Nádor mliečnej žlazy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Silwuska » Str 18.02.2009 13:44

AKOTO ZE SI S TYM PSOM ESTE NENY U VETERINARA NASTUPENA??? :oo: :oo:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Aimée » Str 18.02.2009 13:53

utekaj snou hned k vetovi, necakaj na termin, kedy je objednana!! :ach:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Efa » Str 18.02.2009 14:07

odporúčam nesedieť pri PC ale už si mala aj byť u veterinára!!!! V prípade ak sa jej stav zvrhol a veterinár už neuvidí žiadne východisko, tak i keď to bude bolieť, ale dopraj jej rýchly odchod bez zbytočného trápenia ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Aimée » Str 18.02.2009 14:41

Efa píše:odporúčam nesedieť pri PC ale už si mala aj byť u veterinára!!!!

no neviem, ako tak pozeram, lentilka je stale on-line :hmm: /alebo zeby sa len zabudla odhlasit...? :ach: :ach: /
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod MisheliQ » Str 18.02.2009 17:23

Ak rodičia majú problém s Tebou a s tou fenou zájsť k veterinárovi kvôli tomu kto by to všetko zacvakal a podobne a chcú sa zahrať na veterinárov tým, že povedia a sami naordinujú, že pre fenku bude lepšie aby ste ju už utratili, tak asi žiadne lepšie riešenie sa nenájde ako len také...pretože zbytočne budeš ty a tvoji rodičia polemizovať nad tým čo je pre vašu fenu najlepšie, pretože tým jej vôbec nepomôžete.

Ak máte zadaný nejaký termín operácie a predtým sa to nejako zhorší alebo sa to uberie zlým smerom, tak okamžite treba zájsť za veterinárom a nečakať kým príde deň D. Pretože sa to môže dostať do takého štádia, že fenka nebude schopná danú operáciu postúpiť z dôvodu vysilenia organizmu
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Fifinka » Str 18.02.2009 23:01

ja som sa zabudla odhlasit!!!!!a nesedim furt iba pri PC!!a hned som s nou utekala k vetovi ako to bolo mozne nemohla som s nou ist predsa peso ked mi ani chodit nevladala a musela som cakat na auto kym pride na nom ocino domov a hned potom sme isli k vetovi a dzina ide zajtra na operaciu!!!!!dufam ze to prezije a nemusite ma tu buzerovat.
Fifinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod MisheliQ » Štv 19.02.2009 20:35

Ak ide o mňa, určite nešlo z mojej strany o buzeráciu. A verím, že sa po operácií tvojej fenke polepší. Držím palce
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Fifinka » Pia 20.02.2009 14:40

Džinka bola včera o 16.00 na operácí.operacia prebiehala v poriadku a srdiecko jej tiez bilo v poriadku.Džinku sme doniesli domov dali ju dovnutra do jej peliešku a dychala aj doma v poriadku.no stalo sa co sa nemalo a dzinka nas velmi nahle z nicoho nic vcera 19.2 vecer o 19.24 nas džinka uz navzdy opustila :plac: :plac: :plac: DUFAM ZE SA BUDE MAT V NEBÍČKU DOBRE!!!!!DŽINKA NIKDY NA TEBA NEZABUDNEME!!!!A VELMI TA LUBIME!!!!!A NAVZDY BUDES V NASICH SRDIEČKACH!!!!!!
Fifinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Aimée » Pia 20.02.2009 14:54

to mi je velmi luto :plac: :slzy: :rozlucka: , ale spravili ste co sa dalo. ber to tak, ze to tak asi malo byt, a mysli na to, ze dzinusku uz teraz nic neboli :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod MisheliQ » Pia 20.02.2009 15:07

lentilka94, viem si predstaviť, aké to musí byť pre Vás teraz ťažké. Ale vedz, že Džinke je už teraz dobre a už sa netrápi. Drž sa
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Fifinka » Pia 20.02.2009 20:05

dakujem vám všetkym za podporu dufam že to zvladneme.Dufam že sa ma teraz už naozaj džinka dobre a nic ju nebolí a netrápi.teraz je u nas doma stále hrozne ticho nikto tu nesteká ako nasa džinka :plac: nikto ma dnes neprivítal z velkou radostou a velkym štekotom aspon že susedovych hafan ma prisiel privitat ked som prisla domov. :plac:
Fifinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod urma » Str 26.08.2009 14:04

Jedinou prevenciou je kastracia, v cislach podla odbornej literatury pred prvym haranim je riziko menej nez 1%, po prvom 8%, po druhom 26%.
Lentilka-doporucila by som RTG pluc kvoli metastazam. 9 rokov neni az tak vela, ale zalezi na stave fenky (srdce, pluca...). A zalezi aj na nadore, ci sa da odoperovat alebo nie, tiez by som doporucila RTG-ukaze sa kam az zasahuje.
Zial vacsina feniek po operacii zije iba par rokov. :ua: Ale cim skor sa nador zisti a riesi, tym je vacsia sanca na uspech a dlhsi zivot fenky.[/quote]


Takze nasa fena mala nejskorej zapalenu maternicu a tym padom jej ju museli kastrovat. Nador na mliecnej zlaze dostala PO KASTRACII. Zacal rast a praskal, naplnal sa a praskal...mala uz 11 rokov a dali sme ju utratit.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod mika » Str 26.08.2009 14:23

Ja ti ten text kludne vysvetlim pekne pomaly.
Kastracia pred prvym haranim znizuje riziko vyskytu rakoviny mliecnej zlazy na 1%, kastracia po prvom harani toto riziko znizuje na 8%, po druhom na 26%. Kastracia po 4.-5. ROKU nema ziadny vplyv na znizenie rizika vyskytu rakoviny mliecnej zlazy.

V akom veku bola tvoje fenka kastrovana?
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod urma » Štv 27.08.2009 7:53

mika..mala uz hranicny vek, tak jej to potom panbozko takto na zemi zariadil...Je to svinstvo, lebo ten pes bol totalne zivotaschopny.Robila som si srandu, ze je nesmrtelna, tolko mala kadeakych "pripadov" a so vsetkeho sa dostala. Aj ked jej brali maternicu, vetosi v TT jej nedavali velku sancu..srdce, oslabeny organizmus s otrasneho zapalu...a zvladla to.Mala vzdy taku flegmaticku povahu, nedavala najavo ani bolest. No dost uz, bo som smutna z toho moc...
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod nikuska222 » Pia 11.12.2009 23:04

ahojte chcela by som sa opytat ci je dobra dat moju fenku vykastrovat . steniatka nikdy mat nebude no skor to nechceme a ked ju nedame vykastrovat mohla by dostat nador co sme mali pred nou fenku ta to tiez malaa a zomrela nechcem aby sa to stalo aj tejto . je riesenie ju dat vykastrovat?? ma 11 mesiacov a este sa neharala ... je to australsky silky terier ... nezmeni sa jej povaha po vykastrovani myslim ze zacne byt agresivnejsia alebo tak nevie mi niekto prosim poradit? vopred dakujem
nikuska222
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby