Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod MooosCZ » Pia 12.02.2010 18:25

tak ja hlasim ze od septembra sme na diete a mame vsecky hodnoty v norme :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod zuzulka232 » Pia 12.02.2010 23:17

Pri ochoreni obliciek je naozaj dolezita dosledna dieta, ziadne pamlsky, dostatocna hydratacia, lebo oblicky maju znizenu filtracnu schopnost.
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pimpa » Str 19.05.2010 13:29

aj my sme od vcera na diete. kedze mu varim tak mi pani veterinarka dala dietne recepty :no: bude zo mna jamie olivier.
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod eneje » Ned 23.05.2010 0:15

ahojte,mam 9 ročneho vlčiaka Ronyho.Od utorka sa nevie postavit na zadne nohy.Len sedi,alebo ich taha za sebou.Veterinar povedal,že mu odchadzaju ladviny.Dal mu 3 injekcie,postavil sa,na druhy den zasa to iste.Dal mu 1 injekciu na podporu močenia a nič.Od vtedy sa nič nezmenilo.Inak je normalny,žerie granule,pije vodu,len zadne labky taha za sebou.Prejavuje sa problem s ladvinami aj tak,že nevie chodit?Na predne sa postavy,len na zadne nie.Nemôže tam byt iny problem? Ja neviem,vyklbene klby,aleboprechladnuta chrbtica,alebo čo.Je to vonkajši pes,velmi sa boji burky,a teraz stale hrmi aprši,možno chcel preskočit plot,a padol na chrbat,ochrnuty neni lebo s tymi labkami sem tam pohne.Ked mu masirujem crbat,tak ho tam niečo asi boli,lebo vždy tam da hlavu a chce mi chmatnut ruku.Stolicu ma normalnu,močit som ho nevidela ale zas nestojim nad nim cely den.Je to člen rodiny,veterinar odporuča uspanie,Ja sa s tym nemôžem zmierit.Poradte,prosim.
eneje
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Basha » Ned 23.05.2010 12:37

Na zaklade coho odporuca veterinar uspanie? Ake vysetrenia mu robil? Urobil RTG - aby aspon ako tak vylucil problem s chrbticou, prip. kontrastny RTG na dake vylucenie inych problemov s nervami - napr. syndrom cauda equina? Pripadne extra tazka dysplazia s totalne poskodenymi klbmi a este nieco k tomu? Ale problem v bedrach to podla mna nebude....
Mocenie treba skusit odsledovat :vykricnik: Ak nemoci - bolo by dobre zistit (kludne moze mat aj dake mocove kamene, ktore znemoznuju vyprazdnenie) preco a pripadne katetrizacia - cize vyprazdnit mocovy mechur cez hadicku, pritom skontrolovat aj priechodnost vylucovacich ciest mocovych a rovno spravit vysetrenie krvi na biochemiu - kde by boli na 99% zmenene niektore parametre, keby ladviny zlyhavali. Inak z ust mu necitite daky divny zapach, ako to obcas byva pri zlyhavani ladvin?
Kludne by som k vysetreniam pridala aj sono - na skontrolovanie struktur v danej oblasti, takisto by sa nim mohol pripadne objavit nejaky nadorovy proces, alebo absces....kadeco to moze byt...ale vas pripad si jednoznacne podla mna ziada spravit rozne vysetrenia. Ja odporucam - ak nemoci - OKAMZITE ist niekde na veterinu, kde ho PORIADNE skontroluju a porobia vysetrenia. :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod MooosCZ » Ned 23.05.2010 13:01

eneje, okemzite zmenit veterinara ktery udela ruzne vysetreni jak pise Basha :vykricnik: drzime palce :ua:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hruska » Štv 16.09.2010 9:29

Takze aj my prechadzame (zatial) na mesiac na renalne(?) granule, davala som robit biochemiu a vraj nejaky oblickovy enzym je zvyseny. Psica nechudne, jest jej chuti, pije ako doteraz, takze neviem ci mam stresovat alebo nie :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pimpa » Štv 16.09.2010 17:25

Hruska to je mi luto, oblicky su svina. Ja som dostala recept na varenu oblickovu dietu: davka na cely den, takze ma ranajky aj veceru - 2varene vajicka, 200g lahko povarene masa, 1salka ryze, 3lyzicky cukru, chlieb a uhlicitan vapenaty + vitaminy. Deduskovi velmi chutila aj sa zdalo, ze zabera ale bral ju len 3dni :slzy:
Nech je fesanda cim skor fit aby sme sa mali s kym salit :yes:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hruska » Pia 17.09.2010 11:01

Jani, mrzi ma, ze ste takto dopadli :(
Dakujem velmi pekne za recept! Zatial budeme mesiac na tych hnusnych Royalkach, potom mame prist na kontrolny rozbor a uvidi sa ako dalej. Urcite ale budem oblicky setrit aj potom. Urea by vraj mala byt do 8, Fox mala 9,9, takze nie prilis zvysena, rovnako ako kreatinin. Ja fakt dufam, ze sa to spravi, mama chodieva na dialyzu, takze viem, co je to mat dodrbane oblicky, a viem, ze vela sa s tym robit neda :ua:
Ale urcite musime nasich certov niekedy vybehat, skveli boli spolu :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pimpa » Sob 18.09.2010 22:58

Pevne verim, ze sa mamke aj listicke polepsi :yes: Je dobre, ze je mlada a hodnoty neboli az take zvysene.
Offtopic: Cert by siel lietat hned teraz, vcera ma bacil bacil tak mame obaja utlm :ua:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hruska » Uto 21.09.2010 18:47

Dakujem, dufam, ze sa to spravi uz len kvoli tomu, ze do granuli sa rysana nehrnie a krmim ju doslova po granule z ruky.
Bacily su mrchy, tak nech sa vam vyhybaju a lietate ako divi :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

POTREBUJEM PORADIT SUUUURNE PROSIIIIM !!!!

Poslaťod ePL » Štv 13.01.2011 0:10

Zdravim Vaaas ludia...

Mam dost velky problem s mojim psom mam APTB, ktory je strasne zivy ale za posledne styri tyzdne sa vsetko obratilo na peklo. Ma skoro 3 roky je to v podstate rodinny milaaacik ale je to moj pes a vychoval som ho poslusne je mierumilovny no v poslednom case stratil zaujem sa z niekym maznat alebo len prist ovonat, hrat sa a podobne :((
Je vela faktorov ktore mohli ovplynit jeho spravanie a reakcie na zmeny prostredia napriklad alebo na zmeny pocasia teplo zima teplo zima sak viete ako to chodiii. Ale k veci asi tak pred 4 tyzdnami ked som opustal bydlisko kde pracujem a byvam zo psom tak pred odchodom sa mi pes doma dva razi povracal asi take ako voda a trocha peny zrejme islo o niaku reakciu v prudkom pohybe mozno - neviem niesom si isty mozno v strave alebo v ovzdusi nieco co ho podrazdilo no dalej nasledovala asi trojhodinova cesta v aute kde bolo vsetko v uplnom poriadku pes dostal napit pred cestou cistej vody ziadna odstata alebo nieco podobne ziadne lieky proti vracaniu. Doma to prebiehalo takto prvy tyzden mi pes este na dalsi den po prichode jedol normalne no ale ako plynuli dni ho prechadzala chut do jedla boli vianoce, myslel som si ze to ma z cesty ze je deprimovany alebo nieco podobne tak sme sa ho pokusali dostat na maskrty ale nic sa nedialo - normalne by lezal pod stolom co nam nevadi pretoze mu aj tak nedame a ked ano tak nikdy nie vela a nie pocas jedenia ja moc nechcem abyho aj tak niekto iny krmil ako ja. Som proti tomu aby pes dostaval zbytky jedla a podobne viem ze jemu to nevadi a zedol by aj ako sa hovori mrtvemu z ucha ale nepaci sa mi to...tak isto by mal dostavat plnohodnotne jedlo pre psov upravene podla chuti psa si treba hlavne vsimat comu chuti a co nie :)) na toto som si v poslednej dobe daval velky pozor a preto mi neslo do hlavy ze by z jedla dostal otravu alebo ze by nieco vonku zjedol. Vela si ho vsimam celkovo jeho spravanie je to predsa APTB a netreba zbytocne provokovat okolie :)) Jeho spravanie bolo velmi cudne a zacal sa velmi poccravat hlavne doma - co mi uz nerobil hodne dlhu dobu tak som myslel ze je prechladnuty lebo sa aj velmi triasol ked som snim isiel von. Na stedry den som volal doktorovi pretoze pes mi nezral v podstate od pondeloka az do piatku skoro nic a zacal byt malatny bez zaujmu oci mal klesnute strasne a vobec nereagoval na ziadne slova ani nic !!! pan doktor bol totizto odcestovany piatok takze som musel pockat na dalsi den... isiel som teda k doktorovi nech mi ho vysetri... podla toho co som mu povedal ze vela cuuura zistoval ci nema mocove kamene alebo ci neni prechladnuty no a prisiel na to ze mal zvacsenu prostatu takze mu pichol hned inekciu dostal antibiotka na dva tyzdne a musel som chodit tak tyzden kazdy druhy den k nemu na pozorovanie... po uplynuti prveho tyzdna a po dobrati hlavnych antibiotiiik na potlacenie prostaty ( vraj druhe najsilnejsie pre psov v tomto probleme ) sa curanie zlepsilo ale pes sa mi triasol stale, doktor povedal ze je to normalna reakcia pretoze je vonku zima ( to je asi normalne nie aj u ludiii ) ale pes sa triasol aj doma mal som taky pocit hlavne vtedy ked mu trebalo velmi cuuurat ledva som to niekedy stihol a niekedy vobec... presli dva tyzdne a pes za dva tyzdne jedol asi tak tri krat aj to velmi maaalo doktor sa mi zas vyjadril ze to je reakcia z tabletiek ktore bral ( hovorim si ze dobre moze byt tak mu dam nieco ine ked nechcel jest to co zvycajne dal som mu vyvar samotny vypit na to sa ako tak chytil ale nie moc, dal som mu to aj s ryzou ale nic. Nezabrali ani cestoviny, krupica ani na piskoty som ho nedostal :( naposledy jedol den do zadu a to dva hydinove parky ktore boli v podstate moja vecera. Ked mu dam nieco co skusam stale dokola od vsetkeho sa mi odvracia uz som zufaliii bojim sa ze ked sa nenazere tak bude ZLE NEDOBRE. Stratil zaujem vobec zrat nic nezabera absolutne nic!!! Este pocas pobytu doma sa vela krat neprijemne povracal dokonca raz vonku vyvracal hadam vsetku zlc na to sa povracal este asi pet razi potom uz zabrali lieky. Vonku cural strasne dlho a doma zas pil vela vody, nasledne na to sa zvykol povracat velmi zle velmi. takze museli ist lieky na to.Do jedla ziadna chut!!! Po troch tyzdnoch dovolenky doma som sa opet vratil do mesta kde pracujem a zijem v podstate aj s mojim psom, hned na druhy den som navstil zverolekara je to otec mojho kolegu a ma dobre meno aj v meste. Pan doktor bol velmi nestastny ked zbadal mojho psa z 28 kilo po troch tyzdnoch ostala len kopa kostiii a ovysnutej koze :((( pes vazi momentalne 18 a pol kila co je obrovsky pokles necudujem sa ze nema silu zliest z postele a zosypat sa ako vreco zemiakov alebo ze vonku je pomalsi ako slimak :(( bola odobrata krv a bola dana na rozbor medzitym pani doktorka robila sono zaludka criev aj tej spominanej prostaty najvacsi goool bol ked mi zahlasila ze moj pes ma ukazkovu prostatu a ze taku prostatu by mal mat kazdy psiiik :)) pekne od nej... zacala ma teda strasit myslienka ze co vlastne ten doktor predtym mu daval za inekcie a co mu vlastne vysetroval ked som za to zaplatil dokopy xxx eur a v podstate sa psovi nepolepsilo :((( bud to bol zakerny tah doktora alebo niaka nahoda... Hned mi nalada klesala pocas rozhovoru s doktorkou ked dalej robila sono tak zasla na oblicky a hla tu bol najvacsi problem... prechladnute oblicky preto sa pes triasol a nedokazal vydrzat s curanim... Pan doktor sa vyjadril ze to moze byt RAKOVINA OBLICIEK a ze vtedy pes straca v podstate zaujem o prijem potravy pretoze mu vsetko jedlo smrdi ako chcanka ( sorry za vyraz :) ) vysledky z rozboru krvi boli enormne VYSOKE len dve hodnoty boli pozitivne...Je to obrovsky problem a bojim sa o jeho zdravie a existenciu este nestracam nadej a budem bojovat dalej ale nevladzem sa pozerat na to ze sa snazim a obracia sa mi chrbtom ked mu ponukam sancu :((( velmi ma to mrziii voci tomu zvieratu pretoze ten pes pre mna znamena strasne vela a chcem mu pomoct... potreboval by som od vas ludia aby ste mi niekto poradili co mu mam skusit dat zrat - lebo zatial ziadne lieky mi k tomu nepomohli... budem teraz neustale sledovat tuto temu dufaaam ze sa niekto chytiii.
ePL
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: POTREBUJEM PORADIT SUUUURNE PROSIIIIM !!!!

Poslaťod zeane » Štv 13.01.2011 1:19

lieky máte. Existujú granule - diéta, správne ti ich mal veterinár tlačiť na kŕmenie prakticky ihneď. Veď sa ho popýtaj na nejakú špeci stravu.
http://www.duron.alt.sk/index.php/klinicke-diety
konkrétnejšie:
Ochorenia obličiek a srdca – vysokokvalitný zdroj bielkovín, nižší obsah fosforu a sodíka kôli šetreniu obličiek a kôli zadržiavaniu vody pri ochoreniach srdca, pufre ktoré znižujú prekyslenie organizmu, rozpustná vláknina, omega –3- mastné kyseliny pre zlepšenie prietoku krvi obličkami.

A máme aj tému zaoberajúcu sa týmito ochoreniami http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... 5&start=45
Inak držím palce nech to dobre dopadne. :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: POTREBUJEM PORADIT SUUUURNE PROSIIIIM !!!!

Poslaťod lucik » Štv 13.01.2011 6:54

:ua: tu už ale nie je otázka ČO mu máš dať jesť, ale AKO, keď nechce prijímať potravu..
aj bol na infúzkach - dostal nejakú výživu? pretože aj čokoľvek prijme už v tomto stave do žalúdka, žalúdok, resp. celý organizmus musí byť natoľko oslabený, že nedokáže tráviť a preto pes vracia.. môj názor

a veterinár mu na tie obličky dal tablety? predošlý veterinár mu nevzal krv na rozbor???
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: POTREBUJEM PORADIT SUUUURNE PROSIIIIM !!!!

Poslaťod Bad » Štv 13.01.2011 8:56

Co se týká ledvin, tak můžu sloužit zkušenostmi s kocourem - diagnostikováno selhání ledvin, kocour už šel umřít do křoví - týden kapáky - na rok se vrátil k úplnému normálu, pak už nepomohlo nic. Pravděpodobně to byl následek otravy, když byl kotě (se domnívali jeho původní majitelé). Prý kdyby to bylo akutní selhání, tak by to šlo zvrátit napořád.

Druhý kocour-problémy s opakovaným zvracením a velice rychlým chátráním (šlo o dny) - opakovaná léčba ATB, pomáhaly na omezenou dobu - vyšetření sono - rozsáhlý nález, jedna z možností i rakovina - změna veterináře - po prostudování předchozí léčby i sono nálezu nasadil kortikoidy- po injekci okamžité zlepšení a na daleko delší dobu než s ATB,léčba se musela několikrát opakovat, přičemž četnost injekcí klesala, naposled stačila jedna na "nakopnutí" organizmu, dneska je kocour nádherný macek a doufám, že mu to už vydrží (klepu na dřevo). Mohlo jít i o chronický zánět.
Díky tomuhle problému, kdy jsem sháněla alternativu ke kortikoidům, jsem se přes jiné DF dostala na tyhle stránky :
http://www.energyvet.com/cz/menu_x20x.asp
Je tam i poradna. Zatím jsem jejich výrobky nezkoušela a nemám s tím zkušenost, ale když všechno selhává tak je dobrá i babka kořenářka.
A taky mám jednu zkušenost : víc veterinářů víc ví a třeba se i někdo strefí.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby