Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Štv 30.07.2015 8:09

elis, :ahoj: tak už pomaličky sa dostáva do normálu, este pár dní (5-6) obdeň grckal, vtedy som mu dala tabletky proti vracaniu, ďalší deň bol v poriadku a potom zas vracanie. zaujímavé bolo že nad ránom alebo neskoro v noci, a len troška jedla vyvrátil. tak múdra panička usúdila že pravdepodobne sa na večer prežerie a to mu ťaží žalúdok, hlavne po tých dlhých dňoch hladovky. odkedy miesto kŕmenia 3x denne dostáva 4-5x, vracanie prestalo Offtopic: rýchlo odklopem, iba tri dni som mu takto dávala. včera bol tomu týždeň čo dobral infúzky, jesť mu veľmi chutí napriek tomu že granule moc nemusí, vitálny je až hrúza, teda klasika :lol: aj ja o koľkých prípadoch čítam (samozrejme si teraz túto tému veľmi všímam tak možno aj preto rýchlo udrie do očí)
zaujímavé je, že ja som si všimla ale žiaľ neuvedomila: pár týždňov, možno mesiac pred stanovením diagnózy hugo veľa pil, aj sa mi zdalo byť čudné že popri mäse je taký smädný, veď každý vraví že pes na barfe pije minimálne. z druhej strany boli 35-37 stupňové horúčavy, teda tým som odôvodnila nadmerné pitie. dodnes neviem z ktorého dôvodu hugo tak logal vodu...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Efa » Štv 30.07.2015 8:14

nadmerné pitie vody môže indikovať okrem ochorenia obličiek aj počiatočné príznaky zlyhávania srdca ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Lindchen » Štv 30.07.2015 8:20

Aj štítnu žľazu aj cukrovku :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Elis » Štv 30.07.2015 9:07

Offtopic: a taky zanet delohy :angel: podle jednoho priznaku nejde stanovit dgn, ne? vzdycky by k tomu melo byt jeste neco dalsiho -tak ji nedeste

to je fajn, ze je mu lepe. jen tak dal :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Štv 30.07.2015 9:12

Offtopic: ja som ho predtým kŕmila ráno granulami, večer surovým, väčšinou len kuracinou. nedávno som prešla na barf, teda rôzne typy mäsa, vnútornosti, kosti, zelenina atď. je to krátke obdobie, žiaľ nemám také skúsenosti, nevedela som čomu pripisovať to nadmerné pitie, nevedela som to porovnať s predchádzajúcim obdobím počas horúčav, keďže pred rokom v lete dostával väčšinou len granule, surové iba na spestrenie... nabudúce sa u veta spýtam aj na srdce, resp. štítnu žľazu, cukrovku...
Offtopic: elis, aspoň zápal maternice môžem vylúčiť :lol: ďakujeme :ahoj:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Elis » Štv 30.07.2015 9:18

hugo :) píše:nevedela som čomu pripisovať to nadmerné pitie, nevedela som to porovnať s predchádzajúcim obdobím počas horúčav, keďže pred rokom v lete dostával väčšinou len granule, surové iba na spestrenie...


aby to nebylo jen OT - k tomu krmeni granulema.
CIm dal tim casteji vidam, ze lidi krmi jen namocene grancle. Letiti chovatele.
tvrdi, ze pes na granclich malo pije a odrovnava si tak ledviny?
je fakt, ze kdyz clovek namoci grancle, je neuveritelne, kolik toho do sebe nektere nasaji.
zejmena ty lisovane "za studena", kterymi krmi dost barfaru - i 5x zvetsi objem.

takze ono pak co je to "nadmerne piti" a co normalni...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod merri » Pia 25.09.2015 19:57

Objavila som jeden vyzivovy doplnok, na fore som zatial ziadnu zmienku nenasla, tak skusim tuto temu este, mozno aj niekomu pomoze:
RenAvast (vo verzii DOG aj CAT)
Kopirujem info z heureky:
RenAvast pre psov
Podporuje správnu funkciu obličiek
Riešenie pre psov s chronickým renálnym zlyhaním
Renavast obsahuje jedinečnú zmes aminokyselín a peptídov prejavujúcich sa stabilizáciou a zlepšením obličkových ukazateľov. Odporúčaným doplnkom výživy pre psov s chronickým zlyhaním obličiek(CRF) Môže byť použitý tiež u geriatrických psov na prevenciu alebo zastavenie progresu CRF
Zloženie: Renavast je patentovanou zmesou aminokyselín a peptidov.
Mechanizmus účinku Renavastu:
chráni bunky, obzvlášť tubulárne renálne bunky
zvyšuje glomerulárnu filtráciu
zvyšuje glukoneogenéziu
znižuje stratu bielkovín,obzvlášť v kostrovom svalstve
má silný protizápalový účinok
znižuje krvný tlak v obličkách
zvyšuje reálnu vasodilatáciu
zvyšuje hladinu hormónov,ktoré prispievajú k obnove obličkového tkaniva.

web vyrobcu: http://www.renavast.com/

Nema niekto skusenost? Idem zhanat pre kocura s pravdepodobnou diagnozou akutne zlyhanie obliciek. Tak snad budem moct popisat nejake skusenosti casom.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod mart.ina » Pia 25.09.2015 21:17

Renavast nepoznám, ale pridávam tip na ďalší doplnok na obličky, keď chceš pozri si, nenašla som ešte na fóre spomenuté http://www.vetuk.co.uk/dog-supplements- ... gs-p-20536
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Pia 02.10.2015 7:28

merri, už renavast podáváš? A jestli jo, i když je teda ještě brzo, ale nějaké poznatky? Bohužel už přišel čas podporovat ledviny i u Bádi :ua: , tak špekuluju co krom ipakitine ....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod merri » Pia 02.10.2015 8:06

Nie nie, bohuzial uz nie je komu podavat.. [emoji22]
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Pia 02.10.2015 8:28

Jéžiš promiň, vždyť jsi to psala, jsem si to nespojila... :pac: Tak to je mi moc líto :ua: , kočky na ledviny trpí a je fakt, že ten odchod tam onam je v takovém případě opravdu vysvobozením.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod ElenaSH » Pon 09.11.2015 11:15

Ponúkam zadarmo Renalzin pre chorého psíka alebo mačku.
ElenaSH
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod lejla2013 » Sob 02.04.2016 21:01

Dobrý den mame necelé 3 roky a v piatok nam prisli výsledky vsetky zle sono ukazalo ze 1 obličky mame scvrknutu chcem sa opýtať nepadá nic ani striekackou vsetko co do nej dostaneme da behom 5 minút von, ale pit pije. Len sa chcem opýtať aka bude dieťa viete mi niekto poradiť. Dakujem
lejla2013
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Shel-chan » Pon 04.04.2016 1:35

Ak psík nepapá, a čo spapá to vyvráti, tak švihom na veterinu! Minimálne potrebuje antiemetiká a najlepšie aj elektrolytovú infúzku ako výživu.

Inak kto ešte rozmýšľate nad prírodnými preparátmi na podporu obličiek pri zlyhaní, v Rakúsku sme do Ri-Lac infúzie pridávali injekčné homeopatiká - Solidago + Ubichinon + Coenzyme.
Inak strašne veľa mačiek s odpálenými obličkami nám chodilo, najmä starších a chronicky chorých, ale väčšina z nich vyzerala celkom spokojne, až na tie pravidelné infúzky.

Inak presne kvôli dehydratácii tam mali na granule veľmi ťažké srdce a odporúčali výhradne konzervy ( :ach: ).

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hriva » Pon 22.10.2018 17:31

S tým renavastom nemáte nikto skúsenosť?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby