Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Ned 19.07.2015 15:05

gabriela, úprimnú sústrasť, je mi veľmi ľúto, je to strašná bezmocnosť vidieť psíka trpieť a nevedieť mu ako pomôcť... ja si zatiaľ veľmi nechcem pripustiť to najhoršie. u nás to začalo vracaním, odvtedy nechcel jesť, teda preto som s ním šla na kliniku, ale teda na túto diagnózu som ani nemyslela... ďakujem že si sa podelila o skúsenosti aj keď je to bolestivé. môžem sa spýtať, podľa toho čo si písala, malá mala problémy odmalička?
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pigie » Ned 19.07.2015 15:06

Creatin mas 170, co je vysoka hodnota :ua: Vela, vela infuziek a drzim palce :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hruska » Ned 19.07.2015 15:12

fox mava standardne okolo 130, vraj je to len mierne nad normou a 170 je uz na infuzky? :oo:
ureu tam nevidim, to bude to BUN, len to sa nejak preratva, ze?

Snad bude psik ok
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Ned 19.07.2015 15:12

Hugo, tu dietu si pogúgli,maso potřebuje - musí dostávat kvalitní živočišné lehce zpracovatelné bílkoviny.
Mám zkopčenou dietu (vaječná nebo masová) z nějaké učebnice či čeho :
na 10 kg váhy psa :
160 g vařených vajec
250 g vařených brambor
10 gmásla
70 g mrkve
5 g kalciumkarbonátu
1 tbl. B komplex

nebo

100g drůbeží/hovězí maso
30 g vařených vajec
10 gmásla
70 g mrkve
5 g kalciumkarbonátu
1 tbl. B komplex
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Ned 19.07.2015 15:18

druhý deň dostal po dvoch litroch+niečo na pečeň a obličky, tabletky, injekcie, zajtra pokračujeme. vet vravel že najlepšie by bolo dvakrát denne, uvidím ako sa mi podarí vybaviť dovolenku. možno sa podarí dostať infúzku domov, kanylu má v sebe a pomaly sa naučím ako ju vypláchnuť, ako napojiť infúzku...
rapídne schudol počas pár dní. mohol mať okolo 60 (dva mesiace po torzii) teraz ho vážili a 50!! čo je najhoršie, skúšala som do neho pchať surové mäso aby nemal preťažený žalúdok po operácii, neviem či som tým neposrala obličky. žiaľ kto mohol vedieť že to môže viesť k zlyhaniu :ua:
Bad, vďaka...
Naposledy upravil hugo :) dňa Ned 19.07.2015 15:26, celkovo upravené 1
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Ned 19.07.2015 15:24

hruška, infúzky dostal pred stanovením diagnózy. v stredu večer a v noci vracal, vo štvrtok mal naordinovanú 24h. hladovku, ale aj po nej odmietal jedlo... teda mu hneď pichli infúziu
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hruska » Ned 19.07.2015 15:49

myslim, ze si nemas co vycitat, oblicky si mu isto nedosrala ty
dufam, ze peso bude mat este dlhy a spokojny zivot :yes:
a ono je stale mozne, ze to je nejaka jednorazovka? Ze cosi vybehlo? Lebo po jednom teste sa asi neda urcite chrnicke zlyhanie, ci?
fox ma sonom potvrdene, ze oblicky su o cosi mensie ako by byt mali a testy vychadzaju horsie dlhodobo :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Ned 19.07.2015 16:09

teraz bude pár dní na infúzkach, potom sa niekedy (asi v stredu) spravia nové testy a ako som pochopila, porovnaním zistia, čo má zač... jasne, môže mať akútne zlyhanie, to je omnoho lepší prípad, len ma dnes dorazilo, keď vet spomenul pri chronickom type dialýzu ako možnosť udržať ho pri živote. to ma šokovalo, myslela som že úpravou stravy, renálnou diétou a podporou (vitamíny, popr. lieky) sa dá udržať v normále.
z druhej strany: keď sme vonku, stále ma volá do hry, skáče ako kozľa :smile: aj keď samozrejme opatrnejšie, pomalšie ako zvyčajne.
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Ned 19.07.2015 16:20

jestli to nesouvisí s tou torzí ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pigie » Ned 19.07.2015 16:27

Kamaratkinej fene po zapale maternice a operacii tak vyleteli hodnoty. Vratili sa vsak do normalu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Ned 19.07.2015 16:39

to by bol ten najlepší prípad, aj keď je možné že operácia by ovplyvnila činnosť obličiek až po dvoch mesiacoch? teda že by to vypuklo až teraz?
neviem či to súvisí, ale hugo mal komplikácie aj pri torzii, mal v žalúdku prasknutú cievu + si vytrhol kanylu kým ho doki nechal na hodinu samého. teda mal veľkú stratu krvi. pokúšali sa zohnať niekoho na transfúziu, ale nevyšlo. našťastie, lebo potom mi jedna pani vravela, že jej psík umrel, lebo telo neprijalo cudziu krv...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod wendy1 » Ned 19.07.2015 23:00

Hugo, pevne verím, ze u Vás to bude so šťastným koncom. Známych dobermanka mala operáciu kvôli torzii a nepamätám presne, ale po mesiaci až dvoch jej odišli obličky. Tiež bojovali, ale... :( držím prsty
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pigie » Pon 20.07.2015 1:31

Fena kamaratky to mala zle bud uz pred operaciou alebo hned po, to uz si presne nepamatam, isto nie mesiace. Do tyzdna bolo vsetko OK. Hodnotu keratinu mala vtedy 177. A so zapalom maternice chodila teda dost dlho :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Pon 20.07.2015 8:35

wendy :plac: a príčinu nezistili?
niekde som čítala že aj trauma môže spôsobiť, ako aj ATB, ale aj genetika atď... v jednom článku som našla príznaky akútneho zlyhania a dosť na huga sedeli (v našom prípade vracanie, nechutenstvo, náhly úbytok hmotnosti, zápach z úst). zas viem že keď sa tie objavia je to celé zlé... keď som sa dozvedela od veta "verdikt" došla som iba po tretiu stránku, teraz som začala čítať celú tému, to som asi nemala, :censored: :censored: !!! moc pozitívneho tu nie je...
v každom prípade ďakujem každému, držte nám palce...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod gabby231180 » Pon 20.07.2015 8:43

hugo :) píše:gabriela, úprimnú sústrasť, je mi veľmi ľúto, je to strašná bezmocnosť vidieť psíka trpieť a nevedieť mu ako pomôcť... ja si zatiaľ veľmi nechcem pripustiť to najhoršie. u nás to začalo vracaním, odvtedy nechcel jesť, teda preto som s ním šla na kliniku, ale teda na túto diagnózu som ani nemyslela... ďakujem že si sa podelila o skúsenosti aj keď je to bolestivé. môžem sa spýtať, podľa toho čo si písala, malá mala problémy odmalička?

Dobre ranko Ti zelam,
je to hrozne, neprajem to nikomu aby si toto prezil na vlastne oci, proste nehorazna bezmocnost, ked som ju v piatok 3 hodiny v krcoch drzala, ver mi chcelo sa mi ist za nou... Vies ako to u nas zacalo? moja mala 2 roky ked nas opustila, ale chronicke ochorenie obliciek sme zistili presne ked mala 4 mesiace,zacalo to tym,ze co spapala vyvracala, mavala caste hnacky ktore neustupovali, do toho nejake horucky, proste nejaky mesiac sme to riesili antibiotikami , ale ked som videla ze zase par dni po dobrani antibiotik sa jej vratilo nechutenstvo a hnacky poziadala soom tu na klinike o kompletne krvne testy uplne kompletne, aby sme videli v akom stave ma oblicky a vsetko vnutri v tele, vysledky boli v rovnaky den vecer o 22.30 hod nam sucho oznamili ze nase steniatko vtedy stvormesacne ma vazny chronicky zapal obliciek a prognozy zivota su maximum 18 mesiacov, ze viac nehrozi,... ako to ked som vtedy pocula, podlomili sa mi tam nohy a zacala som strasne plakat,ani ja som si nevedela uz predstavit ze necham uspat 4 rocne steniatko len preto,ze sme poculi vtedy to najhorsie co som nechcela v zivote pocut, ja som si myslela ze to bol nejaky virus co mala malicka v tele a upravi sa , ale ze sa bude jednat o chronicke zlyhanie obliciek to ma odrovnalo.. No nadychli sme sa , a jednoducho zacala som hladat veci ktore jej pomozu, zacala som to uplne podrobne studovat co moze co nemoze, proste renal diety boly o nervy, nepapala Hillsku K D , len tak tak konzervy od Hillsky spapala, granulky som jej nasla Eukanoubu renal Phase ktora jej paradne prospievala a spolu s namiesanou konzervou ju papala.... zacala som jej varit kuracie prsia s ryzou kuracie v pomere len 100 g na den, proste vymyslala som nemozne.. zo slovenska som objednala Ipakitin ktory je vyborny na viazanie phosporu, ona sa zacala chytat, ale minimalne raz do mesiaca boli krizy, kedy zacala nenormalne hnackovat a co zjedla vracala, potom nepapala nejako dva dni, ale vodu pila stale a cikala normalne... Proste ked sme jej tuto hnusnu diagnozu zitili jeden z prvych priznakov bolo ze ona strasne vela cikala a pila vody , nenormalne vela na male steniatko,... ale ani my sme v tuto diagnozu neverili.. ja Ti fakt moc prajem nech sa tejto diagnoze oblukom vyhnes , dufam,ze sa to nepotvrdi aj Tebe.... Mam take nervy na tychto kretenov co tu vyhadzuje krasne zdrave psy na ulicu a my sme nasu v piatok v noci museli zahrabat tak mladucku dva rocky len tolko bola s nami... aj my sme hrozne bojovali do poslednej chvile, ale jej telicko uz nemalo silu bojovat... Preto len tolko Ti poviem, ak sa potvrdi tato diagnoza bojuj do chvile dokym uvidis ze jej telicko ma silu nato aby sa s tym popasovala.. a zabudla som na jeden z najdolezitejsich priznakov ako malicka mala velmi zvlastny pach v papulke..... Boze moc Ti prajem aby Vam testy vysli negativne........
gabby231180
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby