Krv v stolici

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Krv v stolici

Poslaťod dzou » Sob 29.03.2008 17:58

Ahojte šteniatko mame skoro týždeň, od kedy je doma nemá pevnú stolicu, ale zase to nie je hnačka :nwm: proste je to také redšie(chovateľ povedal, že je odčervený)ale čo je horšie, teraz bol kakať a na r... mal trochu krvi keď skončil, ale v stolici krv nebola :plac: tak neviem čo to je poradťe prosíííím
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Krv na zadočku

Poslaťod Bruty » Sob 29.03.2008 19:16

Navstiv veterinara,co najskor
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Krv na zadočku

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 29.03.2008 19:20

Neviem, môže to byť prasknutý hemoroid. Má tam nejaké výrastky? Tie ale asi budú zvnútra konečníka.
... Len neviem či môže mať hemoroidy už tak malé bábo :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Krv na zadočku

Poslaťod sybil » Sob 29.03.2008 19:27

niekedy praskne cievka v konečníku,ked psík častejšie kaká,ale ak je aj inak zmenený,malátny,nežerie a len spí,išla by som hned.niekedy výsledok liečby závisí od včasnosti návštevy veterinára
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

hnacka s krvou

Poslaťod maggie » Štv 01.05.2008 9:05

caute,tak kamaratova talianska chrticka mala krvavu hnacku,teraz uz bez krvi,ma atb,ale hnacka velmi intenzivna,neprechadza to,ona ma uz 11 rokov,tak aj dost obavy...poradte,stretli ste sa uz s tym
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: hnacka s krvou

Poslaťod NemesiS » Štv 01.05.2008 10:54

žeby rakovina hrubého čreva?
neviem, či sa to vyskytuje aj u psov.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: hnacka s krvou

Poslaťod Amaguk » Štv 01.05.2008 10:58

maggie píše:caute,tak kamaratova talianska chrticka mala krvavu hnacku,teraz uz bez krvi,ma atb,ale hnacka velmi intenzivna,neprechadza to,ona ma uz 11 rokov,tak aj dost obavy...poradte,stretli ste sa uz s tym

krv v stolici je vazna vec, treba okamzite vyhladat vetocha :vykricnik:
tu su vsetky dohady cez net len zbytocna strata casu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: hnacka s krvou

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 01.05.2008 13:51

a tie ATB dostala z akého dôvodu, na základe čoho? Má bakteriálnu infekciu v čreve? Alebo to je zas ten vetošský hurá systém, že ak psovi hocičo je, tak dáme ATB.
Antibiotiká nemusia prispievať k črevnej pohode. Osobne by som vyhľadala veterinára, ktorý zaháji liečbu na základe stanovenej diagnózy. Neviem, čo doteraz bolo robené, ale rozbor stolice, moču a krvi by sa mal robiť, možno aj RTG, alebo sono. Predpokladám, že dostáva infúzie a lieky konkrétne proti hnačke a nie len ATB.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hnacka s krvou

Poslaťod Silwuska » Štv 01.05.2008 14:07

Teda ja chcem len moju skusenost, ale samozrejme ze musi hned bezat k veterinarovi...Maco ked mal poranene ocko, mal tam vtedy velky zapal a dostaval augmentin a este nejake striekacky tak tiez maval raz hnacku, raz zacpu, a v prvom hovienku bola tiez krvicka...veterinar povedal ze asi len podrazdenie crievka... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: hnacka s krvou

Poslaťod maggie » Štv 01.05.2008 20:13

jasne u vetocha bol hned,neviem podrobnosti ale ten proste nasadil atb a spravil tusim vytery,caka sa na vysledky...ja som mu len poradila,ze nech skusi davat aj cierne uhlie,nasadi dietu a hlavne dohliadne aby peska vela pila,prip.aj striekackou do papulky,lebo pri hnacke je to dolezite velmi...vraj krv uz v stolici nema,ale hnacka stale velmi,vraj hrozne smradlava voda z nej lezie a nevie to chuda vobec udrzat,takze zle zle zle.....ma to zatial myslim dva dni...dufam,ze sa coskoro polepsi,drzte palciaky
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: hnacka s krvou

Poslaťod Jannka » Pia 02.05.2008 2:24

krv mohla byt preto, lebo si podrazdil crievka tym ze ho stale prenahalo....
takato hnacka nie je moc dobre znamenie, ale v kazdom pripade netreba s toho robit paniku a pockat na vysledky.
a podla nich sa nasadi liecba.
zatial pit vela vela vody, aby nedoslo k dehydratacii a na jedenie jedine ryzu+tvaroh/acidko - na crevnu mikrofloru, ktora sa takymito hnackami nici.
drzim palceky!!!!!!! :ahoj: :ahoj:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: hnacka s krvou

Poslaťod lucik » Ned 04.05.2008 23:00

uvarit repikovy caj, upokojuje podrazdeny zaludok a creva.. davat pit vlazny, moz byt veelmi slabucko osladeny - bud normalne alebo striekackou do papulky. ked nepomoze, urcite ale neublizi..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: hnacka s krvou

Poslaťod maggie » Uto 06.05.2008 14:40

dakujem vsetkym za rady,havusa sa vraj uz ma lepsie,testy dopadli dobre,teda neviem celkom,co ty chcel basnik povedat,ale budiz....ale vraj zas zacali hnackovat deti...tak neviem,ci nieco pojedli,z coho to maju,alebo ci je nejaka crevna viroza,co by sa dala zo psa na ludi prenasat...neviem...mohli by v tom byt aj nejake parazity,predsa len deti tolko nedaju pozor na hygienu,vselico do pusy a tak.....ale snad nie...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: hnacka s krvou

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 06.05.2008 17:16

Niekedy sa môže zmeniť kvalita vody, keďže to čo nám tečie z kohútika nieje vždy z jedného zdroja, ale snáď by to nevyvolalo až tak urputne problémy.
V každom prípade je fajn, že sa má lepšie a držíme palce detičkám :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hnačka

Poslaťod roxy » Ned 06.07.2008 22:03

Ahjte,
chcela by som sa vas spytat,ci by ste mi nemohli poradit.Ked chodim s nasim malim kazdu hodku von,tak postretavam vela novych ludskych a psich kamaratov,a tak i dnes sme stretli nasu kamaratku Stelinku,je to krizenec labradora,ma okolo 10 tyzdnou.Je super kamaratky,pretoze maly su priblizne v rovnkom veku a vzdy sa spolu vyhraju dosytosti :no: .Ale no k veci.Dnes sa mi panicka Steliny stazovala ,ze cely den stale kakala a teraz ked sm boli pred chvilku vonku,tak povedala,ze uz kakala aj krvave,neviete z coho to moze mat??Ockovat a odcervovat v 10 tyzdny este nebola chistala sa na to zajtra(v pondelok).Dakujem vsetky rady su vytane.... :ahoj:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Ďalší

Späť na Choroby