol akoby mala v moci krv cim to moze byt sposobene a ako sa to da ostranit..dakujem za ochotu..dufam ze nejde o nic vazne..ale fenka je vzdy vesela...skace,pije papa a vsetko ako vzdy doteraz


zápal močového mechúra alebo iné. naša fenka to mala min. rok. robilo sa sono a asi ešte niečo (nepamätám), viem že dostala antibiotiká tuším na 2-3 týždne. keby nie je nasnežené, tak si to ani nevšimneme. kamarátkin pes to mal tiež, ale ten už tam mal aj polypy, ten sa z toho dostával hoodne dlho. tiež sa nasadzuje často diéta (urologické granule).
isto by som šla k veterinárovi, chodí sa tak, aby bol pes nevymočený na to sono. však uvidíš, čo povedia.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Sob 29.12.2012 22:21

skocim alebo zavolam urcite a nieco s haranim to nemoze byt? ma 6,5 mesiaca a je to bernak
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 29.12.2012 23:05

to ja neviem v akom veku sa hárajú väčšie plemená, nám sa fenky hárali v 8. mesiacov a v roku, ale my máme malé plemená. môže to byť, my máme tú staršiu kastrovanú, takže som vedela, že háranie to nebude.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Krv v moči, krv z penisu

Poslaťod hruska » Str 09.01.2013 16:58

Moja sa teraz hara, mame sneh, tak som schvalne kukala, ci neuvidim krv a tam ziadna pri ziadnej cikanici. Ale mozno sa lisi intenzita krvacania u suciek.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

pes krvácajúci z penisu

Poslaťod Klaudiva » Štv 23.01.2014 20:44

Ahojte, chcela by som sa opýtať či sa už niekomu z Vás stalo niečo podobné. Mám 4,5 ročného psa yorka. Pred dvoma dňami som našla v dome kvapky krvi, a následne zistila, že krváca z penisu. Išla som s ním k veterinárke, prvý krát videla také. Najprv ma naplašila, že je to rakovina, potom to odfotila a povedal, že to bude konzultovať s ďalším veterinárom. Dnes ráno zase dosť krvácal tak som sa rozhodla ho zobrať k inému veterinárovi, ktorý už má poriadnu prax vo svojom fachu.... ich diagnóza znela, že buď si ho Tyson rozdráždil, vyšúchal pri tom ako si robil dobre ( má na plyšáka), alebo potom tiež nevedia, alebo rakovina... Akože má to na konci penisu mierne začervenané a zdurené, ale vôbec ho to nebolí, je tak isto aktívny aký aj bol, papá, behá, šteká... žiadna zmena, len to krvácanie nie a nie ustať. V momente keď sa niečomu malilinko teší tak z neho kvapká, ak je v strese tak nič. Vpondelok mám ísť s ním znova na kontrolu, ale dovtedy sa zbláznim od strachu....
Čokoľvek živé si pripútaš k sebe, si za to zodpovedný.
Klaudiva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: pes krvácajúci z penisu

Poslaťod zuzka:) » Štv 23.01.2014 22:38

tečie mu to z nejakého viditelného miesta alebo z vnutra z močovej rury?
mamkina kamoška mala nedávno taký problém so svojim psom, ale ona iba nachádzala kvapky krvi doma. neviem či videli odkial to ide presne, ale asi to netieklo silno. na koniec to bolo asi kvôli háravým fenám v okolí.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: pes krvácajúci z penisu

Poslaťod Klaudiva » Štv 23.01.2014 22:50

Tečie mu to z močovej rúry... ale dosť veľké množstvo, toto kôli fenkám nebude.. :plac: veľmi sa o neho bojíme a už zvažujem kliniku v Trnave, práve som ho prevazovala.... je to strašne tmavá krv, skoro až čierna.
Čokoľvek živé si pripútaš k sebe, si za to zodpovedný.
Klaudiva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: pes krvácajúci z penisu

Poslaťod zuzka:) » Štv 23.01.2014 22:56

no tak to asi nie :ua:
držím silno palce
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: pes krvácajúci z penisu

Poslaťod Klaudiva » Pia 24.01.2014 7:50

Ach jaj, na dnes ráno zase obrovská mláka krvi na posteli, on celý zakrvavený... Idem do Trnavy
Čokoľvek živé si pripútaš k sebe, si za to zodpovedný.
Klaudiva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: pes krvácajúci z penisu

Poslaťod katkariinka » Pia 24.01.2014 8:08

to znie desivo, drzim palce!
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: pes krvácajúci z penisu

Poslaťod Klaudiva » Pia 24.01.2014 8:15

Desivo to aj vyzerá.... aj preto, lebo ináč je aktívny, papá, nie je smutný len mierne urazený, že ho stále prevazujem, aby nezakrvavil celý dom a aj zato, aby som videla koľko krvi stráca. Ale je to des dvaja vetovia, ani jeden nič konkrétne nepovedal, hlavne, že účet vystavili raz dva. Ako keby som s ním ani nikde nebola. Za chvíľu odchádzame s ním do Trnavy, hádam budú múdrejší lekári a fakt mi povedia,čo je, lebo takto byť, pozerať sa mu do tých maličkých očí to psychicky nezvládame ....
Čokoľvek živé si pripútaš k sebe, si za to zodpovedný.
Klaudiva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: pes krvácajúci z penisu

Poslaťod Ivanka.P » Pia 24.01.2014 11:44

Môže mať niečo s močákom, alebo s prostatou :nwm: držím palce aby to nebolo niečo horšie.
Daj potom vedieť aké vyšetrenia robili a čo to bude.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby