Parvoviróza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Parvoviróza

Poslaťod Retuska » Uto 09.09.2014 11:02

tak aj vonkajsich priestorov(zahrada) ale aj domu....priestor sme vyziarili tzv. horskym slnkom(nieco ako solarko),ydezinfikovali.....tak ci tak tu este moze byt?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Parvoviróza

Poslaťod Whip it » Uto 09.09.2014 19:46

Bežné dezinfekčné prostriedky sú na to krátke, ale to horské slnko (UV žiarenie) by ich malo deaktivovať. Každopádne, keď bude vakcinované, nemusíš to riešiť...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Parvoviróza

Poslaťod mimimk » Pon 09.01.2017 21:02

Od silvestra sme pravidelne návstevníkmi veterinára.
Náš drobec odmietal chodiť,jesť,piť a mal problémy s vyprázdňovaním.
Robili mu 2x röntgen,sono srdca,brali krv atď.Dnes nám zverolekár volal, že je nakazený parvovírusom.
Očkovaný je pravidelne, odčervovaný tiež.
Sme často vonku v lese, máme dvoch psov.
Veľký nemá žiadne problémy.Môže mi niekto poradiť, čo robiť, ako postupovať, aká je liečba a či je nádej,že sa z toho drobček dostane bez následkov.
Podávali mu kortizón, kŕmime ho mletým mäsom so surovou pečienkov a naordinované má krmivo pre mačky s taurínom.
Na posilnenie svalstva carnitín.
Na kontrolu ideme v stredu.
Jesť mu už našťastie chutí, a keď dostane kvapky od bolesti, tak behá, ako keby mu nič nebolo.
mimimk
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Parvoviróza

Poslaťod vavrena » Uto 10.01.2017 14:47

Aký je starý? Neprepuklo parvo náhodou pár dní po očkovaní?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Parvoviróza

Poslaťod Rufus » Sob 09.09.2017 19:04

Tento týždeň mi zomrel psik na parvovirus..do dvoch dni :( aj krvacal... Akosi sa pozabudlo na ockovanie.. Co velmi velmi lutujem.. Jeho surodenca zaockoval veterinar iba teraz.najprv odcrevnit ju musel.. Ale sa mi nepozdava... Neje.. Nepije.. Zvracia... Aj ona sa nakazila??? :( neskoro bola ockovana... Ma nejaku sancu? Bez infuzie a vhodnej. Veterinar iba injekcie pichal..
Rufus
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Parvoviróza

Poslaťod ROCKY2018 » Ned 06.05.2018 22:19

Ahojte! Prispejem aj ja, šteniatko kólie dlhosrstej, ktoré sme mali doma presne mesiac, ako 10-týždňové absolvovalo 2. očkovanie aj proti parvoviróze. Cca 48 hodín po očkovaní začalo zvracať, za pár hodín zvracalo 9 - krát. Veľmi sme sa zľakli, je to náš prvý psík. Hoci zvracanie v noci prestalo, psík bol apatický, bez nálady, nejedol len ležal a mal 2 x hnačku. To už bolo na 2. deň a tak sme sa hneď poobede vybrali na veterinárnu kliniku. Tam mu po odobratí a vyšetrení krvi skonštatovali diagnózu od infikovaného kliešťa - babezióza. Pichli mu injekciu /imizol/ infúzky poslali nás domov, s tým, že máme ísť na druhý deň na kontrolu. Stav sa zlepšil, jedol, bol veselý, kým nedostal druhú infúziu v sobotu ráno. Po návšteve veterinárnej kliniky sa mu stav v ten deň veľmi pohoršil, lebo začal opäť zvracať. Po prebdenej noci, keď sme sa mu celú noc snažili núkať vodu, ktorú vzápätí vyvrátil sme už v nedeľu ráno veľmi čakali na návštevu veterinára. Tam nám povedali, že od babeziózy nemôže tak dlho zvracať a začali ho liečiť na parvovirózu. No po podaní infúzie a protilátok v nedeľu ráno bol ešte horšie, vraj psíky s touto diagnózou ostávajú u nich hospitalizovaný, ale náš mal ešte ráno celkom fajn náladu. No po návrate domov sa mu stav z hodiny na hodinu očividne zhoršoval, v kuse vracal každých 20 minút, 1-2x mal hnačku a bol úplne apatický a smutný, kým dovtedy neprijímal potravu, ale aspoň vodu vypil, tak teraz odvrátil hlavu už aj od vody. Veľmi sa o neho báli, pretože zaliezal na neuveriteľné miesta, kde doteraz nikdy /skryl sa do skrine, za gauč, za posteľ/ a stále vracal hlieny, bol schudnutý a strašne smutný, ale ešte vládal chodiť, Už sme sa v duchu lúčili, lebo vyzeral veľmi zle a už som neverila, že sa z toho dostane. Boli sme s ním hore celú noc a ráno sme ihneď šli opäť na kliniku, ale to si ho tam už hneď ponechali, 3 dni nedostal jesť ani piť, tiekli mu len infúzie. Na 3 . deň sme ho šli navštíviť a kým dovtedy neprijímal potravu sám od seba, tak nám začal pomaly jesť z rúk. Nie veľa, ale sme sa veľmi tešili. Potom sa už rozjedol sám a v piatok, keď sme si ho šli vyzdvihnúť bol celý šťastný /my tiež, že to prežil/ vtedy bol už plný energie, hoci vychudnutý, ale plný života. Od prepuknutia choroby /štvrtok večer/ do dňa kedy vyšiel zdravý z kliniky /piatok poobede/ prešlo niečo vyše týždňa, ale sme veľmi radi, že to v našom prípade skončilo dobre, že to náš bojovník zvládol. /dokonca porazil 2 choroby naraz babeziózu aj parvovirózu/ a samozrejme veľmi vďačíme aj skvelému teamu veterinárnej kliniky, ktorí sú naozaj na vysokej odbornej úrovni a navyše k tomu aj veľmi milí a ochotní Sme radi, že sme si vybrali dobré miesto a správnych ľudí. :jop:
ROCKY2018
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Parvoviróza

Poslaťod lenka_1705 » Pon 22.06.2020 9:59

Tak prispejem s mojou skusenostou, potvrdene parvo u 6 mes. suky, ockovana bola 3x Nobivac od 6 t. v presnom rozostupe 3 tyzdne (vakcina nebola po expiracii). s najvacsou pravdepodobnostou islo o nepriamy prenos.

chcem upozornit aby to nikto nepodcenil, pretoze prve dni neboli skoro ziadne priznaky a nasledne to malo velmi rychly priebeh (za 12hod). dokonca rozbor krvi bol este na 3. den vecer uplne ok
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Parvoviróza

Poslaťod Silvuch » Pon 22.06.2020 10:12

a ako to dopadlo?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Parvoviróza

Poslaťod lenka_1705 » Pon 22.06.2020 10:16

momentalne je 2. den hospitalizovana na infuziach, tak verim ze to da :plac:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Parvoviróza

Poslaťod wer » Pon 22.06.2020 10:18

no dokelu. to bol moj strasiak u stenata.
drzim palce!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Parvoviróza

Poslaťod lenka_1705 » Štv 25.06.2020 13:46

uz ju mam doma :jupi:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Parvoviróza

Poslaťod Buchťa » Štv 25.06.2020 14:17

lenka_1705 píše:uz ju mam doma :jupi:


Super, Leni :jop:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Predchádzajúci

Späť na Choroby