Krv v stolici

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: krv v stolici

Poslaťod sisinka » Ned 31.01.2010 18:50

Ahojte,moja Sisi uz od piatku hnackuje,najprv som si myslela ze ju to hned prejde tak mala dietu cize ryza + mäsko (kuracie,len koli chuti),dostavala cajik na travenie ( popradsky,fenikel+rasca+anyz),davam jej jedno "kolečko" z takej tuby-je to na hnacky od vetocha,vola sa to nejak pro-kolin+ ...ale od dneska ma uz v hnačke aj krv,hnačka neprestava...zajtra ideme k vetochovi...hned rano , dufam ze mam peniazky doma pretoze moja mamka je vo Wien a zajtra poobede pride ked tak pockam na nu...davam aj po troske acidka ...mozno tak raz za 3Hodiny jednu injekcnu davku :plac:
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Krv v stolici

Poslaťod luccca93 » Pia 26.11.2010 22:50

Mám 10 mesačného kríženca. Už tretí deň mi hnačkoval a s jednodennou prestávkou aj zvracal. V stolici (absolútne riedka) bolo len zopár kvapiek v krvi. Bola som u veta, ten však povedal, že je v poriadku (keďže je stále silný a hravý) a dal mi len nejaké tabletky. Zatiaľ neviem, aký je rozdiel a či nejaký je... Nemal by vet urobiť viac vyšetrení? Má diétu, vet kázal vývary z bujónov. :kak: dosť nepríjemne zapácha. A tiež sa mi zdá, že mu v poslednej dobe popraskala koža na labkách a vypadáva viac srsti.. Môže to byť spojené, alebo skôr je to aj z počasia? Alebo to môže mať dočinenia aj epileptickými záchvatmi, ktoré občas máva? A nie je toho až moc veľa naraz? Neviem či si neudrel aj jeden semenník, je trošku na jednom mieste ružový a väčší. Neviem....
luccca93
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krv v stolici

Poslaťod Mackie » Pia 26.11.2010 23:09

tu epilepsiu ma oficialne potvrdenu, berie na nu lieky, alebo si to len vy myslite? spomenuli ste to veterinarovi?
co sa tyka hnacky, 3 dni nie je "az take zle", zrejme dostal antibiotika, malo by sa to upravit, ak nie, tak by bolo dobre spravit rozbor stolice
kym je peso akcny, je to dobre, mozno len nieco pojedol, resp. nejaka crevna viroza
co sa tyka bujonov, tak to vobec nie som presvedcena, ze je pre psa vhodne, ved to je sama chemia :nwm: to radsej varenu ryzu a kuracie maso, resp. nie bujon, ale vyvar zo ziveho masa
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Krv v stolici

Poslaťod krista » Pia 26.11.2010 23:16

Offtopic: aký "bujón " sa tu myslí?? :plac: snáď nie ten ľudský,slany,glutamatovy,ečkovy?? čo by som nedoporučila ani na ľudský konzum?? že nie ten...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Krv v stolici

Poslaťod luccca93 » Pia 26.11.2010 23:22

Tak na tie záchvaty povedal vet že sú epileptické. Ale nie je to vyšetreniami potvrdené. A neberie zatiaľ nič. A presne ten slaný ečkovy bujón odporučil... Sa mi to moc nezdá. Keď on je malý hladoš a by zjedol všetko... Ryža mu však dobre nerobí... Kuracinku varenú dostáva... a čo ovsená kaša?? Nevie tu o nej niekto niečo... len klasicky vyvariť vo vode...
luccca93
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krv v stolici

Poslaťod Mackie » Pia 26.11.2010 23:32

ovsena kasa je ok, povarit alebo namocit (ak dobre znasa obilniny), ale je to vlaknina a velmi sa asi nehodi, ak ma podrazdene crevo hnackou
necudovala by som sa, keby mal hnacky aj z toho bujonu, urcite to nedavaj, ked uz, tak len cisty masovy vyvar (mozno tym chcel dosiahnut, aby si pes doplnil tekutiny, ale aj to sa da zdravsie, hoc aj vo vode vymocis surove maso, psovi to bude chutit a nie je to nic nezdrave)
ale ak nevracia a chce jest, pokracuj s tym masom, ak bude jest len riedke, stolica nezhustne
co jedol predtym? mozno aj z toho ma hnacky, ze mu nesadla strava
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Krv v stolici

Poslaťod Rehssi » Pia 26.11.2010 23:55

bujon??? :oo: To naozaj povedal nejaky vet? Akoze aby mal isty prijem, az psikovi odidu ladviny? Ovsena kasa tiez nie je dobry napad. Urcite nie kasu z mlieka, ale ani vlocky rozvarene v cistej vode. Crevam treba pomoct, niecim ich obalit, nie vlakninou rozrypat uz aj tak narusene sliznice. Este rozvarena ryza by sla, ale to je maximum!
U nas pre psiky na hnacku "ordinujeme" rozmackany banan, uvarenu mrkvu a par kuskov uvareneho chudeho masa poprasene Smectou. Malicke porcie, viac krat za den. No a hlavne vela vela tekutin- u nas 1:1 slaby cierny caj a masovy vyvar. caj varim cerstvy viac krat denne, vyvar len ohrievam a podavam mierne teple. Ked raz davno bolo velmi zle, pes uz bol malatny, pridavala som do pitia fruktozu -tento stav uz samozrejme aktivne riesil aj veterinar.
luccca na tvojom mieste by som zmenila veterinara. Ono hnacka sa da vyliecit aj doma, ale ked uz je v stolici je to vaznejsie.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Krv v stolici

Poslaťod luccca93 » Sob 27.11.2010 21:51

Ďakujem za rady;) dnes sa už nedočkavo dožadoval syrových cestovín, krupice aj jablka.... Už je úplne okej. Žiadna krv, už ani hnačka... A neuveriteľne si vychutnal svoj prvý sneh v živote.... Radosť sa na neho dívať :smile: ale už začínam byť OT, tak už som ticho... zajtra dostane poriadne kvalitný vývar z mäska, dnes mal len také pobiednešie dávky ryže s mäskom kuracím.... tak ale už vyzerá celkom zdravo
luccca93
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krv v stolici

Poslaťod Monii » Str 08.12.2010 13:47

Akurát som sa vrátila z prechádzky a ako krpaňa kakala, všimla som si, že po 1. "dávke" mala na vrchu krv :ua: Mám asi okamžite letieť vetovi, že? Je čas na obed, neviem, či jej mám dať :ua: Vet je až od 13:00, preto sa pýtam najskôr tu. Nechcem panikáriť ale ani nič zanedbať. Inak po celý čas má redšiu stolicu, občas hnačku. Už asi mesiac má nové granule, myslela som si, že si na ne ešte len zvyká. Neviete, čím to môže byť? :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Krv v stolici

Poslaťod Lenkaa » Str 08.12.2010 17:42

Monii, keď je tam krv, hneď veterinár ako sa len dá.. takže asi si už bola, ako ste dopadli? (my sme mali podobný problém nedávno, ale už je našťastie ok)
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: Krv v stolici

Poslaťod Monii » Str 08.12.2010 17:56

Objednal nás hneď. Spravil jej "výter" a odmeral teplotu a niečo ešte ohmatával. Vraj len prasknutá cievka. Tak dúfajme, že sa to už opakovať nebude :ua: Nebola to nejaká veľká kaluž krvi, ale pokrylo to špic :prd: . Ale nejak sa mi nezdá tá kombinácia redšej stolice a krvi :ua: Takže pekne ju sledujem, a keď bude hocičo podozrivé, ideme opäť.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Krv v stolici

Poslaťod Lenkaa » Str 08.12.2010 19:54

Držím palce nech to dobre dopadne :jop:
Moja mala najskôr zlú stolicu, pomaly sa zhoršovala až som išla k vetovi, kázal len čierne uhlie a Ediex , ako sme od neho odišli už mala aj krv a preháňalo ju, tak šup rýchlo späť, pichol injekciu, naordinoval špeciálne tabletky, diétu a našťastie už bolo dobre :winner:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: Krv v stolici

Poslaťod Monii » Sob 11.12.2010 17:15

Fuuu no my dnes tretí deň, čo som jej zas našla krv v stolici :ua: Poctivo zbieram, ako povedal vet a potom to asi pôjde do BA na rozbor dajaký.
Ak praskla nejaká cievka, je možné, že tam má zas krv? Neviete? :ua: :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Krv v stolici

Poslaťod usagi » Sob 11.12.2010 18:35

ja som pocula,ze ak ma pes dlhsie hnacku,alebo aspon taku "hnackovitejsiu" stolicu,moze prist k popraskani cievok aj masivne.Cim ju krmis?trebalo by nieco velmi dietne,ale nech je z toho primerana stolica (zas nesmie byt jak kamen,aby to dalej nedrazdilo crevo)

Offtopic: Ten Bujon je dobry - to uz aky blb poradi nieco take?Nepouzivala by som ani pre ludi - nic nema na poctivy vyvar :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Krv v stolici

Poslaťod Monii » Sob 11.12.2010 18:46

usagi, vet odporučil dvoj-trojdňovú diétu pozostávajúcu na kuracom a ryži + rozdeliť jeden sáčik Smecty na dve dávky denne. Kŕmila som Acanou, takže neviem, či to je z nej alebo z čoho :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby