Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Sunny » Pon 20.07.2015 8:45

Hm, u mojej starej Belušky sa to objavilo tiež po operácii zápalu maternice - nejako do 2 mesiacov cca to bolo? Hnačka, nechutenstvo, schudnutie, zápach z papulky... Nespájala som to s operáciou, mala skoro 14 rokov, tam bolo len otázkou času kedy niektorý orgán prestane fungovať, ale jak to tu tak čítam teraz, tak to možno aj súvis malo... Tiež sme bojovali, bohužiaľ neúspešne :ua:
Držím moc moc palce, aby išlo keď tak o to akútne zlyhanie a nech sa z toho peso dostane.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod gabby231180 » Pon 20.07.2015 8:46

gabby231180 píše:
hugo :) píše:gabriela, úprimnú sústrasť, je mi veľmi ľúto, je to strašná bezmocnosť vidieť psíka trpieť a nevedieť mu ako pomôcť... ja si zatiaľ veľmi nechcem pripustiť to najhoršie. u nás to začalo vracaním, odvtedy nechcel jesť, teda preto som s ním šla na kliniku, ale teda na túto diagnózu som ani nemyslela... ďakujem že si sa podelila o skúsenosti aj keď je to bolestivé. môžem sa spýtať, podľa toho čo si písala, malá mala problémy odmalička?

Dobre ranko Ti zelam,
je to hrozne, neprajem to nikomu aby si toto prezil na vlastne oci, proste nehorazna bezmocnost, ked som ju v piatok 3 hodiny v krcoch drzala, ver mi chcelo sa mi ist za nou... Vies ako to u nas zacalo? moja mala 2 roky ked nas opustila, ale chronicke ochorenie obliciek sme zistili presne ked mala 4 mesiace,zacalo to tym,ze co spapala vyvracala, mavala caste hnacky ktore neustupovali, do toho nejake horucky, proste nejaky mesiac sme to riesili antibiotikami , ale ked som videla ze zase par dni po dobrani antibiotik sa jej vratilo nechutenstvo a hnacky poziadala soom tu na klinike o kompletne krvne testy uplne kompletne, aby sme videli v akom stave ma oblicky a vsetko vnutri v tele, vysledky boli v rovnaky den vecer o 22.30 hod nam sucho oznamili ze nase steniatko vtedy stvormesacne ma vazny chronicky zapal obliciek a prognozy zivota su maximum 18 mesiacov, ze viac nehrozi,... ako to ked som vtedy pocula, podlomili sa mi tam nohy a zacala som strasne plakat,ani ja som si nevedela uz predstavit ze necham uspat 4 rocne steniatko len preto,ze sme poculi vtedy to najhorsie co som nechcela v zivote pocut, ja som si myslela ze to bol nejaky virus co mala malicka v tele a upravi sa , ale ze sa bude jednat o chronicke zlyhanie obliciek to ma odrovnalo.. No nadychli sme sa , a jednoducho zacala som hladat veci ktore jej pomozu, zacala som to uplne podrobne studovat co moze co nemoze, proste renal diety boly o nervy, nepapala Hillsku K D , len tak tak konzervy od Hillsky spapala, granulky som jej nasla Eukanoubu renal Phase ktora jej paradne prospievala a spolu s namiesanou konzervou ju papala.... zacala som jej varit kuracie prsia s ryzou kuracie v pomere len 100 g na den, proste vymyslala som nemozne.. zo slovenska som objednala Ipakitin ktory je vyborny na viazanie phosporu, ona sa zacala chytat, ale minimalne raz do mesiaca boli krizy, kedy zacala nenormalne hnackovat a co zjedla vracala, potom nepapala nejako dva dni, ale vodu pila stale a cikala normalne... Proste ked sme jej tuto hnusnu diagnozu zitili jeden z prvych priznakov bolo ze ona strasne vela cikala a pila vody , nenormalne vela na male steniatko,... ale ani my sme v tuto diagnozu neverili.. ja Ti fakt moc prajem nech sa tejto diagnoze oblukom vyhnes , dufam,ze sa to nepotvrdi aj Tebe.... Mam take nervy na tychto kretenov co tu vyhadzuje krasne zdrave psy na ulicu a my sme nasu v piatok v noci museli zahrabat tak mladucku dva rocky len tolko bola s nami... aj my sme hrozne bojovali do poslednej chvile, ale jej telicko uz nemalo silu bojovat... Preto len tolko Ti poviem, ak sa potvrdi tato diagnoza bojuj do chvile dokym uvidis ze jej telicko ma silu nato aby sa s tym popasovala.. a zabudla som na jeden z najdolezitejsich priznakov ako malicka mala velmi zvlastny pach v papulke..... Boze moc Ti prajem aby Vam testy vysli negativne........


pardon citam tu svoj
preklep ze 4 rocne steniatko,malicka mala 4 mesiace ked sme to zistili......
gabby231180
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod gabby231180 » Pon 20.07.2015 8:54

hugo :) píše:teraz bude pár dní na infúzkach, potom sa niekedy (asi v stredu) spravia nové testy a ako som pochopila, porovnaním zistia, čo má zač... jasne, môže mať akútne zlyhanie, to je omnoho lepší prípad, len ma dnes dorazilo, keď vet spomenul pri chronickom type dialýzu ako možnosť udržať ho pri živote. to ma šokovalo, myslela som že úpravou stravy, renálnou diétou a podporou (vitamíny, popr. lieky) sa dá udržať v normále.
z druhej strany: keď sme vonku, stále ma volá do hry, skáče ako kozľa :smile: aj keď samozrejme opatrnejšie, pomalšie ako zvyčajne.


Skus mu davat infuzky doma, aj my sme to tak posledne tyzdne robili, moc to pomaha aby sa vzchopil, ale daj pozor aj Tvoj rapidne schudol, nasa mala 45 kg bullmastifka a ked nam odisla v piatok chudiatko 30 kilov ...... hlavne nut ho aby jedol , davaj pozor ako pije vodu, ......... Pokial Ti lekar zavedie injekciu do zili sama das kludne infuzku ,.... ta preplachne oblicky a pomoze
gabby231180
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Pon 20.07.2015 9:13

Hugo (jsem to už psala, ale koukám že neodeslala :pac: ) - měla jsem kocoura (přistěhovalec) - selhání ledvin (hodnoty krea a močoviny nebyly vyšší 1, něco x normál ale 10xnormál), už odešel umřít do houští - týden pobyl na veterině na kapákách (každý den kontrola krve, dle toho namíchán roztok) - poté žil ještě rok v podstatě bez problémů (další selhání už nerozchodil). Tím chci říci, že radikálním krokem se mu ty ledviny podařilo "nakopnout", takže konzultuj, gůgli možnosti...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Pon 20.07.2015 9:16

Gabriela, vďaka, neboj, nevzdáme sa. kanylu má v sebe, keď bol po torzii tiež som mu dala infúzku sama hoci som potom zavolala veta aby sa kukol, nevedela som či tie dzindzíky hore pri infúzke aj dole v kanyle majú byť otvorené či zatvorené. bála som sa aby som mu nechtiac neublížila.
ako si myslela že mám dávať pozor ako pije? vet poradil mať vždy dostatok tekutín k dispozícii... spomínal sa tu liek Ipakitin, tak ten som našla v lekárskej správe, žiaľ mám papier doma, tak neviem presne čo všetko ešte dostal. teraz som v práci ale mám pol dňa voľna ako aj nasledujúce dni, popoludním hneď bežíme na ďalšie infúzie.
Sunny, zlyhanie má potvrdené, len nevieme o aký typ ide.
Bad, od soboty som na gúgli, asi ma aj vet pozná lebo keď spomínal rôzne možnosti, vravel že som určite kukala na nete... jasne že hej, to bolo prvé, len potrebujem spracovať tie informácie, mnohé sú pre mňa španieslkou dedinou :ua:
a ešte raz vďaka každému, ani si neviete predstaviť čo pre mňa znamená táto podpora, ktorú tu dostávam :pusa:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod gabby231180 » Pon 20.07.2015 9:31

hugo :) píše:Gabriela, vďaka, neboj, nevzdáme sa. kanylu má v sebe, keď bol po torzii tiež som mu dala infúzku sama hoci som potom zavolala veta aby sa kukol, nevedela som či tie dzindzíky hore pri infúzke aj dole v kanyle majú byť otvorené či zatvorené. bála som sa aby som mu nechtiac neublížila.
ako si myslela že mám dávať pozor ako pije? vet poradil mať vždy dostatok tekutín k dispozícii... spomínal sa tu liek Ipakitin, tak ten som našla v lekárskej správe, žiaľ mám papier doma, tak neviem presne čo všetko ešte dostal. teraz som v práci ale mám pol dňa voľna ako aj nasledujúce dni, popoludním hneď bežíme na ďalšie infúzie.
Sunny, zlyhanie má potvrdené, len nevieme o aký typ ide.
Bad, od soboty som na gúgli, asi ma aj vet pozná lebo keď spomínal rôzne možnosti, vravel že som určite kukala na nete... jasne že hej, to bolo prvé, len potrebujem spracovať tie informácie, mnohé sú pre mňa španieslkou dedinou :ua:
a ešte raz vďaka každému, ani si neviete predstaviť čo pre mňa znamená táto podpora, ktorú tu dostávam :pusa:

Ahoj Moja, to s tym pitim som myslela tak, ze davaj pozor aby mal dostatok tekutin vzdy vedla misky s jedlom, nech nezostane nikdy bez tekutin, docerta to zlyhanie potvrdili?
gabby231180
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod gabby231180 » Pon 20.07.2015 9:34

porazi ma, Ipakitin mi tu ostal 2 balenia velke keby som bola doma tak ti ho poslem , tu s tym nic neurobim a tito grecki neandrtalci pozerali na mna na klinike ako na debila ked som im povedala ze vyborny phosphor Binder je Ipakitin........
gabby231180
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod gabby231180 » Pon 20.07.2015 9:35

hugo :) píše:Gabriela, vďaka, neboj, nevzdáme sa. kanylu má v sebe, keď bol po torzii tiež som mu dala infúzku sama hoci som potom zavolala veta aby sa kukol, nevedela som či tie dzindzíky hore pri infúzke aj dole v kanyle majú byť otvorené či zatvorené. bála som sa aby som mu nechtiac neublížila.
ako si myslela že mám dávať pozor ako pije? vet poradil mať vždy dostatok tekutín k dispozícii... spomínal sa tu liek Ipakitin, tak ten som našla v lekárskej správe, žiaľ mám papier doma, tak neviem presne čo všetko ešte dostal. teraz som v práci ale mám pol dňa voľna ako aj nasledujúce dni, popoludním hneď bežíme na ďalšie infúzie.
Sunny, zlyhanie má potvrdené, len nevieme o aký typ ide.
Bad, od soboty som na gúgli, asi ma aj vet pozná lebo keď spomínal rôzne možnosti, vravel že som určite kukala na nete... jasne že hej, to bolo prvé, len potrebujem spracovať tie informácie, mnohé sú pre mňa španieslkou dedinou :ua:
a ešte raz vďaka každému, ani si neviete predstaviť čo pre mňa znamená táto podpora, ktorú tu dostávam :pusa:

aj mne velmi pomohlo toto forum, ked som nevedela kam s konopi, je tu kopec inteligentnych ludi a aj lekarov, a vsetkych tu spaja laska ku svojmu kamosovi,a to je hlavne..... :jop: :jop: :jop: :jop: :jop:
gabby231180
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod wendy1 » Pon 20.07.2015 10:23

Hugo, nevedia ale davaju to za vinu narkoze.... :( bola mlada a zdrava predtym, mala 3,5-4 roky :(
Hugo citala som, ze dobre je aj ponorit hadicky infuzie na chvilu do teplej vody a infuzka tiez nech nejde priamo z chladnicky, vraj to lepsie prijima psik a nemusi davat energiu na zohriatie tych tekutin.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod lila.claire » Pon 20.07.2015 18:16

aky je ten zapach z ust? da sa to k niecomu prirovnat?
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Pon 20.07.2015 18:57

tak dobré správy, hugo trocha jedol, vlastne sa na to vrhol s celkom poriadnou chuťou (RC renal konzerva zmiešané s granulami) na veterine boli iné doktorky, poznajú nás od torzie ale od víkendu sme sa nestretli. keď som povedala že má problémy s obličkami, kukli sa na seba ale keď videli výsledky biochémie, vraveli že to nie také zlé :smile: pýtala som sa aj na to, či je to zlyhanie alebo nedostatočná činnosť obličiek, vraj to vyzerá na zlyhanie v počiatočnom štádiu. zas aby som happy moc nebola, pankreas nevyzerá dobre. môže to mať súvis aj s tým že počas torzie si všimli že má pankreas červený a veľký, mal na ňom vrastené tukové tkanivo. ale vládze celkom dobre, dnes sme šli pešo z veteriny, asi 3 km, každých 300-500 m. dostal samozrejme vodičku. takže napriek tomu že vyzerá ako kožou potiahnutá kostra, má dosť energie :smile: (aj na blbinky ale to je na inú tému)
pýtala som sa aj na domácu stravu, môže byť ale ryža nie, obsahuje veľa fosforu, cestoviny, zelenina, trošku trošička mäsa, vajíčka, netučné syry, tvaroh, biely jogurt...
lila, ja som si prvý krát všimla zápach keď ho viezli v sobotu na veterinu, ale vtedy som vôbec nevedela že to môže mať súvis s vracaním a nechutenstvom. neviem, ja som až takú močovku necítila, skôr smrdel ako skazené mäso... alebo podobné, fakt bol jeho dych maximálne nepríjemný...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod lucik » Uto 21.07.2015 12:39

len chcem pripomenúť, že ak Vám psík dostatočne nepije, resp. chcete, aby pil viac, pomáha cvrknúť trošku mlieka do misky s vodou.. :jop:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Snezienka123 » Uto 21.07.2015 13:53

To som ešte nepočula...ono to môže byť k dispozícii celý deň alebo treba ponúknuť a dať do chladu, či vyliať? Pýtam sa preto, či to neskysne, ak sa to nechá len tak.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod lucik » Uto 21.07.2015 15:36

no asi by som to v tomto teple nenechávala, ale ja som ani nemala čo.. v momente vychlípala väčšinu a potom tam pichla hlavu labroška a chlípala s ňou.. tretia nestihla, nič nezostalo :heh:

ja som to tiež netušila, len pred pár dňami som si čítala témy o obličkároch, lebo kamoškin psík má problémy.. a teraz, keď sme dostali odporúčanie od vetky aby Ari veľa pila, tak ma to napadlo, že skúsim.. a len taký šplechot to zmizlo :jop:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Lindchen » Uto 21.07.2015 15:39

Môj mlieko nemôže, ale dala som do vody pšeno :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby