Hypoglykemický šok

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Uto 06.01.2009 13:35

takze nie ze by som chcela viest monolog, ale verim ze moja skusenost moze niekomu pomoct, resp moze cerpat z nazorov v tejto teme.
Volal som tomu lekarovi co jej robil podnebie a diagnostikoval ochrn, hrtana. Dal dve verzie jedna epilepsia a druha, vraj viac pravdepodobna je precerpanie organizmu-ta kyselina mliecna v svaloch a tak. takze zatial to necham tak a vezmem ju domov na pozorovanie ak klesnu teplotu, lebo epyl. je vraj v klude. Ale hadam to bolo to precerpanie.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Efa » Str 07.01.2009 9:26

ja sa tiez skor priklanam k tomu ze to mohlo byt nedostatocne zasobenie kyslikom sposobene tym postihnutim hrtanu a potom nasledny kolaps, vzhladom k tomu ze tvoja sucina ma taku diagnozu aku ma tak asi by som to hned teraz neriesila, a zacala by som az vtedy ak by sa jej taketo nieco objavilo v case absolutneho kludu, a aj vtedy by som asi skor zacala patranie v suvislosti s tym hrtanom a az ked by bolo vylucene rozsirenie ochrnutia tak by som zacala patrat po epilepsii .... ozaj a ked bola v tom stave tak sa jej uvolnili aj zvierace mocaku? teda ci sa ti aj podcikala, ak ano tak mozno by to mohla predsa len byt ta epilepsia ak nie tak si myslim ze skor ten hrtan, kazdopadne drzim palce aby sa ti baba drzala co najdlhsie :ahoj:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Str 07.01.2009 10:06

dakujem :smile:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Niki » Str 07.01.2009 11:13

Sana, môžem Ti opísať ako vyzerá hypoglykemický šok. Ale bude to u fretky, čo myslím nie je až taký hrozný rozdiel.
Fretka mala nádor na pankrease. Potvrdilo to sono a aj krvné testy - nízka hodnota cukru v krvi. Hypoglykemický šok prebiehal takto. Fretka z ničoho nič začala byť malátna a akoby mimo, nereagovala, mala nepríčetný pohľad, kŕče, z papuľky jej tiekli sliny (veľa slín), čeluste silne zovreté. Nemohla chodiť, zadné labky jej uhýňali do strán. Prvá pomoc: rýchle podanie glukózy injekčnou striekačkou do násilne otvorenej tlamy. Musela som dávať pozor na pravidelné jedenie cca po dvoch hodinách aj keď len trošku, aby cukor náhle neklesol. Záchvaty sa stupňovali a nádor bol pre jej vek neoperovateľný. Potom prišli metastázy, bolesti a tak sme dali maličkú uspať.
Ináč, toto ochorenie je časté u fretiek, nie u psov, len som chcela opísať ako to vyzerá pri hyp. šoku.

Ja by som asi dala urobiť biochemický rozbor krvi, či sú všetky hodnoty v norme.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Sana » Str 07.01.2009 11:49

dakujem za info. ano potom mi doslo, ze to nemohol byt hypo lebo sme jej ziadny cukor nepodali a bola v pohode.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: po 2 km behu sa zrutila!!!poradte

Poslaťod Evel!n » Pia 09.01.2009 23:09

Mne to pride ako epilapťák
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Choroby