Krv v stolici

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krv v stolici

Poslaťod usagi » Sob 11.12.2010 19:00

aha,pred tym pises,ze mala dlhsie redsiu stolicu :nwm: kedze aj my sme si uzili krvy viac nez dost,snazim sa predchadzat hnacke,ako sa len da- hned ako :kak: nie je take,ake ma byt,pridavam bud viac mrkvi,alebo dostava jest srdcia,ci bravcove - u nas to zabera,na spravnu konzistenciu (vyrdim samozrejme vsetko mliecne) :yes: ale zas pri granulach sa asi moc nenavymyslas :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Krv v stolici

Poslaťod Monii » Ned 12.12.2010 3:38

Tak ja mliečne skoro nič nedávam. Dokonca si dovolím povedať, že nič mliečne nepapá. Hej, Acany sme začali dávať pred mesiacom, zmenili sme ProNaturky, lebo mala riedke. No aj po Acanách mesiac má riedke. Teraz už deň je na ryži a kuracom, má trochu hustejšiu stolicu, no krv tam badám stále :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Krv v stolici

Poslaťod Monii » Uto 14.12.2010 15:43

Takže akurát som dovolala s vetom. Zo vzoriek :kak: zistili, že tam mala dva druhy vajíčka :oo: Takže odčerviť dnes, potom o 3 dni a potom o týždeň.Takže krv bola z toho :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Krv v stolici

Poslaťod Lenkaa » Pia 17.12.2010 11:38

Super, že sa zistila príčina, teraz už bude dobre :smile:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: Krv v stolici

Poslaťod pufinka » Uto 23.08.2011 9:52

Dobry den,
vcera rano som spozoroval v stolici malinko cervenej farby..cize asi krv.. stolica bola pevna, hneda, klasika..akurat tam kde bola krv to bolo sfarbene na zlto .. stretol sa s tym niekto? Potom uz dalsie vykaly boli v pohode ako vzdy. Krmime royal caninom. Sem tam nejaka pochutka zo zverimexu. kosticky, tycinky.. pre psov samozrejme. Este nikdy to nemala. Ma 9 mesiacov.
Dakujem za odpovede.
pufinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Krv v stolici

Poslaťod Aris » Uto 06.09.2011 10:05

Ja sa tu pridám s našou skúsenosťou. V nedeľu večer mal Rony najskôr normálne :kak: ale s kvapkami krvi a neskôr až krvavu hnačku. Rozhodli sme sa počkať na druhý deň, :kak: už bolo normálne, ale krv tam stále bola, tak sme leteli v veterinárovi. Ron bol stále aktívny, nijako nedával najavo, že je chorý alebo že ho niečo bolí. Veterinár ho prehmatal, Ron mal stuhnuté brucho načo dostal injekciu na uvoľnenie. Dostali sme prášky Streptoftal ( alebo tak nejak sa to volá ) a ak sa to nezlepší budeme chodiť na injekcie. Všetko je asi spôsobené babkou, ktorá dala Ronymu kosti z pečeného kuraťa a jemu to nesadlo :hmm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Krv v stolici

Poslaťod lucik » Uto 06.09.2011 10:42

červená krv znamená poškodenie čreva, takže ak mu dávala babka pečené kosti, tak zrejme sa mu kúsok buď zapichol, alebo v lepšom prípade len poškriabal stenu čreva.. babke by som sa "poďakovala".. :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Krv v stolici

Poslaťod Aris » Uto 06.09.2011 11:15

Babka si svoje vypočula, lenže ona stále rozpráva len o tom, že kedysi hento a kedysi toto. Tak som jej vysvetlila, koľko stojí také liečenie psa( mne ani mojim rodičom absolútne nejde o peniaze, ale babke to najlepšie vysvetlím jedine tak) a povedala, že už to nezopakuje. Len dúfam, že to myslela vážne
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Krv v stolici

Poslaťod lucik » Uto 06.09.2011 11:52

jj, rozumiem, poznám také babky, ktorým treba všetko cez hodnotu v EUR vysvetľovať.. našťastie takú doma nemám, ale zaberá to aj na tatka a brata čiastočne.. aj keď samozrejme neobíde sa to bez nadávok..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Krv v stolici

Poslaťod miusiatko » Štv 29.12.2011 3:46

dnes má Ili krvavú stolicu - čiernu, teda natrávenú krv, asi. Stolica je úplne vodová, dnes asi 5krát, posledné 2 razy doma, nestihla sa ani vypýtať von.
Nie je apatická, chutí jej jesť, nezvracia, chová sa normálne.
Riedku stolicu normálnej frekvencie začala mať v pondelok, myslela som si, že srdcia, ktoré dostala v nedeľu neboli celkom čerstvé... Pokiaľ viem, posledných 5-6 dní vonku nezjedla nič - nechodím s ňou ale jediná a niekoľkokrát bola na voľno, takže šanca tu je. Kŕmime surovým, od pondelka dostáva len čerstvé kuracie/morčacie (nikdy s tým problém nemala, vlastne doteraz nikdy nehnačkovala). Dala som jej zatiaľ Smectu.
V nedeľu sa jej ešte podarilo mierne načať aport, v pondelok ho úspešne vy :kak:

Neboli sme v poslednej dobe na žiadnom očkovaní, nebrala žiadne lieky, odčervená bola pipetou v polovici novembra.
Čo môže byť príčinou čiernej vodovej stolice, okrem otravy?
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Krv v stolici

Poslaťod lucik » Štv 29.12.2011 7:38

pri otrave práveže nie je natrávená krv, ale čerstvá, pretože zvyčajne otrava spôsobuje vnútorné krvácanie a pes aj vracia aj hnačkuje/ciká krv..
písala si niečo o srdciach, nejedla vnútornosti, že by ju z toho prehnalo? po vnútornostiach bývajú čierne hovienka, no keď psa preženie, tak čierne mláčky..
alebo čo to bolo za aport - nemohlo jej to poškodiť pažerák alebo žalúdočnú sliznicu?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Krv v stolici

Poslaťod miusiatko » Štv 29.12.2011 13:20

Aport to bol gumený, nič ostré na ňom nebolo, srdiečok veľa nemala a nejedla ich prvýkrát.
Asi to nebude už až také horúce, urobila vonku čosi čo sa podobalo na :kak: a nebolo to čiernej farby :smile:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Krv v stolici

Poslaťod petra b » Pia 30.12.2011 14:43

miusiatko píše:
Čo môže byť príčinou čiernej vodovej stolice, okrem otravy?
černá stolice poukazuje na krvácení do střev, na co čekáš?, není lepší zajít na vet. hned, aby měl pes pokoj? Může jít v lepším případě např. o střevní virozu či girardie http://salveleon.webnode.cz/ruzne/giard ... u-a-jinak/. Diet. chybu napravíš jednodenní hladovkou a Smectou, ale toto přetrvává. Nekrmit,i když má chuť k jídlu, nutno zavést 48 hod hladovku, jen převařenou vodu po troškách,né kýbl naráz, poté nasadit trvrdou dietu - zprvu rozšlemovaná rýže po lžičkách co 2 hodiny, postupně přidávat druhý den suché - zcela vařené kuřecí prsa na drobečky atd. a na běž. stravu převést během 10 dní, poté až začít krmit běžným způsobem, zahustit stolici dia dogem http://www.svetkrmiv.cz/ostatni-3/dia-d ... i-prujmu-2, provést odběr trusu a nasadit atb,líp v inj. kvůli nedráždění žaludku a střev, vůbec nečekej a zajdi za vet., hrozí nejen dehytratace a chronický průjem :vykricnik:
Pevné bobky do Nového roku! :no:
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Krv v stolici

Poslaťod miusiatko » Pia 30.12.2011 15:15

problém vyriešený, :kak: normálnej farby aj konzistencie.
Pravdepodobne ten nedeľný obed už nebol celkom čerstvý (a ja vďaka chorobe momentálne bohvieako necítim), nabudúce dáme pozor.
Offtopic: na vet som okamžite neletela, pretože jediný problém bol čierna vodová stolica a všetky veteriny v BA 24/7 už dosť dobre poznám a neverím im pol slova. Pri chorých mačkách som sa naučila tak nejako nepanikáriť okamžite a neletieť s každou kravinou na veterinu. Ak by sučka mala aj iné problémy/stav by sa nelepšil, samozrejme by som na nič nečakala
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Krv v stolici

Poslaťod petra b » Uto 03.01.2012 10:46

musiatko:"na vet som okamžite neletela, pretože jediný problém bol čierna vodová stolica a všetky veteriny v BA 24/7 už dosť dobre poznám a neverím im pol slova. Pri chorých mačkách som sa naučila tak nejako nepanikáriť okamžite a neletieť s každou kravinou na veterinu. Ak by sučka mala aj iné problémy/stav by sa nelepšil, samozrejme by som na nič nečakala"

Hlavně, že je už dobře. Já naopak po desítkách letech raději letim s kravinou k ověření, že se nic neděje, než pozdě, občas kravina není kravinou a neradno vyčkávat na přetrvávání či zhoršení stavu - toť moje ražba... (byť moje nedůvěra k veterinářům i výborné kvality je po zkušenostech hodně špatná)
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby