Demodikóza, demodex

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Whip it » Str 17.09.2014 10:05

A dokedy máte ešte ten Panalog ? Lebo Amitraz síce zaberie, ale podľa mňa, keď ho vysadíte a Panalog bude pokračovať, tak demodex zasa prerastie.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod wendy1 » Str 17.09.2014 10:10

Este zhruba tyzden, aj ta hrcka sa zmensila a to poriadne, este ju tam citim, ale uz je o 70% mensia. A kontrola o 2 tyzdne, ale mozem prist aj buduci tyzden ak sa mi nieco nebude pozdavat.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Whip it » Str 17.09.2014 10:18

Okej, a povedala vám pani dr., ako dlho máte kúpať v roztoku ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod wendy1 » Str 17.09.2014 10:21

Kazde 4 dni.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Whip it » Str 17.09.2014 10:24

Jasne, ale že ako dlho ? Resp. koľkokrát to zopakovať ?
Lebo bolo by dobré v tom pokračovať ešte pár krát po vysadení Panalogu a potom zájsť na kontrolu, či to bolo dostatočné :smile: . Tie štyri dni a 1:40 je dosť drsný plán, skús sa opýtať vašej dr., či je to ozaj až takto nutné.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod wendy1 » Str 17.09.2014 10:33

do kontroly kazdy 4. den, alebo myslis kolkokrat to mam opakovat ten kazdy 4. den? Prepac, ale nechapem otazku polozenu.
Idem jej zavolat.
Teraz som nasla toto: http://www.demodexliecba.weblahko.sk/Ponuka.html
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Whip it » Str 17.09.2014 11:58

Wendy, ale vy máte len jednu packu, ak som to dobre pochopila. Ja by som už neprekombinovávala nič a alternatívy volila až keď nezaberie konvenčná liečba.
Myslela som to tak, že dokedy máte kúpať, či dva týždne, mesiac a pod. Ale do správy si mi napísala, že asi máte teda ivermectin (je v Ivomecu aj Ivectrine...), takže celá debata je mimo trochu :lol: .
Anyway, vaša dr. má zrejme takýto liečebný postup, ja jej ozaj nemôžem do toho kecať ani to spochybňovať, len hovorím, že my máme postup iný, trošku šetrnejší a možno viac zdĺhavý. :smile:

EDIT : Pozriem sa, ako je to s tým ivermectinom pri kožnej aplikácií u psov, my to tak nepoužívame (resp. hej, na hlodavce, keď majú svrab).

EDIT 2 : Našla som na zahraničnom webe popísané, že sa ivermectin dáva ako roztok na kožu aj psom, takže to vôbec nie je odveci :yes: . Akurát v tom Advocate je už moxidectin (ivermectinova rodina :lol: ), takže by stačil ten spot-on. Aj tak máte ešte ten Panalog a kým bude, tak demodexa nevybijete ani tým combom.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod wendy1 » Str 17.09.2014 13:19

Advocate chceme este zopakovat o mesiac, a ano mame len zadnu - stastie v nestasti - klop-klop-klop.
A dakujem este raz.
Tak ci tak zajtra pojdeme na zoskrab s tym malym, tak uvidi aj Wendy.
Jezis opat ivermectin. :aaa:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Yukon » Str 11.03.2015 17:33

ked ma psik akokeby oramovane na sivo oci, to je tiez demodikoza? okolo oci ma asi 3 mm bez srsti cize vidno taku sivsiu kozu... cim by som jej to mohla natriet? najlepsie nejaky prirodny pripravok, ktory by som mohla mat doma...alebo fakt dobry, s ktorym mate skusenost, ze zabral rychlo
Yukon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 96

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod wendy1 » Štv 12.03.2015 9:56

Yukon neviem o nicom takom, je vhodne skusit pipetu advocate, pripadne skus dat vytlacit vacky, lebo niekedy to suvisi aj tym co som si vsimla u mojej.
Davaj vit. E, pupalkovy olej, losoosvy olej, ale okolo oci neviem o nicom. A mne sa velmi osvedcil aj betaglukanovy sirup pre psy, ale kludne mozes davat aj detsky, je to to iste zlozenie.
Treba vlastne posilnit imunitu.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod luciiik » Štv 12.03.2015 10:45

Yukon, cim este krmis? Moze to by aj alergiou, alebo nespravnou stravou. Demodex asi nie.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Yukon » Štv 12.03.2015 15:09

co som pozerala na nete fotky psov s demodikozou, tak sa to velmi podoba..sucha siva koza okolo oci proste...nikde inde..krmim barfom, aj lososovy olej davam, velmi pestru stravu ma, odpad zrala naposledy u "chovatelky"
Yukon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 96

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Yukon » Štv 12.03.2015 15:19

tak to vyzera
DSC_0029.jpg
DSC_0029.jpg (47.68 KiB) Zobrazené 4221 krát
Yukon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 96

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod luciiik » Štv 12.03.2015 15:59

No bez steru u veterinara, ktory ho da pod mikroskop sa potvrdit ani vylucit demodex neda. Takze tam najdes urcite spravnu odpoved. :no:
No ja som u mojho jedneho psa demodex zazila a tak ako toto okolo oci to nevyzeralo. Plus lozisko demodexu sa neviem ci vobec robi prave okolo oci a musela by byt zvlastna nahoda ze dve loziska akurat okolo oboch oci. :nwm:
Ked si si neni ista sup veterinarovi. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Yukon » Štv 12.03.2015 16:06

"Forma lokalizovaná - je to lehčí forma, pes ztrácí chlupy v okrouhlých místech (kulaté lysinky), nejvíce postižena je hlava (pysky, hřbet nosu, čelo, okolí očí)"...z toho som usudila...vies co ked sa to zhorsi aj co o maly kusok, tak pojdem...ale od veterinara sa da ocakavat len to, ze zoberie kopu penazi a predpise kadejake maste lieky tabletky, co ani sam nevie, ci pomozu...a ja nebudem do psa pchat tieto veci...preto som sa pytala na nieco prirodne...je pravda, ze je dobre na 100% vediet, co to je a to zisti vdaka mikroskopu...
Yukon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 96

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby